Administracja publiczna i środowisko - Stanisław Śladkowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Administracja publiczna i środowisko

książka

Administracja publiczna i środowisko - opis produktu:

Niniejsze opracowanie porusza ogólne zagadnienia związane z zarządzaniem środowiskowym przez podmioty administracji. Ukazuje pewien punkt widzenia zależności zarządczej wobec "ochrony środowiska", wobec utrzymania produkcji dóbr bez powodowania większych szkód w otoczeniu. Rozpatruje to przez pryzmat rodzajów zagrożeń, oceny ryzyka ich pojawienia się i możliwości przeciwdziałania w realizacji zadań i spełniania funkcji zarządzania środowiskowego przez organy zarządcze.
W rozdziale pierwszym zwrócono uwagę na sposób podejścia ekologii do ochrony środowiska, uwzględniając genezę problemu i jego wymiar pojęciowy. W treści rozdziału drugiego podjęto rozważania na temat wybranych rodzajów zagrożeń i ryzyka ich pojawienia się w otoczeniu przedsiębiorstwa. Z nim koresponduje zawartość rozdziału trzeciego, ujmującego sposoby oceny ryzyka w działalności gospodarczej. Na tym tle w rozdziale czwartym podjęto rozważania nad zagadnieniami zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwie, a w rozdziale piątym wskazano na zagadnienia polityki ekologicznej odnoszące się do działalności państwa na forum wewnętrznym i zewnętrznym. Rozdział szósty i siódmy ujmują w treści aspekty prawne oraz administracyjne w zarządzaniu środowiskiem. Opracowanie podejmuje próbę przedstawienia sposobów obniżenia poziomu zagrożenia środowiska przez niewłaściwie prowadzoną działalność gospodarczą przedsiębiorstw.

Książka Administracja publiczna i środowisko pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Administracyjno-Społeczna. Autorami książki są Stanisław Śladkowski, Barbara Bonisławska. Należy do gatunków: nauki społeczne, różne. Książka Administracja publiczna i środowisko liczy 173 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Administracja publiczna i środowisko

4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.