Doręczenia w postępowaniu cywilnym - Ireneusz Wolwiak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment

Doręczenia w postępowaniu cywilnym

książka

Doręczenia w postępowaniu cywilnym - opis produktu:

Monografia stanowi naukową analizę czynności, jaką jest doręczenie pism sądowych i procesowych w sądowym postępowaniu cywilnym. Analiza zawiera zarówno ocenę charakteru tej czynności, jak i sposób jej dokonania.

Prezentowana praca omawia najczęstsze przyczyny wadliwości doręczenia, a także obowiązki stron postępowania w przedmiocie wskazania adresu dla potrzeb takiego postępowania. Czytelnik ma możliwość zapoznania się m.in. z:

podmiotami, którymi posługuje się sąd przy doręczaniu pism;
doręczaniem pism na podstawie art. 139 § 1 KPC poprzez tzw. awizo, które wywołuje znaczne kontrowersje w nauce i orzecznictwie;
doręczaniem pism pełnomocnikom procesowym, a wśród nich przede wszystkim adwokatom i radcom prawnym;
problematyką doręczania pism w razie nieznajomości miejsca pobytu strony, w tym przede wszystkim poprzez doręczenie kuratorowi;
obowiązkami fachowych pełnomocników w zakresie doręczenia pism procesowych pomiędzy nimi;
pismami doręczanymi przez sąd z zaznaczeniem rodzaju orzeczeń, które mają być doręczone;
podmiotami, którym mają być doręczone pisma oraz sposobami doręczenia w zależności od podmiotu doręczeń;
dokumentem potwierdzenia doręczenia wraz z obowiązkami strony i podmiotu doręczającego.

Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę doręczeń w postępowaniu cywilnym, zapoznać się z poglądami doktryny oraz orzecznictwa. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa - adwokatów, radców prawnych, sędziów lecz również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów pragnących pogłębić wiedzę z zakresu prawa procesowego.

Książka Doręczenia w postępowaniu cywilnym pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorem książki jest Ireneusz Wolwiak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne. Książka Doręczenia w postępowaniu cywilnym liczy 490 stron. Jej wymiary to 145x205. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Doręczenia w postępowaniu cywilnym

4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.