Kompletne modele popytu - Bogdan Suchecki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kompletne modele popytu

książka

Kompletne modele popytu - opis produktu:

Książka Kompletne modele popytu dotyczy najbardziej obecnie teoretycznie i metodologicznie zaawansowanej dziedziny ekonometrii stosowanej. W badaniach popytu konsumpcyjnego, inwestycyjnego i popytu na pracę największy postęp dokonał się w ostatnim dwudziestoleciu. W pracy zaprezentowano wpływ na badania popytu zasadniczych hipotez nowej ekonometrii według koncepcji Lucasa, DHSY i Halla oraz nowe ujęcia dynamiczne, uwzględniające niestacjonarność i kointegrację szeregów czasowych. Pokazane zostały możliwości konstrukcji i empirycznej weryfikacji nieznanych dotąd w Polsce funkcji konsumpcji Eulera oraz funkcji rozwiązanych (solved out). Oprócz omówienia licznych modyfikacji dynamicznych oraz uogólnień znanych i stosowanych już w badaniach empirycznych systemów funkcji popytu (LES, ADDILOG, LAIDS), zwrócono także uwagę na nowe, coraz bardziej popularne modele klasy PIGLOG oraz Non-PIGLOG. W celu praktycznego rozwiązywania zagadnień specyfikacji stochastycznej w kompletnych modelach popytu przedstawiono rekomendacje dotyczące zastosowań odpowiednich procedur estymacyjnych ilustrowane własnymi rezultatami badań na podstawie danych dla Polski z uwzględnieniem globalnej regularności oraz endogeniczności i niestacjonarności zmiennych. Obserwując rosnące zainteresowanie analizami i prognozami popytu, prezentowane w pracy modele powinny się stawać bardzo atrakcyjnym narzędziem badań rynkowych.

Książka Kompletne modele popytu pochodzi z wydawnictwa PWE Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne. Autorem książki jest Bogdan Suchecki. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Kompletne modele popytu liczy 311 stron. Jej wymiary to 160 x 235.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kompletne modele popytu

4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  2
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.