Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 - Marcin Cieński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Instytut Badań Literackich PAN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 429
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 - opis produktu:

Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 efekt imponującego przedsięwzięcia naukowego, w które zaangażowali się uczeni z kilkunastu polskich ośrodków badawczych, filolodzy polscy i neofilolodzy zachęca do powrotu do pierwotnych znaczeń i kontekstów związanych ze zjawiskiem wymienionym w tytule. Przypomina o gotycyzmie pojmowanym historycznie, skłania do jak to ujmują Redaktorzy we Wstępie refleksji nad gotycyzmem w jego minionej postaci. Obszar zainteresowania badaczy zaangażowanych w projekt obejmuje twórczość literacką autorów z różnych kręgów językowych i kulturowych (przede wszystkim polskiego, ale i angielskiego, francuskiego, niemieckiego, czeskiego, rosyjskiego, niderlandzkiego, amerykańskiego?), która powstawała w latach 1760-1830, czyli w okresie tradycyjnie uznawanym za czas pojawienia się i ugruntowania gotycyzmu w tekstach kultury.
Z recenzji dr hab. Agaty Seweryn, prof. KUL

Monografia podejmuje istotne kwestie odnoszące się do całościowego rozpoznania gotycyzmu dotyczące jego genezy, dla której tak ważne były przejawy zainteresowania średniowieczem w drugiej połowie XVIII stulecia i w początkach XIX, a przede wszystkim przemiany zachodzące w ówczesnej architekturze, estetyce i obyczajowości. Jest to spojrzenie bardzo ważne w prowadzonych dziś badaniach, bowiem gotycyzm w odniesieniu do XVIII wieku i pierwszych trzech dekad XIX stulecia oznaczał manifestowanie się w literaturze pewnej estetyki, zaś współcześnie stał się zjawiskiem kultury nowoczesnej, masowej, popularnej i jako kategoria pojęciowa bądź termin badawczy funkcjonuje w jej opisie, służąc do wyodrębnienia i uporządkowania pewnego rodzaju zjawisk.
Z recenzji dr hab. Agaty Roćko, prof. IBL PAN

Książka Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 pochodzi z wydawnictwa Instytut Badań Literackich PAN. Autorami książki są Marcin Cieński, Paweł Pluta. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830 liczy 429 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Gotycyzm w literaturze i kulturze lat 1760-1830

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.