Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Fotografia

Sprawy inspektora Brauna

książka

Wydawnictwo Oficynka
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Mija pięć lat od ostatniego pobytu Brauna w Wejherowie. Inspektor z przyjemnością powraca do miasteczka. Niestety, jego dobre samopoczucie znów zakłóca morderstwo, tym razem popełnione na pewnym fotografie. Niestrudzony detektyw nie spocznie, póki nie rozwiąże sprawy.

`Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu - oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował`. Zbrodnia w Bibliotece

Piotr Schmandt - z wykształcenia polonista i teolog. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor cyklu Sprawy Inspektora Brauna, powieści Koncha i perła, Gdański depozyt oraz opowiadań.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Oficynka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 04.04.2015

RECENZJE - książki - Fotografia, Sprawy inspektora Brauna

4.8/5 ( 12 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Bookendorfina

ilość recenzji:1534

brak oceny 29-07-2016 06:21

Kryminał do spokojnego czytania, stopniowego zagłębiania się w kolejne odsłony zagadkowej sprawy, chwytania różnorodnych perspektyw w zależności od przesłuchiwanych świadków, odkrywania skrywanych sekretów, wyciągania znaczących szczegółów i sprawnego kojarzenia faktów. Wszystko oprawione małomiasteczkowym kolorytem Wejherowa z początku dwudziestego wieku. Sympatyczny główny bohater, nieco zmanierowany sławą i odnoszonymi sukcesami detektywistycznymi, pruski urzędnik państwowy, inspektor Ignaz Braun. Ambitny, błyskotliwy, elegancki, mający swój niepowtarzalny styl bycia, ceniący dyskrecję i powściągliwość, przedstawiony z lekkim humorem. Interesujący rzut na historię fotografii, wizyta w najstarszym w mieście atelier, wypełnionym ambrotypami, kalotypami, dagerotypami, światłodrukami, zdjęciami stereoskopowymi, albuminami, płytami szklanymi, kolorowanymi odbitkami solnymi, portretami sylwetkowymi, widokami przyrody, scenkami rodzajowymi i medalionami.


Inspektor Ignaz Braun przebywa na urlopie w Wejherowie, w którym pięć lat wcześniej dokonał rozwikłania bardzo skomplikowanego śledztwa, tu też poznał swoją żonę. Ceniony i lubiany przez mieszkańców miasteczka, przypadkowo znów znajduje się w centrum uwagi. Jako jeden z ostatnich widział ofiarę morderstwa, Theodora Pratza. Kto mógł zabić znanego i sędziwego fotografa? Komu zależało na jego śmierci? Z jakiego powodu dopuszczono się zbrodni? Wydaje się, że śledztwo utknęło w martwym punkcie, nie ma punktów zaczepienia, a wytypowanie potencjalnych podejrzanych jest niezwykle trudne. Czyżby pojawiła się pierwsza nierozwiązana sprawa morderstwa w karierze inspektora? Bardzo interesująco napisana powieść kryminalna, w klasycznym stylu, z ciepłą narracją, niepowtarzalną atmosferą, nostalgiczną nutą historii, znakomicie dostosowanymi do epoki dialogami. Przyjemne zaczytanie, ze smakiem i dobrym gustem. Wiedziona ciekawością sięgam po ostatni tom trylogii "Fabryka Pokory".

Kamil

ilość recenzji:1

brak oceny 18-04-2015 00:00

Jeśli ktoś lubi powieści detektywistyczne w starym, dobrym stylu a?la Agatha Christie to będzie zadowolony. Spokojny, czasem cyniczny i z pewnością intrygujący detektyw oraz leniwe miasteczko, które nagle budzi się z powodu zbrodni. Ktoś zabił cenionego fotografa. Naprawdę bardzo, ale to bardzo wciągająca powieść, która zwalnia, gdzie trzeba i przyspiesza, gdzie musi. Świetna narracja! Polecam!