rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Dekoruję... Pałac

P. ZBIOROWA

książka

14,40 zł taniej -15%

Dekoruję Pałac

P. ZBIOROWA

książka

12,27 zł taniej -29%

Kryształowy pałac

P. Sloterdijk

książka

35,34 zł taniej -29%

Gra o pałac

M. Janowska

książka

31,69 zł taniej -9%

Nie pałac i nie więzienie Jak ...

F. Mastrofini

książka

20,70 zł taniej -20%

Tajemniczy Pałac Zakrzewo Skarby - ...

K. Soberski

książka

63,35 zł taniej -27%

Barbie Pałac Krainy Słodkości DYX32

gry / zabawki

Barbie

224,35 zł taniej -55%

Safiras Pałac Zamek

gry / zabawki

Simba Toys

34,25 zł taniej -51%

Puzzle z figurkami Pałac księżniczek

gry / zabawki

Crocodile Creek

63,37 zł taniej -29%

Betonowy pałac
ocena: 6, głosów: 2
 
powiększenie

Betonowy pałac (miękka)

książka

Wydawnictwo: Literackie

Oprawa: miękka

Ilość stron: 480

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 30,78

Cena detaliczna: 53,07

U nas taniej o 42%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (5)

Betonowy pałac - opis produktu:

  Intelektualista o patologicznej przeszłości i kobieta, która wolałaby zapomnieć o tym, co kiedyś się wydarzyło. Nowy "władca" osiedla oraz seryjny morderca, który postąpił o krok za daleko. Wszyscy uwikłani w śledztwo, które szybko staje się polowaniem, prowadzącym do najbardziej ponurych części miasta i najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psychiki.
  Kiedy Profesor powraca w rodzinne strony, nie zamierza ponownie wchodzić do bandyckiego półświatka, z którego wyrwał się dwa lata wcześniej. Przekroczona trzydziestka, nowe lokum, trochę kasy i odzyskany samochód wydają się dobrym punktem wyjścia, by zacząć od początku. Miasto również jest dużo spokojniejsze niż przed jego ucieczką, kiedy na czele osiedla stał sadystyczny Król. Atmosfery nie jest w stanie zmącić nawet pojawienie się trzynastoletniej prostytutki, która - nie wiadomo kiedy - wprowadziła się do jego mieszkania oraz coraz liczniej docierające informacje o brutalnie zarzynanych ofiarach seryjnego mordercy. Gdy jednak znika Sophie - żona Opiekuna, nowego administratora osiedla - bandycka przeszłość Profesora szybko daje o sobie znać. Podobnie jak widmo byłej kochanki, z którą łączą go także więzy rodzinne... Wspólnie rozpoczynają poszukiwania, od których zależy również ich życie.
 "Betonowy pałac" to najodważniejsza powieść w dorobku laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i thrillera psychologicznego. Książka, w której świetnie skonstruowana fabuła, konsekwentnie zawiązana intryga i głęboka psychologizacja postaci łączą się z brutalnością świata oraz językiem ostrym jak maczeta.


Gaja Grzegorzewska - najgorętsze nazwisko polskiego kryminału. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co regularnie udowadnia jako felietonistka i recenzentka Portalu Kryminalnego. "Betonowym pałacem" - swoją najodważniejszą powieścią - udowodni, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.

Betonowy pałac - wybrana recenzja:

ldun81 26/12/2014
recenzja dotyczy produktu: Książki

Książka ogłoszona jednym z najlepszych kryminałów 2014 oraz jedną z najważniejszych polskich książek 2014.

Sprawdź wszystkie recenzje

Betonowy pałac - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:150x225
Ilość stron:480
ISBN:978-83-08-05375-1
Wprowadzono: 27.08.2014
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Betonowy pałac - recenzje klientów

26/12/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Książka ogłoszona jednym z najlepszych kryminałów 2014 oraz jedną z najważniejszych polskich książek 2014.

25/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Nie sądziłem, że takie książki powstają także na naszym rodzimym podwórku. Dobre kryminały zwykle docierały do mnie ze Szwecji lub innych, skandynawskich krajów. Grzegorzewska położyła mnie na łopatki strzelając do mnie kilkukrotnie z naprawdę potężnego działa. Trzeba jej przyznać, że stworzyła wyjątkowo wciągającą, wgniatającą wręcz w fotel pozycję z pogranicza kryminału, sensacji, thrillera psychologicznego i nie wiem czego jeszcze. Jest obrzydliwie brudno, brutalnie i konkretnie. W języku, stylistyce, dialogach, postaciach i scenerii. To książka, której aura tym bardziej przeraża, że dzieje się tuż za rogiem, w sąsiedniej kamienicy. Niebagatelna fabuła, porywające wątki, zaplątana akcja i typowe dla męskiego kryminału motywy. Bardzo, bardzo głośne owacje na stojąco dla autorki. Polecam absolutnie wszystkim, którzy lubią takie klimaty!

10/11/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

o kilkuletniej nieobecności do Krakowa wraca Profesor. Młody mężczyzna wywodzi się z dzielnicy, która rządzi się własnymi, patologicznymi prawami, jednak jest nieprzeciętnie inteligentny i przenikliwy. Szybko przekonuje się, że nie tak łatwo uwolnić się od przeszłości. Upomina się o niego nowy admin Osiedla, który zleca mu odnalezienie zaginionej żony. Okazuje się, że to niełatwe zadanie, a zaginioną kobietę oplata gęsta sieć kłamstw i tajemnic. By wywiązać się z podjętego zlecenia, musi skorzystać z pomocy kobiety, z którą łączą go nie tylko więzy krwi, ale także i bardzo burzliwa przeszłość.

Kilkanaście stron lektury i pojawia się pierwsza refleksja, którą z powodzeniem mogę wykorzystać w tej opinii. Betonowy pałac autorstwa Gai Grzegorzewskiej wymyka się wszelkim ramom. Czytelnik zostaje wciągnięty w gąszcz niepokojących wydarzeń, które trudno jednoznacznie określić mianem kryminalnych. Bo choć w trakcie lektury ma się do czynienia z zagadkami rodem z wytrawnego kryminału - zaginięciem, seryjnym mordercą - na pierwszy plan wysuwa się tutaj bogate tło społeczno-obyczajowe nasycone patologią, wynaturzeniem i postępkami, od których przeciętnemu obywatelowi włos jeży się na głowie. Co ważne: choć świat Osiedla stworzonego na potrzeby książki Gai Grzegorzewskiej wydaje się być mocno przerysowany, to z pewnością może wzbudzać poczucie niepokoju, jako ponure proroctwo tego, co może spotkać podobne miejsca w przyszłości.

Niezwykły klimat Betonowego Pałacu oszałamia, przeraża i fascynuje zarazem. Powoduje gorączkę, którą trudno ugasić. To zasługa bohaterów powieści - doskonale skrojonych, żywych i prawdziwych, ale również ich postępków, w większości przypadków pełnych ohydy, brudu i zła. Betonowy pałac nie jest powieścią ładną, nie jest kryminałem z sielskim klimatem jakby rodem z powieści Agathy Christie. Właściwie to nie poznałam jeszcze żadnej powieści, która klimatem byłaby choć zbliżona do Betonowego pałacu. Niemniej Gai Grzegorzewskiej nie można odmówić dobrego i plastycznego pióra, zmysłu obserwacji i znajomości środowiska, w którym umiejscowiła swoją opowieść. Betonowy pałac zburzył mój spokój, sponiewierał mnie, ale z całą świadomością mówię: chcę jeszcze. I wiem, że zapoznam się z innymi powieściami autorki.

16/10/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Po lekturze "Grobu" z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnej ksiażki G. Grzegorzewskiej. "Betonowy pałac" trochę mnie zaskoczył. Autorka tym razem zaserwowała nam bardzo brutalną, męską (!) powieść, z bardzo wciągającą fabułą. Dosadny język, czarny humor, zawiły wątek kryminalny i zaskakujące zakończenie - dla mnie palce lizać! Polecam

1/09/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Miałem szczęście przeczytać ją jako pierwszy i jestem zachwycony :D. Jest to w mojej opinii jej najlepsza książka. Prawie na każdej stronie chichotałem zachwycając się oryginalnym językiem, pierwszorzędnymi dialogami i zaskakującymi twistami. Mocna powieść dla ludzi, którzy lubią przeczytać coś zupełnie nowego. Polecam wszystkim, którzy mają już dosyć sztampowej literatury kryminalnej.

Recenzje:

http://www.noircafe.pl/gaja-grzegorzewska-betonowy-palac/

http://katarzynastec.wordpress.com/2014/08/25/betonowy-palac-gaja-grzegorzewska-recenzja/

http://ksiazki.onet.pl/recenzje/betonowy-palac-osiedle-pochlania-wszystkich/z172w

http://krytycznymokiem.blogspot.com/2014/08/betonowy-paac-gaja-grzegorzewska.html

http://www.tramwajnr4.pl/2014/08/betonowy-palac-krakow-ktorego-nie-chcecie-zwiedzac.html

http://m.kultura.gazeta.pl/kultura/1,116108,16528823,Gdyby_te_ksiazke_napisal_facet__zaraz_zostalby_okrzykniety.html

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/ksiazki/1589965,1,recenzja-ksiazki-gaja-grzegorzewska-betonowy-palac.read

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Nieodnaleziona

R. Mróz

książka

26,69 zł taniej -33%

Jak zawsze

Z. Miłoszewski

książka

26,72 zł taniej -33%

Sekret, którego nie zdradzę

T. Gerritsen

książka

22,97 zł taniej -33%

Gaja Grzegorzewska - przeczytaj też

Grób

G. Grzegorzewsk...

książka

31,44 zł taniej -21%

Kamienna noc

G. Grzegorzewsk...

książka

31,44 zł taniej -21%

Noc z czwartku na niedzielę

G. Grzegorzewsk...

książka

28,55 zł taniej -18%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

136.16 zł

taniej -30%

Ziemianie Pałace dwory i dworki nad Nidą ...

Książka opisuje historię rodów ziemiańskich a także kulturę materialną, którą stworzyli. Tematyka książki jest ograniczona geograficznie do obszaru powiatów: Proszowickiego, Kazimierskiego, Buskiego, Pińczowskiego, Miechowski i częściowo Powiat Krakowski. W sumie opisanych jest około 300 dworów, i drugie tyle miejscowości związanych z dworami.

książka

25.39 zł

taniej -15%

Zamki i pałace świata Skarby cywilizacji

`Skarby cywilizacji. Zamki i pałace świata to piękny album, którego celem jest zaprezentowanie wyjątkowych budowli z całego świata. W niniejszym albumie autorzy zgromadzili najbardziej imponujące obiekty i perełki architektoniczne. Krótkie i ciekawe teksty przeplatane są pięknymi zdjęciami, a także wiadomościami na temat lokalizacji danego obiektu oraz...

ebook

25.19 zł

taniej -20%

Pałac w chmurach - mobi, epub Kwiaty Edenu, Tom 2

Larkspur Linwood podąża za swoją pedagogiczną pasją, ale tęskni za czymś więcej niż kariera wiejskiej nauczycielki w Arkansas. Kiedy profesor uczelni proponuje jej uczestnictwo w prowadzeniu szkoły w Kenii, zauroczona nim dziewczyna czuje się wyróżniona. Wyobraża sobie, że będzie niosła kaganek oświaty setkom afrykańskich dzieci. Wyobrażenia jednak...

ebook

25.53 zł

taniej -20%

Klasycystyczne założenia pałacowo-ogrodowe na...

Klasycystyczne założenia pałacowo-ogrodowe na Wołyniu 1780-1831? ewoluowały od wielobudynkowych kompleksów o układzie palladiańskim poprzez wolnostojące rezydencje z oddzielnie ustawionymi oficynami aż do parterowych siedzib o niewielkich rozmiarach...

ebook

22.79 zł

taniej -20%

Pałace i koszary. Kino w podzielonych miastach...

Książka opisuje kształtowanie się kultury kinowej po 1945 roku w podzielonych granicą polsko-niemiecką miastach: Frankfurcie nad Odrą - Słubicach, Guben - Gubinie, Gorlitz - Zgorzelcu w latach 1945-1989. Przedstawia różnorodność architektonicznych i organizacyjnych form kinowych oraz wielość miejsc recepcji filmowej w okresie największej popularności kina w...

gry / zabawki

224.35 zł

taniej -55%

Barbie Pałac Krainy Słodkości DYX32

Wkrocz do Pałacu Krainy Słodkości Barbie Dreamtopia i odkryj świat syrenek, księżniczek i wróżek. Pałac (inspirowany magiczną Krainą Słodkości Dreamtopia) kryje mnóstwo pysznych niespodzianek! W zestawie znajduje się duży, dwupoziomowy, kolorowy pałac z charakterystycznymi detalami, takimi jak okna i wieżyczki. W środku znajdziesz aż osiem osobnych...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10

5.99

10.90

9.96

2.82

11.99

9.98

5.94

5.09

3.59

2.70

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: