Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

33 x Trójka (twarda)

Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach

książka

Wydawnictwo In Rock
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

W jakich okolicznościach Marek Niedźwiecki znalazł się w więzieniu w Potulicach? Kto ogłosił z Trójkowej anteny, że Światowa Organizacja Zdrowia zakazała zabijania karpia na Wigilię? I w którym programie nadano wywiad z biznesmenem, który w zakładzie imienia Kuczmy Buczwała produkował Wypukłe z Wklęsłego? Dlaczego Zbyszek Gieniewski, który wymyślił audycję "Zapraszamy do Trójki", nigdy jej nie prowadził? Jakie były konsekwencje nadania w Programie Trzecim w stanie wojennym wywiadu z Danutą Wałęsową? I który znany muzyk rockowy był bohaterem reportażu o idolu terroryzującym mieszkańców bloku przy ulicy Karola Młota 11 w Toruniu? Kto miał pomysł przekształcenia Trójki w radio oświatowe? Na jak długo po dojściu do władzy ekipy Edwarda Gierka zniknęła z anteny zachodnia muzyka rockowa? I czy Program Trzeci rzeczywiście zaczął nadawać 1 kwietnia 1962 roku?
Pewne jest, że Trójka, radio wielkich osobowości, niebanalnych form dziennikarskich, wciągających treści i intrygującej muzyki z wielu różnych półek, towarzyszy nam od pięćdziesięciu lat. Książka portretuje ją przez pryzmat trzydziestu trzech najbardziej znanych i lubianych audycji, wybranych przez słuchaczy.
Popularna "Lista przebojów" Piotra Barona i Marka Niedźwieckiego, legendarny "Minimax" Piotra Kaczkowskiego, towarzyszące nam od lat w codziennym życiu "Zapraszamy do Trójki", wciągające do rozmowy o otaczającym świecie "Klub Trójki" Dariusza Bugalskiego, Jerzego Sosnowskiego i innych czy "Za, a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego, niezapomniany "RadioMann" Wojciecha Manna i Grzegorza Wasowskiego, pełna czaru "Siesta" Marcina Kydryńskiego, niepokorna "Offensywa" Piotra Stelmacha, zwariowany "Magiel Wagli" Wojciecha Waglewskiego i Fisza, wciągający "Teatrzyk Zielone Oko" oraz przezabawne "Rodzina Poszepszyńskich" Jacka Janczarskiego i Macieja Zembatego, "Kocham pana, panie Sułku" Jacka Janczarskiego, "60 minut na godzinę" Marcina Wolskiego, Jacka Fedorowicza i Andrzeja Zaorskiego, "Z pamiętnika młodej lekarki" Ewy Szumańskiej, "Nie tylko dla orłów" Grzegorza Wasowskiego, Marka Dalby, Wojciecha Manna, Beaty Michniewicz, Moniki Olejnik i Alicji Resich-Modlińskiej czy "Akademia Rozrywki" Artura Andrusa to tylko część audycji omówionych w książce. Opowieść o nich układa się w barwną, pełną anegdot historię radia, które bez wątpienia zasługuje na miano kultowego.

Autorem jest Wiesław Weiss, przed laty współpracownik Trójki, znany z wielu książek o muzyce, takich jak "Rock. Encyklopedia", "Kult. Biała księga" czy "O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd".
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: In Rock
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 05.11.2012

RECENZJE - książki - 33 x Trójka, Program Trzeci Polskiego Radia w 33 odsłonach

4.5/5 ( 13 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    2
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

MalaMI57

ilość recenzji:1

21-05-2020 09:30

Super kompendium dla Wariatów Trójkowych, do których należę.

P.S.
Obecnie w żałobie, bo Trójki już nie ma - 21.05.2020 r. Najwięksi Redaktorzy odeszli po "trójkowym przewrocie majowym" w nocy z 15/16 maja 2020 r. ---- cenzurowaniem LP3 Marka Niedźwieckiego.

kosmiro

ilość recenzji:1

brak oceny 11-10-2017 18:46

Prawie 4 kilo wagi i prawie 700 stron formatu C4, co - odliczając zdjęcia - oznacza około 1000 stron zwykłoformatowej książki, do której wydania użyto wcale nie tak wielkiej znowu czcionki. Jednym słowem biblia radiowej Trójki opowiadająca o 33 najpopularniejszych zdaniem słuchaczy audycjach z perspektywy Wiesława Weissa, który u progu drugiej dekady XXI wieku, z benedyktyńską, jak zawsze, sumiennością, dokonał prawie niemożliwego przybliżając nam kulisy najbardziej znanych trójkowych programów, zarówno u ich zarania, jak i potem. Niekłamany zatem podziw w stronę autora tego almanachu miesza się z przerażeniem, gdy uświadomić sobie, jak wiele czasu potrzeba, aby to wszystko przeczytać. Jednak zdecydowanie warto. Dla starszych czytelników to nierzadko sentymentalna podróż w przeszłość, dla młodszych szansa na zdobycie wiedzy, której próżno szukać w internecie. Tego Wasz smartfon nie udźwignie.