Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia - Małgorzata Baron-Wiaterek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia (miękka)

książka

Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia - opis produktu:

Od początku lat 90. w Polsce dokonuje się praktyczna weryfikacja rozwiązań instytucjonalnych, w tym dotyczących gospodarowania zasobami pracy. Zapewnienie pracy wszystkim poszukującym i zdolnym do jej wykonywania jest zadaniem trudnym a niekiedy także problemem politycznym, społecznym i ekonomicznym. Autorka tej publikacji po raz pierwszy podejmuje próbę kompleksowego i pogłębionego zbadania różnych etapów formowania polityki państwa w sferze zatrudnienia, traktując na równych prawach różne szkoły myślenia, podejścia i interpretacje prawnych i instytucjonalnych aspektów rynku pracy. W swoich rozważaniach wykorzystuje niezwykle bogatą literaturę przedmiotu i ogromną liczbę dokumentów, raportów i programów, które miały istotny wpływ na kształtowanie polityki rynku pracy w okresie transformacji. Porządkuje, systematyzuje i analizuje niezliczone decyzje, ustawy i zarządzenia związane z ewolucją struktur administracyjnych, aby z godną podziwu umiejętnością sformułować uogólnienia i wnioski. Praca ta wnosi też nowe elementy do obszernej tematyki dotyczącej promocji zatrudnienia w trudnych warunkach budowania demokracji. Z pewnością wzbudzi zainteresowanie prawników i ekonomistów poruszających się w dżungli przepisów prawnych, licznych nowelizacji ustaw i reorganizacji rynku pracy. Wszystkim profesjonalistom poszukującym właściwego modelu gospodarowania zasobami pracy pomoże znaleźć odpowiednie rozwiązania instytucjonalno-prawne.

Książka Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia pochodzi z wydawnictwa Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Autorem książki jest Małgorzata Baron-Wiaterek. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, pracy i ubezpieczeń społecznych. Książka Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia liczy 159 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Instytucjonalno-prawne aspekty rynku pracy i promocji zatrudnienia

4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.