Dar morza - Diane Chamberlain - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dar morza (miękka)

książka

Dar morza - opis produktu:

  Wcześnie rano w dniu swoich jedenastych urodzin Daria Cato na plaży koło swojego domu w Karolinie Północnej znajduje niewiarygodny dar morza: porzuconego noworodka. Tożsamości maleńkiej dziewczynki nie udaje się odkryć i zostaje ona adoptowana przez rodzinę Darii. Ale jej tajemnice nadal dręczą Darię.
  Teraz, dwadzieścia lat później, Shelly jest niezwykłą, eteryczną młodą kobietą, którą Daria nadal ochrania. Kiedy jednak Rory Taylor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, a obecnie producent telewizyjny, wraca, by na prośbę Shelly zrobić program o okolicznościach jej przyjścia na świat, w miasteczku Kill Devil Hills zachodzi dziwna zmiana.
  Im więcej pytań zadaje Rory, tym większy niepokój ogarnia małą społeczność, bo ściśle chronione sekrety i grzechy tamtego lata sprzed wielu lat zaczynają wydobywać się na światło dzienne. Tajemnica dziecka, tego "daru morza", zostaje fragment po fragmencie ujawniana, a jest to tajemnica, na spotkanie z którą nikt zainteresowany - ani Shelly, ani Daria, ani nawet Rory - nie jest przygotowany.
  Prawda zawsze zmienia przyszłość.
  Czy chciałabyś poznać prawdę?
  Co byś zrobiła?


 `Diane Chamberlain jest południową Jodi Picoult.`
  Mary Alice Monroe

 `Chamberlain w swoim ostatnim romantycznym dreszczowcu stosuje przeskoki chronologiczne, które są eleganckie i mają doskonałe tempo... absorbujące.`
  Publishers Weekly o Before the Storm

 `Powieść z toczącą się wartko akcją, która bada psychologiczną złożoność rodziny doprowadzonej na skraj wytrzymałości.`
  Booklist o Secrets She Left Behind

 `Niezwykle utalentowana pisarka Diane Chamberlain odznacza się prawdziwie mistrzowskim sposobem konstruowania frapujących, wielowątkowych opowieści, bogatych w dramatyzm i uczucie.`
  RT Book Reviews

 `Diane Chamberlain jest cudownie utalentowaną pisarką! Każda jej kolejna książka to prawdziwy klejnot.`
  Literary Times

 `Chamberlain z wielką zręcznością zgłębia naturę zbrodni serca.`
  Publishers Weekly

 `Chamberlain z wielkim talentem prowadzi akcję... Bogata narracja, która zasługuje na ważne miejsce w plażowej torbie.`
  Kirkus Reviews

 `W tej powieści, podobnie jak w poprzednich, Chamberlain tworzy wciągającą historię, zaludnioną niezwykłymi bohaterami.`
  Publishers WeeklyDiane Chamberlain - jest nagradzaną autorką osiemnastu powieści, w tym "Sekretnego życia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Diane mieszka w Karolinie Północnej i aktualnie pracuje nad następną książką. Czytelników zachęcamy do wizyty na jej stronie internetowej www.DianeChamberlain.com oraz jej blogu www.DianeChamberlain.com/Blog
Diane Chamberlain cieszy się szerokim uznaniem dzięki skomplikowanym, wzruszającym i często trudnym związkom, które przedstawia w swoich powieściach. Złożone postaci bohaterów i świetna narracja autorki obwołanej "południową Jodi Picoult" nieodmiennie trafiają do serc czytelników, nie pozostawiając ich obojętnymi.


Tytuł oryginału: Summer`s Child
Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 130x200
 • Ilość stron: 448
 • ISBN: 978-83-8069-176-6
 • Wprowadzono: 15.11.2015

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -48%
365 dni

Blanka Lipińska

miękka
20,70 zł 39.81
 • -30%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
27,87 zł 39.81
 • -31%
Teraz albo nigdy

Szymon Hołownia

miękka
24,14 zł 34.99
 • -31%
 • -11%
Wiedźmin Tom 1-8 Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
266,99 zł 300.00
 • -22%
Pestki

Anna Ciarkowska twarda

31,05 zł 39.81

Diane Chamberlain - przeczytaj też

 • -25%
Cień matki

Diane Chamberlain miękka

29,85 zł 39.81
 • -23%
Dobry ojciec

Diane Chamberlain miękka

27,65 zł 35.90
 • -25%
Jak gdybyś tańczyła

Diane Chamberlain miękka

29,85 zł 39.81
 • -25%
Latarnia z Kiss River

Diane Chamberlain miękka

29,85 zł 39.81
 • -25%
Skradzione małżeństwo

Diane Chamberlain miękka

29,85 zł 39.81
 • -16%
W cieniu

Diane Chamberlain miękka

30,18 zł 35.92
 • -25%
Wyśniłam cię córeczko

Diane Chamberlain miękka

29,93 zł 39.90
 • -25%
Zostały po niej sekrety

Diane Chamberlain miękka

29,93 zł 39.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Dar morza
4.5/5 ( 10 ocen )
  5
  8
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Agnieszka

 • 27-12-2015
 • 11:02

Znowu to zrobiła, a ja powinnam była się na to przygotować, w końcu u niej to nic nowego. Diane Chamberlain po raz kolejny wystrzeliła mi piąchą w twarz, znienacka, niepostrzeżenie i wręcz... elegancko. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła - i bardzo dobrze! Tego rodzaju przewidywalność zupełnie mi nie przeszkadza.

"Dar morza" to historia kobiety, która jako jedenastoletnia dziewczynka znalazła na plaży porzuconego noworodka. Od tej chwili losy Darii i malutkiej Shelly łączą się nierozerwalnie - rodzina Darii adoptuje porzucone maleństwo i obdarza ją miłością i oddaniem.
Mijają lata - w Kill Devil Hills życie płynie swoim rytmem, względnie spokojnie. Wielu jego mieszkańców, w tym Daria i Shelly, zmaga się ze swoimi własnymi demonami, co nie wydaje się być wyjątkowo nadzwyczajne. Ot, dorosłość i los, który często bywa przewrotny.

Wszystko ma się zmienić, gdy na listowną prośbę Shelly do miasteczka przylatuje Rory Talor, przyjaciel Darii z dzieciństwa, aktualnie popularny producent telewizyjny. Rory decyduje się spełnić prośbę Shelly i podjąć próbę odnalezienia jej prawdziwej matki. Gdy sprawa wychodzi na jaw, Daria nie jest tym faktem zachwycona, obawia się bowiem, że odkrycie prawdy o matce Shelly może być dla tej dziewczyny niezwykle trudne.

Jeżeli coś u Chamberlain wydaje się być oczywiste, można być niemal pewnym, że wcale tak nie będzie. "Dar morza" nie jest tu wyjątkiem. Ta książka zmusiła mnie do refleksji nad samą sobą, nad własnymi reakcjami i nad tym, jak zachowałabym się, gdyby sytuacja zmusiła mnie do podjęcia wyjątkowo trudnych decyzji. Chamberlain tworzy bohaterów z krwi i kości, skomplikowanych, pełnych wątpliwości i najróżniejszych uczuć, a przez to tak bardzo ludzkich.

"Dar morza", jak wszystkie inne czytane przeze mnie dotychczas powieści Chamberlain, przeczytałam niemal jednym tchem, niecierpliwie wyczekując każdej wolnej chwili, którą mogłabym jej poświęcić. Zresztą nie tylko ja. Moja mama po jej przeczytaniu napisała mi tylko dwa słowa: "Muszę ochłonąć". Rzeczywiście jest po czym.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Robert Woźniak

 • 2-12-2015
 • 10:22

W swoje urodziny 11-letnia dziewczynka, znajduje nad brzegiem morza noworodka. Chociaż, znalezisko, mocno ją przeraziło, postanawia uratować oseska.Od tego czasu, mieszkańcy osady, w której mieszka dziecko, zaczynają nazywać je"Superdziewczyną". Rodzice Darii, postanawiają je adoptować.Od samego początku, dziewczyna, stara się, ze wszystkich sił, aby chronić to maleństwo.Nawet, gdy mija 20 lat, Daria, nadal nie pozwala jej na jakiekolwiek samodzielne działanie.Dziewczyna, ma lekkie uszkodzenie mózgu, być może, spowodowane, jakąś sytuacją na miejscu jej odnalezienia.Dodatkowo nawarstwiają się różne dodatkowe kłopoty.Przy Shelby, kręcą się różne podejrzane osoby,a ona sama postanawia, odnaleźć swoją, matkę i dowiedzieć się czemu ją porzuciła na pastwę losu.Jak już parę osób nadmieniło, finał tej opowieści, nie jest taki, jakiego oczekiwałem, a to na pewno plus. Podsumowując, książka, lekka i przyjemna, jednak traktująca o trudnych i czasami, nie zbyt przyjemnych sprawach.Diane pisze językiem, może nie prostym, ale jej styl, nie jest też, przesadnie złożony, z jakichś pięknych zdań.Ot, czytadło, na pięć wieczorów.Oczywiście, "Kobiety, to czytają", nic mi do tego.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Kasiek

 • 27-11-2015
 • 13:16

Pewnego lata, po tygodniu brzydkiej pogody, po burzy, jedenastolatka ? akurat są jej urodziny, idzie zobaczyć wschód słońca, niespodziewanie znajduje dzieciątko, z jeszcze nieodciętą pępowiną. W przypływie odwagi, heroizmu, a może zgodnie ze swoim instynktem ratownika Daria ratuje dziewczynkę, niesie ją do domu. Tajemnica pochodzenia dziecka Shelly, jest jedną z tych, do których przywykła cała okolica. Któraś dziewczyna, typów jest sporo, urodziła i uciekła. Tymczasem mija 22 lata, okazuje się, że Shelly jest nieco opóźniona w rozwoju, ale Daria opiekuje się nią troskliwe, uważając, że gdy znalazła dziecko na plaży, wzięła za nie odpowiedzialność. Nikt nie bierze pod uwagę, że Shelly chce znać swoje pochodzenie. Pisze do znajomego z dzieciństwa, który prowadzi program o tajemnicach, meandrach ludzkiego życia. Prosi go, aby odnalazł jej rodziców. Rory przyjeżdża do miejsca, które było stałą wakacyjną destynacją. Teraz jest poraniony, rozstał się z żoną, nie może dogadać się z synem, a jeszcze wszyscy zdają się potępiać to, że grzebie w historii. Na horyzoncie, niby przypadkiem pojawia się tajemnicza, acz piękna niewiasta.

Ta książka trzyma w nieustannym napięciu, tak naprawdę autorka jest mistrzynią budowania napięcia, w pewnym momencie miałam sztorm myśli, ciągle gdybałam, jakie jest wyjaśnienie, co się stanie, jak było naprawdę. Nawet się popłakałam, tak ta książka jest wzruszająca również. Mamy i historię miłosną, niewyjaśnioną tajemnicę, i świetne tło obyczajowe.
Bardzo przeżywałam tę książkę, przez cały czas trwania powieści autorka niepodzielnie skupiła moją uwagę i sprawiała, ze chciałam więcej i więcej. Chociaż niekiedy Shelly mnie irytowała i Rory zasłużył na cios, a Daria wydaje się kryształowa i na wyjaśnienie pewnej sprawy wpadłam niemalże od razu, więc nie mogę powiedzieć, że ta książka, to sto procent i gwarantowany deszcz nagród. Nie! Ale rzeczy idealne bywają nudne. Łojeju, ale sztampą poleciałam, ale taka prawda : P ta książka nie jest nudna. Bynajmniej. Lubię obyczajówki, ja kocham takie książki, które mają wiele warstw, nie są jednoznaczne, bohaterowie są soczyści.
Jak nie lubię ebooków, ekran męczy mi oczy, a telefon nie jest rewelacyjną opcją, tak, ta książka mnie przykuła do tego stopnia, że niemalże jednym tchem połknęłam.


Polecam!!


No i ta okładka. Zabierzcie mnie tam!!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Books Hunter

 • 25-11-2015
 • 08:30

Okładka najnowszej książki Chamberlain podoba mi się najbardziej ze wszystkich, jakie dotychczas ukazały się w polskim wydaniu. Kolory są stonowane, ciepłe, przez co i sam czytelnik spodziewa się ciepłej historii. I chociaż nie do końca jest ona wesoła, to jednak można w niej znaleźć ciepłe aspekty. Chociażby miłość i oddanie swojej rodzinie czy przyjaciołom. Natomiast smutnym wątkiem, jest wątek główny... Porzucone nad brzegiem morza niemowlę. Swego rodzaju samotność, zagubienie, chęć zdobycia odpowiedzi na wiele pytań typu: dlaczego? Co skłoniło matkę, do tak okropnego czynu? Czy nie można było zrobić tego inaczej?

Mimo, iż książka nie wywołała we mnie łez, to swego rodzaju żal na pewno. Chamberlain potrafi w sposób ujmujący przekazać czytelnikowi historię, którą spisała na kartach powieści. Robi to w sposób prawdziwy, często nie owijając w bawełnę i za to ją lubię. Nie koloruje nam rzeczywistości rozgrywającej się na kartach powieści, nie przesadza z dramatem. Wszystko jest dawkowane, często zaskakujące... Podoba mi się to, jak autorka buduje napięcie i dozuje czytelnikowi moc tajemnicy, podrzucając maleńkie tropy, po czym i tak na sam koniec zaskakuje go całkowicie.

Jednym słowem, jeśli jesteście fanami smutnych, dramatycznych i obyczajowych historii, to z pewnością nie zawiedzie Was "Dar morza". Ja jestem pod wrażeniem i z niemałym zainteresowaniem czekam na to, co też następnym razem zaserwuje nam Diane Chamberlain.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością Chamberlain. Autorką, której historie pokochało wiele kobiet. Nie ma czemu się dziwić, skoro w swoich powieściach, Chamberlain porusza życiowe, wzruszające tematy. Jej styl porównałabym do stylu Jodi Picoult, czy samego Nicholasa Sparksa - oczywiście na plus, ponieważ obojgu udało się mnie oczarować swoimi powieściami.

sol-shadowhunter.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Iwona

 • 17-11-2015
 • 09:16

Po burzy na plaży można znaleźć wiele interesujących skarbów. Od zwykłych szkiełek wygładzonych przez słone fale, poprzez tysiącletnie bursztyny. Jednak to, co znalazła Daria w dniu swoich jedenastych urodzin odmieniło życie całej jej rodziny. Diane Chamberlain w swojej powieści pokazuje, że życie mimo pozornej przewidywalności i pewności, potrafi naprawdę nas zaskoczyć. To zaskoczenie może zniszczyć lub uratować życie ? wszystko zależy od tego, jakich ludzi mamy w koło siebie.

Daria to typowa jedenastolatka, która szuka akceptacji wśród starszego rodzeństwa i znajomych. Dziewczynka bardzo lubi przebywać na plaży i często już jako pierwsza wychodzi nad wodę. Nie inaczej było w dniu jej urodzin, kiedy to o świcie po sztormie wyszła na spacer. Przewracając muszle skrzypłoczy znalazła coś wyjątkowego ? noworodka połączonego pępowiną z łożyskiem. W pierwszym momencie nie uwierzyła własnym oczom, dopiero po chwili ocknęła się i zaniosła dziecko do domu. W związku z tym, że rodziny maleństwa nie odnaleziono dziecko adoptowali rodzice Darii, dzięki temu dziewczynka staje się częścią rodziny Cato. A sama Daria od tego momentu jest przez wszystkich nazywana superdziewczyną.

Mijają dwadzieścia dwa lata od pamiętnych urodzin Darii. Dziewczyna jest ratowniczą medyczną i przeżywa swój dramat w związku z nieudaną akcją ratunkową. Wraz z siostrą zajmuje się Shelly (takie imię zostało nadane dziewczynce znalezionej nad morzem). Wydawać by się mogło, że Shelly jest szczęśliwa, jednak dręczy ją pytanie, kto jest jej biologiczną matką. W związku z tym prosi dawnego przyjaciela swoich sióstr ? dziennikarza prowadzącego talk-show w telewizji, aby pomógł rozwiązać zagadkę z przeszłości.

Zadawanie pytań o przeszłość w małej społeczności może obudzić dawne lęki. Tak jest i tym razem. Kolejne pytania budzą niepokój i przywołują dawne, bolesne wspomnienia. Jak się okaże, nikt nie był przygotowany na prawdę, która w końcu wyjdzie na jaw w najmniej oczekiwanym momencie.

Powieść Diane Chamberlain wywarła na mnie duże wrażenie. Łączy w sobie przepiękne opisy wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, ciepło rodzinnej opowieści i ciekawą historię, która porywa i zostaje z nami na dłużej. Autorka stworzyła bohaterów, z którymi bardzo łatwo się utożsamić. Są to osoby zmagające się z codziennymi, drobnymi troskami i większymi, osobistymi dramatami. Każdy ma swoje sekrety, skrywane głęboko w sercu. Akcja toczy się w odpowiednim tempie. Wszystko jest dozowane po trochu, by na końcu wybuchnąć ze zdwojoną siłą. Podejrzewam, że każdy, kto sięgnie po tę książkę będzie naprawdę zaskoczony jej zakończeniem.

Dar morza to ciekawa powieść obyczajowa, której bohaterowie zostają w naszych sercach. Opowieść o tajemnicach, więziach rodzinnych i zrozumieniu drugiego człowieka.
http://czytajac.pl

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90
 • -25%
W ślady ojca/ Obsada

Danielle Steel

pakiet
44,92 zł 59.89
 • -35%
Władca marionetek Tajemnica Askiru Tom 3

Richard Schwartz

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 22.3.2020
 • -35%
Światła i Cienie Tir Alainn, Tom 2

Anne Bishop

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 21.6.2020
 • -35%
Ostatnia walka Czarny Mag. Tom 4

Rachel E. Carter

miękka
27,24 zł 41.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -40%
Beksiński Tom 1 - 4

Zdzisław Beksiński

twarda
239,94 zł 399.89
 • -35%
Te wiedźmy nie płoną

Isabel Sterling

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.88 zł
  29.91 zł

  Wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu. Trzy najlepsze przyjaciółki, jeden tragiczny wypadek. Lucy czeka na nowe serce, odkąd tylko pamięta. Ale telefon z informacją, że znalazł się dla niej dawca, będzie słodko-gorzkim sukcesem, ponieważ by Lucy mogła żyć, ktoś inny musi...

 • Nowe wydanie książki Roberta Schwartza, dzięki której oczyścisz i uzdrowisz swój umysł i ciało oraz uwolnisz się od cierpienia i traumy Autor bestsellera `Odważne dusze` tym razem zmierza się ze szczególnie trudnymi emocjami - przedstawia historie osób, które przeżyły takie traumy, jak:...

 • 23.84 zł
  17.40 zł

  Dwie nastolatki Kassey i Arabeth. Nawet się nie znały i nic ich nie łączyło, dopóki jedna drugiej nie podarowała najcenniejszą rzecz na świecie... własne serce. Od tej chwili już nic nie było takie jak przedtem... Czy przyjmując czyjeś serce, oprócz niego dostajemy coś jeszcze?

 • 36.81 zł
  29.09 zł

  Barcelona, rok 1952 Barcelona za kilka tygodni będzie gospodarzem Kongresu Eucharystycznego i z odgórnego nakazu wizerunek miasta ma być nieskazitelny, ponieważ w grę wchodzi uznanie Reżimu na arenie międzynarodowej. Ana Martí, dziennikarka do tej pory zajmująca się kroniką towarzyską w dzienniku...

 • 1 czerwca 2014 roku na stadionie olimpijskim w Rzymie dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata modliło się w językach nad Ojcem Świętym. Franciszek ukląkł, opierając się o krzesło, i z pokorą skłonił głowę. Dwa tysiące lat wcześniej Paweł wkładał ręce na mieszkańców Efezu, którzy nawet nie...

 • Jeśli masz potrzebę stworzenia wokół siebie harmonii, doświadczenia radości oraz spełnienia - to ta książka jest dla Ciebie. Zawarte w niej pokłady miłości pomogą Ci stać się cząstką niezwykłego świata miłości. To dzięki miłości posiadamy zdolność bezpośredniego uzdrawiania. Znajdziesz tutaj...