Angielski w tłumaczeniach Gramatyka - Magdalena Filak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Angielski w tłumaczeniach Gramatyka (miękka)

Komplet 1-6

książka

 • Wydawnictwo Preston Publishing
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 912
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Angielski w tłumaczeniach Gramatyka, Komplet 1-6 - opis produktu:

Jedna seria - wiele korzyści, tak w kilku słowach można opisać każdy z sześciu podręczników należących do serii "Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka".

Seria została stworzona w taki sposób, aby przekazać wiedzę z zakresu gramatyki od poziomu podstawowego - A1, poprzez A2, B1, B2, aż do zaawansowanego. Podręczniki łączą w sobie cechy praktycznych rozmówek oraz zagadnienia gramatyczne, co znacznie ułatwia skuteczne przyswajanie wiedzy. Spełniają jednocześnie rolę wygodnych zeszytów ćwiczeń, dzięki którym zmotywujesz się do codziennej nauki.

Każda książka zawiera klarowne objaśnienia gramatyczne w języku polskim, wskazówki dotyczące często popełnianych błędów, ciekawostki językowe, starannie wyselekcjonowane zdania, wyrażenia i związki frazeologiczne oraz płytę CD do ćwiczenia umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. Każda z części zestawu dostępna jest również osobno.

Książka Angielski w tłumaczeniach Gramatyka Komplet 1-6, pochodzi z wydawnictwa Preston Publishing. Autorem książki jest Magdalena Filak. Należy do gatunków: nauka języków, język angielski, gramatyka. Książka Angielski w tłumaczeniach Gramatyka liczy 912 stron. Jej wymiary to 195x255. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Angielski w tłumaczeniach Gramatyka, Komplet 1-6

4.3/5 ( 28 ocen )
 • 5
  20
 • 4
  2
 • 3
  3
 • 2
  1
 • 1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

futerkowiec

14-03-2017 15:31

recenzja nagrodzona 10.00pkt

"Angielski w tłumaczeniach Gramatyka" stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego, lingwistycznego rynku księgarskiego. Pozwoliłem sobie na użycie sformułowania "lingwistyczny rynek" bowiem świat wydawniczy obfituje w liczne pozycje dzielące się na wiele różnorodnych kategorii. W tej dżungli obfitości osoba bez większego doświadczenia łatwo może się pogubić. Co zatem ma uczynić ktoś, kto w relatywnie krótkim przedziale czasu chce znacząco podnieść swoje kompetencje językowe? W moim przekonaniu najlepsze co w tej sytuacji może zrobić to zakupić zestaw podręczników wydawnictwa Preston Publishing. Są to gruntownie przemyślane książki, których celem jest w możliwie najbardziej przystępny sposób przekazać informacje w obrębie szeroko rozumianej gramatyki w/w języka. Podręczniki są podzielone na liczne rozdziały, a zdania w nich zawarte dotyczą określonego zagadnienia. Wymienić można tak elementarne kwestie jak czasy, które w przeważającej liczbie przypadków sprawiają największe problemy, ale również bardziej szczegółowe zagadnienia jak: przyimki, zaimki, czasowniki nieregularne, tryby warunkowe i wiele innych. Każde zdanie w języku polskim zostało przetłumaczone na język angielski, aby uczeń mógł porównać swoją odpowiedź z odpowiedzią przygotowaną przez autorów. Bardzo pomocne są wskazówki znajdujące się na marginesach, wyjaśniające bardziej problematyczne niuanse językowe. Każdy kto na własną rękę próbował podszlifować język, na pewno przypomina sobie sytuacje, gdzie problem pojawiał się już na samym początku, jak wybrać odpowiednie podręczniki? Czym się kierować, jaka formuła ćwiczeniowa będzie odpowiednia właśnie dla mnie? Moim zdaniem systematyczne tłumaczenia są najlepszą formą nauki. Wypełnianie wszelkiego rodzaju luk w zdaniach, dopisywanie końcówek, odmienianie czasowników to wszystko jest ważne, ale nie uczy posługiwania się językiem. W przypadku kiedy będziemy starali się porozumieć z osobą anglojęzyczną, umiejętność wypełniania luk nam nie pomoże. W tej sytuacji musimy posiadać ogół kompetencji językowych, musimy umieć formułować pełne zdania. Oprócz gramatyki w nauce języka szalenie istotną rolę odgrywa wymowa. Fakt, że umiemy poprawnie sformułować zdanie nie sprawia, że zostanie ono odpowiednio zinterpretowane przez naszego rozmówcę. Wie to każdy kto choć raz był w kraju anglojęzycznym. Mnogość akcentów może przyprawić o ból głowy. Autorzy podręczników "Angielski w tłumaczeniach Gramatyka" i na to znaleźli odpowiedź. Dołączyli płyty z nagraniami właściwej wymowy. Podręczniki są podzielone na poziomy językowe od A1 do C2. Dlatego nie jesteśmy wrzucani na głęboką wodę tylko sukcesywnie, krok po kroku możemy rozwijać swoje umiejętności. Dzięki tak kompleksowo przygotowanemu zestawowi do nauki języka angielskiego, każda systematyczna osoba poradzi sobie z przyswajaniem wiedzy na zadowalającym poziomie.

Czy recenzja była pomocna?

arturwlodarczyk

12-08-2020 17:47

Super

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ksawery

9-03-2017 18:43

Seria książek do angielskiego pod ciekawym tytułem "Angielski w tłumaczeniach" wydaje się bardzo ciekawym pomysłem, aby w 6, ujednoliconych tomach - od najprostszych kwestii aż do tych dla zaawansowanych! Dzięki temu, że ten gramatyczny komplet trafił również do Waszego Wydawnictwa jest teraz w najtańszej cenie na rynku księgarskim - i za to szczególne podziękowania od miłośników angielskiej gramatyki :)

Czy recenzja była pomocna?