Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa - Małgorzata Jaśkowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa (miękka)

Tom 4

książka

Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa, Tom 4 - opis produktu:

Tom IV zawiera wyniki badań orzecznictwa sądów administracyjnych, a także Trybunału Konstytucyjnego w odniesieniu do tajemnic publicznoprawnych.

Ich celem było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, czy w świetle orzecznictwa można mówić o racjonalności ustawodawcy w tej sferze, czy występuje nadregulacja przepisów dotyczących ograniczeń jawności, ich wzajemne nachodzenie na siebie oraz występujące dysfunkcje. Badano materialne i formalne przesłanki tajemnic publicznoprawnych, podjęto próbę klasyfikacji tajemnic do kilku podstawowych grup z uwagi na wspólnotę przedmiotu ochrony i zastosowane kryterium formalne, a także odpowiedzi na pytanie o skuteczność ochrony publicznoprawnej i prywatnoprawnej.

Z przeprowadzonych badań wynika przede wszystkim potwierdzenie tezy, że ograniczenia jawności, jak i ich zakres nie zawsze są wynikiem wyraźnego wprowadzenia do regulacji prawnej tajemnic prawnie chronionych.
Niekiedy są one efektem działań organów, a także sądów administracyjnych dokonujących zwężającej wykładni pojęć niedookreślonych zawartych w przepisach przewidujących obowiązek informacyjny, i to nie zawsze zamierzonych przez ustawodawcę. Analiza orzecznictwa potwierdziła natomiast w pełni niekorzystne konsekwencje zjawiska nadregulacji badanej dziedziny.

Książka Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa Tom 4, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Małgorzata Jaśkowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa liczy 346 stron. Jej wymiary to 145x205. Oprawa jest miękka. Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa jest częścią serii Monografie prawnicze. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  prawo,  inne
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 145x205
 • Ilość stron: 346
 • ISBN: 978-83-255-6822-1
 • Wprowadzono: 18.11.2014

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jawność i jej ograniczenia. Znaczenie orzecznictwa, Tom 4

4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  3
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.