Gra w manipulacje - Robert-Vincent Joule - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gra w manipulacje (miękka)

Postaw na swoim i nie daj się

książka

Gra w manipulacje, Postaw na swoim i nie daj się - opis produktu:

Każdego dnia spotykamy się z manipulacją czy to ze strony szefa, sprzedawcy, sąsiada czy najbliższych. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy uważając, że podjęte przez nas działania są skutkiem naszych własnych przekonań i nieprzymuszonej woli. Podejmujemy błędne decyzje i stajemy się niewolnikiem początkowych postanowień, nawet gdy już wiemy, że są one kosztowne i nie pozwalają nam osiągnąć zamierzonych rezultatów. Dzięki poznaniu przyczyn naszych zachowań, uświadomieniu zastawianych pułapek możemy się tym działaniom oprzeć. Co więcej, poznając techniki wywierania wpływu, a nie posiadając władzy ani środków nacisku, możemy skłonić inne osoby aby zachowywały się w sposób zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dzięki tej książce zaczniesz działać na własną korzyść, otworzysz drzwi do nowych możliwości i uwolnisz swoją nieodkrytą moc.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -47%
365 dni

Blanka Lipińska

miękka
21,09 zł 39.81
 • -39%
 • -30%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%
Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

miękka
24,14 zł 34.99
 • -37%
 • -11%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
266,99 zł 300.00
Dodruk - marzec 2020
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Gra w manipulacje, Postaw na swoim i nie daj się
4.3/5 ( 12 ocen )
  5
  8
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

CośNaPółce

 • 8-04-2018
 • 09:47

Zrób to, czego chcę... ;)

Temat książki może nie jest odkrywczy, ale nieodmiennie ciekawy :) I, czy tego chcemy czy nie, temat ten jest częścią naszej codzienności. Nawet nie w kontekście jakichś naszych zachowań, lecz bardziej w kontekście zachowań innych wobec nas... Możliwe bowiem, że na temat książek takich jak ta panuje błędne przekonanie, iż są to "podręczniki manipulacji", napisane dla "wybierających sobie słabe ofiary po to, by nimi manipulować"; otóż nie ;) , książki takie jak ta służą też (przede wszystkim?) temu, by manipulację rozpoznać i skutecznie się przed nią bronić.

Manipulacja, wywieranie wpływu... świadomie lub nie, ale doświadczamy tego (naprawdę) na co dzień. Czy to w pracy, czy to w sklepie... tak naprawdę możemy tego doświadczyć wszędzie. Autorzy niniejszej książki zwracają uwagę na ten fakt, dając jednocześnie przykłady technik manipulacyjnych i podając sposoby ich użycia, ale też obrony przed nimi. Pouczające ;) ... Mam jednak (chyba) takie małe wrażenie, że to rzecz napisana może niekoniecznie w odniesieniu do polskiego gruntu... Nie wiem, może to tylko wrażenie. Tak czy inaczej - książka jest szalenie pouczająca :)

Dla kogo jest przeznaczona ta pozycja? Hm... Na pewno dla manipulowanych, na zasadzie nauki i prewencji, aby nie stać się ofiarą wywierania wpływu przez innych. Dla manipulujących - zgoda, dla nich też jest ta książka... (kwestią etyki własnej jest to, czy wyciągnie się po lekturze praktyczną naukę, czy nie). Dla zainteresowanych tematem z przyczyn czysto teoretycznych - o tak, dla nich też jest ta pozycja ;) Czyli co? - książka prawie dla wszystkich ;) ...

Polecam ;)

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/04/gra-w-manipulacje-postaw-na-swoim-i-nie.html

Czy recenzja była pomocna?