Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

MASZYNA RÓŻNICOWA (twarda)

książka

Wydawnictwo Mag
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

  Rok 1855: maszyn cybernetycznych rewolucja przemysłowa rozwija się niepowstrzymanie. Charles Babbage doskonali swoją maszynę analityczną, era komputerów rozpoczyna się sto lat wcześniej niż w naszym świecie. Troje niezwykłych bohaterów podejmuje wyścig na spotkanie z historią - i z przyszłością: Sybik Gerrard - kobieta upadła, kochanka polityka, córka luddystycznego agitatora Edward Mallory, zwany `Lewiatanem` - eksplorator i paleontolog Laurence Oliphant - dyplomata, mistyk, szpieg. Ich przygoda zaczyna się od znalezienia pudełka perforowanych kart do maszyny, których pochodzenia i przeznaczenia nie potrafią wyjaśnić. A komuś zależy na tych kartach tak bardzo, że jest gotów dla nich zabijać...
  Stanowiąca połączenie kryminału z thrillerem historycznym `Maszyna różnicowa` to współczesne arcydzieło dwóch spośród najwybitniejszych współczesnych autorów science fiction. Oto olśniewający i niepowtarzalny twór wyobraźni Gibsona i Sterlinga, powieść prowokacyjna, nieodparta i wizjonerska, która stworzyła podwaliny gatunku nazywanego dzisiaj `steampunkiem`.

Więcej książek z serii Uczta wyobraźni
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Mag
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 28.10.2010

RECENZJE - książki - MASZYNA RÓŻNICOWA

4.6/5 ( 7 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

mrtobi

ilość recenzji:25

brak oceny 27-01-2011 00:04

'Maszyna różnicowa' to dopiero trzecia pozycja z Uczty Wyobraźni która mi się na prawdę spodobała. Klimat XIX wiecznego Londynu, ciekawi bohaterowie (archeolog, szpieg) do tego intrygująca fabuła, a to wszystko składa się na doskonałą powieść.
Tytułowa maszyna różnicowa nie została zupełnie zmyślona. Jej projekt istniał faktycznie, stworzony w 1837 roku przez Charlesa Babbage’a. Jednak w przeciwieństwie do rzeczywistości stworzonej przez autorów książki, nie została ona zbudowana. Stało się to dopiero po 150 latach za sprawą londyńskich naukowców. Autorzy zmieniają jednak historię i przenosimy się do XIX wiecznej, wiktoriańskiej Anglii. Charles Babbage cieszy się chwałą twórcy maszyny różnicowej, wykorzystywanej do najróżniejszych finansowych i analitycznych operacji, powstają mechaniczne komputery, odbywają się pokazy kinotropowe.
Pewnego razu w ręce Edwarda Mallory'ego wpada pudełko perforowanych kart do maszyn na których komuś bardzo zależy. Co z tego wyniknie i jakie role przypadną pozostałym bohaterom, tym historycznym jak i fikcyjnym? Tego już każdy może dowiedzieć się czytając książkę. Z pewnością warto bo to kawał dobrej literatury.