Infrastruktura rynku finansowego - Mirosława Capiga - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Infrastruktura rynku finansowego (miękka)

Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym

książka

Infrastruktura rynku finansowego, Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym - opis produktu:

Celem niniejszej monografii jest przedstawienie strategicznych wyzwań rozwojowych i ocena skuteczności infrastruktury polskiego rynku finansowego w kontekście nowej globalnej architektury finansowej.
Autorzy skoncentrowali się na powiązaniach międzysektorowych, co stanowi niewątpliwie nowe podejście w literaturze przedmiotu. Powiązania międzysektorowe są analizowane w sposób kompleksowy w podziale na instytucje infrastruktury finansowej, znane najczęściej jako instytucje wspomagające poszczególne sektory rynku finansowego (ujęcie podmiotowe), instrumenty finansowe (ujęcie przedmiotowe) i regulacje prawne (przede wszystkim normy ostrożnościowe).
Treści teoretyczne połączono z prezentacją danych empirycznych, co wzbogaca wartość poznawczą monografii i czyni ją przydatną dla szerokiego grona odbiorców, których zainteresowania koncentrują się na rynku finansowym i jego infrastrukturze umożliwiającej realizację przypisanych mu funkcji.
Autorzy monografii są pracownikami Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Zaproponowana przez Autorów definicja infrastruktury rynku finansowego, z uwzględnieniem trzech płaszczyzn (instytucjonalnej, instrumentalnej i regulacyjnej) wydaje się być ciekawa i z pewnością stanowi oryginalne podejście do poruszanej tematyki. Silną stroną definicji pozostaje jej złożoność i kompleksowość. Autorzy starają się zaimplementować pojęcie infrastruktury w nauce finansów. (...) sądzę, że definicja ta powinna zostać zaprezentowana środowisku naukowemu i praktykom rynku w postaci niniejszej monografii, która z pewnością będzie stanowiła inspirację do dalszych rozważań oraz ewentualnej polemiki z Autorami, co sprzyjać będzie rozwojowi nauki polskiej.
dr hab. Krzysztof Borowski, prof. SGH

Książka Infrastruktura rynku finansowego Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorami książki są Mirosława Capiga, Grażyna Szustak, Witold Gradoń, Łukasz Szewczyk. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, prawo, finansowe. Książka Infrastruktura rynku finansowego liczy 298 stron. Jej wymiary to 165x238. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Mirosława Capiga, Grażyna Szustak, Witold Gradoń, Łukasz Szewczyk - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Infrastruktura rynku finansowego, Kierunki zmian i ich skuteczność w ujęciu międzysektorowym

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: