Dyrektor Szkoły 8/2021 - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dyrektor Szkoły 8/2021 (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa miękka
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Dyrektor Szkoły 8/2021 - opis produktu:

W SIERPNIOWYM NUMERZE ,,DYREKTORA SZKOŁY` M.IN.:Dla prenumeratorów: Kalendarz Świąt WszelakichPlanowane zmiany w oświacie (Bogdan Bugdalski - dziennikarz, redaktor)

Zbliża się nowy rok szkolny, a wraz z nim obawy o warunki płacy i pracy nauczycieli oraz nowe ramy prawne funkcjonowania placówek oświatowych, w szczególności nadzoru pedagogicznego w szkołach. Do pierwszych dni lipca nie udało się rozwiązać żadnej z tych istotnych kwestii, pogłębił się za to konflikt między środowiskiem oświatowym a resortem edukacji.Niezbędnik Dyrektora - Powrót do szkoły (Małgorzata Nowak - była dyrektor zespołu szkół, Sylwia Żmijewska-Kwiręg - członkini zarządu CEO, dr Radosław Kaczan - psycholog z Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, dr Piotr Rycielski - pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS, Włodzimierz Kaleta - dziennikarz)

Autorzy sierpniowego Niezbędnika omawiają przykłady badań na temat konsekwencji długotrwałej edukacji zdalnej i proponują rozwiązania, które można wykorzystać, planując działania wychowawcze i dydaktyczne na początek nowego roku szkolnego.Pandemiczna wartość utracona (Mirosław Sielatycki - zastępca dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy)

Pojęcie pandemicznej luki edukacyjnej pojawiło się na początku 2020 r. wraz z przejściem uczniów na naukę zdalną i związanym z tym zagrożeniem słabszego przyswajania przez nich wiedzy, niższych wyników na testach i egzaminach oraz większego zróżnicowania w osiągnięciach edukacyjnych. Przed dyrektorami szkół ważne wyzwanie, aby podejść do pandemicznej luki edukacyjnej w sposób rozsądny.Wystąpienia dyrektora (Małgorzata Nowak - była dyrektor zespołu szkół)

Publiczne zabieranie głosu to dyrektorska codzienność. W pełnieniu funkcji reprezentacyjnej pomaga sprawne i skuteczne operowanie słowem. Dyrektorzy szukający inspiracji znajdą w tym artykule konkretne wskazówki, jak przygotować wystąpienie, utrzymać uwagę słuchaczy i uzyskać pożądany efekt. Wywód ilustrują fragmenty wystąpień z różnych szkolnych okazji.A PONADTO:- Vademecum dyrektora szkoły (Michał Łyszczarz)

- Standaryzacja pracy nauczycieli (Jarosław Kordziński)

- Zapobieganie wykluczeniu uczniów (Grażyna Redlisiak)

- Psychospołeczne skutki e-szkoły (Maciej Frasunkiewicz)

- Twórcza rozmaitość w szkole (prof. dr hab. Bolesław Niemierko)

- Modele edukacyjne bez pokrycia (Tomasz Garstka)

Książka Dyrektor Szkoły 8/2021 pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: czasopisma, nauki humanistyczne, pedagogika. Jej wymiary to 210x295. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Dyrektor Szkoły 8/2021

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: