Konstytucja i rządy prawa - Jerzy J. Wiatr - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Konstytucja i rządy prawa

książka

Konstytucja i rządy prawa - opis produktu:

Konstytucja i rządy prawa. Wybrane problemy teorii i praktyki
(...) Socjologia polityki i nauka o polityce (politologia), dwie dyscypliny, które przez całe życie były i są głównym obszarem moich zainteresowań naukowych, przedmiotem dociekań czynią życie polityczne takie, jakim ono jest - to znaczy nie zawsze takie, jakim być powinno z punktu widzenia obowiązujących norm prawnych czy zasad moralnych. W tym tkwi różnica między podejściem socjologa polityki czy politologa a podejściem prawnika-konstytucjonalisty.
Trudno jednak wyobrazić sobie socjologiczne badanie polityki bez znajomości i uwzględniania ram prawnych, w których toczy się życie polityczne. Zetknąłem się z tym zarówno w ramach porównawczych badań nad przemianami ustrojów politycznych, jak i u działalności parlamentarnej, gdy musiałem głębiej wnikać w problematykę prawa konstytucyjnego. Między tymi dyscyplinami występują różnorodne związki. Socjolog polityki wie, że rzeczywistość niejednokrotnie rozmija się z normami konstytucyjnymi, ale także z uwagi na tę właśnie okoliczność musi znać i rozumieć treść norm konstytucyjnych

Książka Konstytucja i rządy prawa pochodzi z wydawnictwa Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Autorem książki jest Jerzy J. Wiatr. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, konstytucyjne. Książka Konstytucja i rządy prawa liczy 105 stron.
S
Szczegóły

Jerzy J. Wiatr - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Konstytucja i rządy prawa

4.8/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.