Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Total Cheops

książka

Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Pierwsza część marsylskiej trylogii - jej głównym bohaterem jest Fabio Montale, samotny policjant, który ma słabość do kobiet, wysoko ceni schłodzone cassis i whisky, Theloniousa Monka i Josepha Conrada, a praca w blokowiskach Marsylii nie pozwala mu zapomnieć, że ostatecznie może liczyć wyłącznie na siebie...
Poznajemy go, gdy poszukuje morderców swoich przyjaciół z czasów młodości. Kiedyś wspólnie dokonywali kradzieży i napadów, ale potem ich drogi się rozeszły. Po latach Fabio musi do przeszłości wrócić. Śledztwo mające na celu odnalezienie sprawców podwójnego zabójstwa odsłania nie tylko mroczną stronę nadmorskiego miasta, społeczne i polityczne napięcia, które są w nim codziennością, ale także zmusza bohatera do poszukiwania nowego sensu życia.

seria: mroczna seria

Więcej książek z serii Mroczna seria
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka
Wprowadzono: 22.07.2005

RECENZJE - książki - Total Cheops

4/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

hajfa

ilość recenzji:26

brak oceny 12-03-2008 22:29

‘Total Cheops’ to pierwsza książka trylogii poświęconej ukochanemu miastu pisarza – Marsylii. Jest to czarny kryminał, w którym poruszamy się w świecie imigrantów, prostytutek, skorumpowanych policjantów, ciemnych interesów i dużych pieniędzy. Jean-Claude Izzo ukazał inną niż zazwyczaj stronę francuskich miast. Nie tą z katalogów podróży, pełną życia, beztroski, porannej kawy z rogalikiem, i w której każde okno w mieszkaniu wychodzi na wieżę Elffla. Kawa co prawda została (jak i uwielbienie Francuzów do smacznego jedzenia), jednak reszta to obraz mrocznej strony portowego miasta. Bez ogródek Izzo opisuje ludzi, którzy wolą kraść niż uczciwie pracować. Jednocześnie pokazuje jak system wykorzystuje tych, którzy przez całe życie pracowali w pocie czoła, jak Francja, w gruncie rzeczy nie wie co zrobić z masą przybyszów zalewających duże miasta, jakie rodzi to napięcia. Izzo upomina się o odrzuconych, wzgardzonych, starając się w pewnym stopniu przybliżyć czytelnikowi ich problemy z wtopieniem się w społeczeństwo. Pokazuje świat w którym przemoc wydaje się jedynym rozwiązaniem problemów, świat arabskich blokowisk i międzynarodowych grup przestępczych. Jednocześnie ciągle wyczuwa się tęsknotę bohaterów za spokojnym życiem. Gdyby mogli, woleliby uczyć się, studiować (no, może nie wszyscy), pracować za godziwe wynagrodzenie, cieszyć się życiem, poruszać się wśród ludzi bez lęku, że ktoś ich zaraz aresztuje albo pobije za niewłaściwy kolor skóry, wygląd czy akcent. W gruncie rzeczy wszyscy chcieliby się poczuć Francuzami ale z tych czy innych powodów nie jest im to dane.