Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka - Hanna Krauze-Sikorska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka

książka

Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka - opis produktu:

Autorka analizuje problematykę artystycznej twórczości dzieci, ujawnia zarazem własną wrażliwość artystyczną i talent badawczy, proponując udokumentowane wnioski i spostrzeżenia o charakterze ogólnopedagogicznym. Podjęty temat jest trudny nie tylko z uwagi na bogactwo literatury przedmiotu, ale też i na delikatność badanego materiału wymykającego się ścisłym i sprawdzalnym metodom badawczym. Autorka stara się uwzględnić oba te aspekty, dokumentując znajomość prac o pokrewnym tematycznie charakterze, koncentruje się jednak nade wszystko na eksperymencie, który nie bez przyczyny określa jako quasi-eksperyment o istotnych konsekwencjach edukacyjnych.

Książka Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem książki jest Hanna Krauze-Sikorska. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika, inne. Książka Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka liczy 345 stron. Jej wymiary to 168 x 238.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Edukacja przez sztukę. O edukacyjnych wartościach artystycznej twórczości dziecka

4.6/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Teru

teru(at)interia.pl 9-05-2008 11:53

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Profesor Krauze - Sikorska należy do grona najlepszych w Polsce specjalistów nie tylko teorii ale przede wszystkim praktyki edukacyjnej. Jej długoletnie doświadczenie pozwala dzielić się z zainteresowanymi ogromem wiedzy. Jako wykładowca zdobywa uznanie i szacunek studentów, wykładowców i pedagogów. Wykłady Profesor Hanny Krauze - Sikorskiej zawsze obfitują w przykłady z własnej pracy z dziećmi. Polecam niniejszą pozycje wszystkim tym, którzy zajmują się edukacją przez sztukę, ale również wszystkim szkolnym pedagogom, nauczycielom i studentom kierunków pedagogicznych. Jak napisano w opisie ksiażki - pozycji na ten temat jest wiele, ale obszerność edukacji artystycznej "wymyka się ścisłym i sprawdzalnym metodom badawczym." Dlatego im więcej publikacji popartych doświadczeniem i badaniami, tym mniejsze są szanse na powielanie błedów pedagogicznych w wychowaniu.
Gorąco polecam.

Czy recenzja była pomocna?