Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Potęga KIEDY

Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

książka

Wydawnictwo Znak
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Odkryj potęgę KIEDY!
Podejmuj właściwe decyzje we właściwym czasie.

O której organizować burzę mózgu, aby nie była burzą w mózgu? Czy najlepszy czas na prośbę o podwyżkę zależy od faz Księżyca? Seks tylko przed snem, a fitness o poranku? I o której trzeba iść spać, żeby w końcu się wyspać? Na te pytania odpowie ci twój zegar biologiczny.

Ludzie wcale nie dzielą się na SOWY i SKOWRONKI! Ta książka całkowicie zmieni twój sposób myślenia. Dowiedz się, którym typem jesteś: DELFINEM, LWEM, NIEDŹWIEDZIEM CZY WILKIEM? Wiedza o twoim naturalnym zegarze biologicznym sprawi, że poznasz swój idealny moment. Na regenerujący sen, udany trening, kreatywne myślenie, a nawet podwyżkę i seks... Wystarczą drobne zmiany w planie dnia, by w pełni uwolnić swój potencjał.

Nie musisz zmieniać tego, CO i JAK robić. Kluczem do sukcesu jest KIEDY.
Ta książka sprawi, że odnajdziesz swój własny rytm.

Doktor Michael Breus jest chronobiologiem i psychologiem klinicznym. Dzięki codziennej pracy z pacjentami stworzył przełomową teorię chronotypów. Jest autorem zaskakująco prostego i skutecznego programu, który prowadzi do synchronizacji rytmu życia z wewnętrznym zegarem biologicznym.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 15.02.2017

RECENZJE - książki - Potęga KIEDY, Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem

4.5/5 ( 17 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    1

Anna

ilość recenzji:647

brak oceny 8-04-2017 00:09

dealna znajomość psychologii pacjenta pozwoliła dr Michaelowi Breusowi skonstruować zarys własnego doświadczenia i przedstawić go w tej oto w autorskim poradniku. Uśmiech doktora , który zamieszczony jest na końcu okładki przekonuje ,że można spróbować zmienić swoje życie. Autor nie zapomina w swoim poradniku o osobach , które posiadają problemy żyjąc swoim naturalnym rytmem.

Poradnik Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem składa się 16 rozdziałów podzielonych na 3 części:

I cześć: Chronotypy

II część: Najlepsza pora na ?

III część: Pora ?kiedy? w życiu

Właściwie jest jeden z najlepszych poradników,z którym miałam się okazję się zapoznać, ponieważ przekaz jej był zrozumiały dla mnie jako czytelnika. Wiele informacji zawartych w poradniku zgadza się z rytmem naszego życia, gdyż nasz zegar biologiczny funkcjonuje za szybko, a porady udzielone przez dr Breusa stanowią cenną wskazówkę jak mamy żyć i cieszyć się życiem, jak jeść, spać, zadbać o zdrowie , aktywność, kreatywność.

Spodobało mi się to z jaką dokładnością występuje tutaj podejście do każdego zagadnienia zawartego w poradniku. Umiejętność posiadania wiedzy zawodowej doktora Breusa pozwoliła mu zwrócić uwagę na istotne mechanizmy funkcjonowania pacjenta. Podoba mi się to w tej książce, że każdy przypadek jest konsultowany z innymi lekarzami medycznie w specjalizacji jaką zajmuje się dr Breus ? psychologia kliniczna.

Warto jest zwrócić uwagę na każdy przedstawiony w poradniku rozdział ze względu na to, że:

W pierwszym rozdziale części została pozytywnie ujęta psychologia osobowości na podstawie podziałów chronotypów, do których zaliczamy: delfina, lwa, niedźwiedzia, wilka. Opis modelowego dnia jest treścią tej części rozdziału.

II część poradnika dotyczy zapoznania jaką porą wybrać na funkcjonowanie życia. Do każdego z umieszczonej w tej części rozdziałów jest podsumowanie, które zostało w interesujący sposób opracowane.

III część dotyczy opisu zegara biologicznego, a pory roku oraz zegar biologicznego, a zegara biologicznego, a wieku i związanymi z tym tematem zagadnieniami.

Poradnik ten został napisany przez autora medycznym językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Tekst umieszczony w poradniku jest czytelny, grafika tabelek i stron została opracowana starannie, występują podkreślenia po zakończeniu tekstu. Zawiera 448 stron, oprawa miękka, z ciekawym widniejącym po lewej stronie zegarem biologicznego napisem Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem.

Polecam przeczytać ten poradnik wydany przez Wydawnictwo Znak.

tekstykultury

ilość recenzji:39

brak oceny 18-03-2017 12:05

Jestem osobą dosyć dobrze zorganizowaną. Lubię planować różne rzeczy i zazwyczaj całkiem sprawnie mi to wychodzi. Często narzekam, że coś zajmie mi dużo czasu, a kiedy już się za to wezmę, okazuje się, że uwinęłam się w mgnieniu oka. Do niedawna sądziłam, że moje życie nie może być jeszcze bardziej poukładane, a jednak tak się stało. Wszystko za sprawą książki ?Potęga KIEDY. Żyj w zgodzie ze swoim naturalnym rytmem? autorstwa Michaela Breusa.

Szczerze mówiąc, za każdym razem jak miałam okazję czytać artykuły o tym, jak usprawnić swoje życie i ?co zrobić, żeby się ze wszystkim wyrobić??, to odnosiłam wrażenie, że są to bujdy na resorach. Tym razem też popukałam się w czoło i podeszłam do tej pozycji ze sporym dystansem, ale w końcu się przekonałam. Dlaczego?

Autor jest psychologiem i w swojej pracy zajmuje się pojęciem czasu. Już we wstępie do ?Potęgi KIEDY...? zanegował dotychczasowy podział na skowronki (ranne ptaszki) i sowy (nocne marki). Zaproponował za to inny podział. Jaki? Na delfiny, lwy, niedźwiedzie i wilki. Brzmi interesująco, to musisz przyznać.

Książka jest podzielona na trzy części:
Chronotypy.
Najlepsza pora na?
Potęga ?kiedy? w życiu.

W pierwszej części Breus proponuje czytelnikom dosyć wnikliwy psychotest, po rozwiązaniu którego powinno się rozpoznać swój chronotyp. Pytania są stosunkowo proste, ale jest ich sporo, a sam test składa się z dwóch etapów, więc można to zrobić dosyć sprawnie. Jeżeli po tym nadal nie jest się pewnym co do tego, którym ?zwierzakiem? się jest, to jest jeszcze szybkie zadanie uzupełniające, które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.
Kiedy już czytelnik został zdiagnozowany, może przejść dalej ? do przeczytania dosyć klarownej, wnikliwej, ale przystępnie napisanej charakterystyki swojego chronotypu i opisu swojego modelowego dnia.
Ja jestem niedźwiedziem, ten podobno jest najpopularniejszy. Co to oznacza? Że mogłabym spać całymi dniami, a i tak obudzę się zmęczona i będę chciała jeszcze. Że najbardziej efektywna jestem godzinę ? dwie po przebudzeniu i po ewentualnej drzemce (gdybym drzemała ? nie robię tego, nigdy). Mam tendencję do nadwagi, więc posiłkiem, który powinien być najbardziej kalorycznym w mojej diecie jest śniadanie. Molestuję guzik drzemki w telefonie. Nie potrafię siedzieć do rana na imprezach, a jak jestem niewyspana, to bywam rozdrażniona, bardzo. Jak ten niedźwiedź, tylko wściekły.

W drugiej części autor wyodrębnia grupy tematyczne:

Związki.
Aktywność fizyczna.
Zdrowie.
Sen.
Jedzenie i picie.
Praca.
Kreatywność.
Pieniądze.
Zabawa.

W każdej z tych grup wyszczególnia zagadnienia, które są obecne w życiu każdego z nas i próbuje odpowiedzieć na pytania, kiedy zrobić ?coś?, żeby odniosło skutek, który chcielibyśmy osiągnąć.
I tak na przykład podaje nam wskazówki na temat tego: Kiedy się zakochać (w odpowiedniej osobie)? Kiedy uprawiać seks, a kiedy kłamać ( ;) ), że boli głowa? Kiedy rozmawiać z dziećmi tak, żeby dotarło to, co do nich mówimy, a nie, że z jakiegoś powodu kłapiemy paszczą? Kiedy biegać, a kiedy lepiej iść na siłownię? O której kłaść się spać, żeby się wyspać? Kiedy najlepiej zjeść śniadanie, obiad, kolację? Kiedy wypić drinka? Kiedy prosić o podwyżkę? Kiedy robić zakupy? Kiedy podróżować? I tak dalej, i tak dalej.

Powiesz, że bujda, że przecież dla każdego to jest inaczej, że nie ma reguły i w ogóle. Też tak myślałam, dopóki nie przeczytałam. Breus rozpatruje te zagadnienia w dosyć szeroki sposób. Bierze pod uwagę konteksty kulturowe, dobre wychowanie, pory roku, pogodę i inne kwestie. Nie podaje Ci dokładnej recepty, nie twierdzi, że: jak pójdziesz do szefa w poniedziałek o 15.17, to na pewno dostaniesz podwyżkę. A co twierdzi? Że według badań, które zostały przeprowadzone ludzie są bardziej chętni na ustępstwa w piątki ? rozpościera się przed nimi wizja wolnego weekendu i nie chcą psuć humoru sobie i innym ewentualnymi odmowami.
Breus określa także godziny, kiedy nasze pytanie może odnieść zamierzony sukces, opiera to na obserwacjach i wyliczeniach poziomu zmęczenia u określonych chronotypów. Podpowiada także, w jakich godzinach nasze pytanie może tylko zirytować przełożonego. Jego argumentacja jest spójna, klarowna i wydaje się, że ma sens.

Rozdziałem, który zrobił na mnie największe wrażenie i który odbił się bezpośrednio na moim życiu jest ten o spaniu. Ferie, wakacje, święta i każde dłuższe wolne zawsze sprawia, że moja pora kładzenia się spać się przesuwa. Niby niegroźnie, bo o 10-15 minut, ale w ciągu roku zrobi się z tego godzina. I o ile kładę się o 24, a mam do pracy na 10.45, to nie ma wielkiej tragedii, to jak mam na 8 ? robi się problem, bo czuję się jak zombi (i zapewne właśnie tak wyglądam).
Niby wiedziałam, że osiem godzin to optymalna ilość snu na dobę, ale jakoś zawsze trudno mi było się do tego dostosować. Do czasu aż w książce Breusa przeczytałam, że faktycznie, między 7,5 a 8 godzin to jest idealna ilość, więc jeżeli wstaje się o 7 rano, to należy się położyć o 23.10, uwzględniając 20 minut na zaśnięcie. Postanowiłam spróbować i przez tydzień kładłam się spać o 23.10 i wstawałam o 7 rano. Początkowo miałam problem z zaśnięciem, ale wszystko udało się wyprowadzić na prostą w momencie, kiedy wcześniej wyłączyłam komputer i trochę dłużej poczytałam książkę. Kiedy wstawałam o tej 7, byłam rześka, wypoczęta i pełna energii i ? co najważniejsze ? nie włączałam ŻADNEJ drzemki. Szkoda tylko, że jestem nauczycielką, a więc moje godziny pracy są nieregularne i możliwość pospania do 9, kiedy zaczynam lekcje o 12 wydaje się być całkiem rozsądnym pomysłem? No cóż, może kiedyś będę miała bardziej jednolity plan.

Trzecia część jest niejako podsumowaniem, zebraniem informacji, które zostały przekazane w pierwszej i drugiej. Breus po raz kolejny uświadamia nam, jak ważny w życiu jest czas i jak świadome operowanie nim jest w stanie sprawić, że nasze życie będzie bliskie ideału.

Autor w przystępny sposób, bez typowego dla psychologów owijania w bawełnę podaje nam na tacy bardzo konkretną książkę, która (odpowiednio zinterpretowana) jest w stanie sprawić, że będziemy żyć po prostu? fajnie.
Jasne, że nie można bezkrytycznie wziąć sobie do serca wszystkiego, o czym mówi. Jasne, że nad pewnymi kwestiami trzeba się zastanowić, bo potrzebują odpowiedniego kontekstu i znajomości drugiej osoby, ale jeżeli się zaangażujemy i przeczytamy ze zrozumieniem, to mamy szansę sprawić, że będzie łatwiej. A czy nie tego właśnie chcemy? Ta książka to odpowiedź na teorię małych kroczków, małych sukcesów, które z czasem sprawią, że poczujemy ogromne szczęście.

?Potęga KIEDY...? jest tak ciekawą pozycją, że kiedy opowiedziałam o niej w pracy, to z automatu ustawiła się kolejka chętnych, żeby ją przeczytać. I może nie wiąże się to od razu z chęcią powzięcia daleko idących zmian w życiu, ale z ciekawością po prostu. Bo znów jest to idealna książka dla osób, które lubią wiedzieć WIĘCEJ.

Joanna Woldan

ilość recenzji:1

brak oceny 16-03-2017 15:59

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze denerwuję się kiedy ktoś mówi mi jak mam żyć. Dlatego nie czytam poradników, nie oglądam ?Perfekcyjnej Pani Domu?, ani nie przyjmuję cudownych rad od ludzi, którzy mnie nie znają. Do książki ?Potęga kiedy? podeszłam więc mocno z przymrużeniem oka.
Zaciekawiło mnie to, że jest napisana przez doktora Michaela Breusa ? chronobiologia i psychologa. Pomyślałam więc ?hmm może jednak gość wie co mówi?. Doktor Breus podzielił ludzi ze względu na ich chronotyp na lwa, wilka, delfina i niedźwiedzia. Zapomnijcie o skowronku i sowie. Okazuje się, że typów ludzkiej osobowości jest znacznie więcej. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że autor opracował plan dnia, godzina po godzinie dla każdego typu, ponieważ uwaga, odkrycie Ameryki, nie wszyscy powinniśmy wstawać, jeść i kłaść się spać o tej samej porze. Zacznijmy jednak od początku.
W pierwszej części książki mamy ankietę złożoną z kilkunastu prostych pytań, która ma nam dać odpowiedź jakim chronotypem jesteśmy. Jest też opis każdego typu i optymalny dla niego plan dnia.
Według doktora to kiedy coś robimy ma kolosalne znaczenie dla naszego życia. Wymyślił więc kiedy każdy z nas powinien spać, jeść, zawierać nowe znajomości, uprawiać seks, prosić o pożyczkę i bawić się, aby nasze życie było pełniejsze i byśmy mogli żyć w zgodzie z naszym własnym zegarem biologicznym.
Z ciekawości rozwiązałam tę ankietę i teoretycznie wyszedł mi niedźwiedź. Ale nie mogę się zgodzić z jego charakterystyką ponieważ nie ucinam sobie drzemek w ciągu dnia, nie najadam się przed snem i zdecydowanie nie wstaję wraz z pierwszymi promieniami słońca.
Oczywistym jest to, że każdy z nas powinien żyć w zgodzie ze sobą, tak by czuć się dobrze. Czy jednak naprawdę ktoś musi mówić nam co i kiedy powinniśmy robić? Ja niestety odbieram tę książkę jako niemal atak na moją wolność osobistą (co sprawia, że bliżej mi do buntowniczego wilka;) ), ale jeśli jesteście niezadowoleni ze swojego obecnego życia, to może być dobry pomysł, żeby przeczytać ten poradnik i może niekoniecznie przenieść go godzina po godzinie do swojego życia, ale pomyśleć nad tym co można by w nim zmienić, by było bardziej satysfakcjonujące.

Aguśka

ilość recenzji:18

brak oceny 16-03-2017 13:42

Spośród ogromu poradników, "Potęga kiedy" wyróżnia się tym, że jest naprawdę ciekawa. Autor twierdzi, że lata analizy snu i praca z rzeszami bezsennych pozwoliła mu wyodrębnić cztery typy ludzi ze względu na ich zegar biologiczny: niedźwiedzie, wilki, lwy i delfiny. Największy procent populacji stanowią niedźwiedzie, najmniejszy - delfiny. W pierwszej części książki dzięki pytaniom testowym można zidentyfikować swój chronotyp, aby w dalszej części poznać bardzo szczegółową charakterystykę każdego typu i odpowiedzi na pytania, kiedy najlepiej spać, jeść, pracować, świętować, rozmawiać przed telefon, negocjować.Hitem książki jest dla mnie tabelka z podziałem na pary hetero- homoseksualne, podająca najlepszy czas na seks u każdej kombinacji chronotypów... Książka obfituje również w masę ciekawostek na temat spożywania posiłków, wychowania dzieci, itp. Czyta się przyjemnie i lekko, pewna wiedza zostaje w głowie, ale trudno wcielić w życie wszystkie rady autora. Nie wyobrażam sobie umawiania spotkań, randek czy rozmów z dziećmi kierując się optymalną dla każdego chronotypu porą. Zdrowy rozsądek powinien przyświecać czytelnikom również tego poradnika.

dobrerecenzje.pl

ilość recenzji:1

brak oceny 15-03-2017 20:26

Na pewno zetknęliście się już kiedyś ze wskazówkami i poradami dotyczącymi tego ?co? i ?jak? robić, aby osiągnąć sukces np. jak schudnąć, jak wychowywać dzieci, co jeść, jak ćwiczyć, czy też co powiedzieć szefowi, aby dostać podwyżkę. Oprócz tych dwóch słów ?co? i ?jak? trzeba sobie jeszcze postawić pytanie ?kiedy? to wszystko zrobić, aby osiągnąć sukces.
To słowo ?kiedy? zdaniem naszego autora Michael?a Breus?a- psychologa klinicznego ? to klucz do sukcesu, to podstawa sukcesu, niezawodny sposób by stać się szybszym, mądrzejszym, lepszym i silniejszym. Jedynie trzeba zsynchronizować rytm swojego dnia z rytmem swojej biologii, czyli zorganizować sobie tak swój dzień, aby był w zgodzie z wewnętrznym zegarem. Brak synchronizacji z zegarem biologicznym ma destrukcyjny wpływ na nasze fizyczne, umysłowe i emocjonalne samopoczucie.
Autor w swej książce przekonuje nas, że leczenie np. takich chorób jak nowotwory, w zgodzie z zegarem biologicznym może uratować człowiekowi życie, myślenie w zgodzie z zegarem biologicznym może sprawić, że będziesz bystrzejszy i bardziej kreatywny, życie w zgodzie z rytmem biologicznym może uczynić cię szczęśliwszym itd.
Jednak nie każdy człowiek ma taki sam zegar. Autor książki ze swoim piętnastoletnim stażem i pracą z pacjentami ustalił cztery chronotypy, które trafnie oddają cechy charakteru, a po wykonaniu psychotestu określi wszystkie istotne czynniki, takie jak czas wstawania, osobowość, ale też wskazówki behawioralne i obserwacje, które autor zauważył u swoich pacjentów.
Drogi czytelniku sprawdź czy jesteś delfinem, lwem, niedźwiedziem czy wilkiem. Test składa się z dwóch części:
-pierwsza część to zdania oznajmujące, które mogą być prawdziwe lub fałszywe
-część druga to 20 pytań jednokrotnego wyboru.
Poprzez ten test określisz siebie i swoje potrzeby, co do snu, aktywności społecznej, czy kiedy podjąć walkę z chorobą, bądź też kiedy prosić szefa o podwyżkę, kiedy podejmować decyzje, kiedy planować ważne wydarzenia, kiedy rozmawiać z dziećmi, kiedy się zakochać, czy też kiedy najlepiej uprawiać seks.
Potęga ?kiedy? to owoc najnowszych odkryć w dziedzinie biologii i medycyny.
To prawdziwe ?novum? opieki zdrowotnej.
Zacznij więc już dziś zmiany od dużych kroków. Zapoznaj się ze swoim zegarem dobowym dla twojego chronotypu i zobacz, co powinieneś teraz robić. Harmonogram zdrowia i szczęścia jest w Twoich rękach.
Sprawdź godzinę, sprawdź swój chronorytm i zacznij wykorzystywać potęgę ?kiedy? już teraz!
Powodzenia.
Polecamy, zespół dobrerecenzje