Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych - Grzegorz Tomala - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych (miękka)

książka

Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych - opis produktu:

Czy Twoja firma jest przygotowana na obowiązkowe przesyłanie jednolitego pliku kontrolnego do urzędu skarbowego?
Czy wiesz, jakie dane z systemu księgowego musisz obowiązkowo przekazać wraz z deklaracją VAT-7?

Od 1 stycznia 2017 r. większość przedsiębiorców musi przekazywać co miesiąc do urzędu skarbowego razem z deklaracją VAT-7 rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK).

Sporządzenie JPK wymaga zaangażowania ze strony księgowości i wprowadzenia nowych rozwiązań informatycznych. Podatnik musi posiadać w księgach podatkowych odpowiednio wyselekcjonowane i szczegółowe informacje, aby prawidłowo wygenerować plik kontrolny.

Autor przedstawia zagadnienia wiążące się z wprowadzeniem JPK w firmie, m.in. zasady przekazywania, terminy, sposób przesyłania oraz dane, które muszą zawierać księgi podatkowe. Są to wskazówki kierowane głównie do księgowych i osób zarządzających, pomocne w prawidłowym sporządzeniu informacji wymaganych przez służby podatkowe.

W opracowaniu zaprezentowane zostały dwie struktury JPK dotyczące podatku VAT:
struktura `Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT` (JPK VAT),
struktura `Faktury VAT` (JPK FA).

Autor omawia poszczególne pola zawarte w tych strukturach i wskazuje, jakie informacje muszą w nich zostać podane, a także czy są one obowiązkowe. Ponadto opracowanie zawiera przykładowe zapisy w rejestrze VAT pozwalające na sporządzenie JPK w oparciu o te rejestry.

Publikację uzupełniają również wybrane odpowiedzi Ministerstwa Finansów na wątpliwości zgłoszone przez podatników, a także wyciągi z aktów prawnych - Ordynacji podatkowej, ustawy o podatku od towarów i usług oraz rozporządzeń wykonawczych związanych z wprowadzeniem JPK.

Książka Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych pochodzi z wydawnictwa Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr. Autorem książki jest Grzegorz Tomala. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych liczy 112 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jednolity Plik Kontrolny w podatku VAT. Wskazówki dla księgowych

4.5/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.