SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zuza albo czas oddalenia Audiobook CD Audio

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

audiobook cd

Lektor
Wydawnictwo Literackie
Oprawa pudełko
ISBN 978-83-08-06000-1

Opis produktu:

`Zuza albo czas oddalenia` to zapis szaleńczej miłości sześćdziesięciolatka do dwudziestokilkuletniej blond piękności, odnaleziony przez Jerzego Pilcha w narciarskim bucie, na schodach jednej z warszawskich kamienic.
`Stary satyr i młodziutka nimfa - uparcie eksponujące ten motyw starożytne ludy wiedziały, co czynią`, powiada Jerzy Pilch i zasiada do spisania `summy erotycznej`, brawurowego traktatu miłosnego, w którym splatają się powieść i esej.
Za Zuzą, zwaną w pewnych kręgach Zmysłową Żanetą, bohater podąża w ciemne zaułki Warszawy, krainę męskiego pożądania. Jednak zatracenie w ramionach księżniczki solarium i silikonu nie oznacza wcale zatracenia poczucia humoru i ironii, z jaką bohater spogląda na swoje swawole - świadom swej groteskowości i zarazem powagi.
Pogoń za Zuzą budzi wspomnienie miłosnych początków: pierwszych młodzieńczych uniesień, pierwszej żony, pierwszej kochanki. Przeczucie końca miesza się z grzeszną, nieustraszoną miłością - do prostytutki o niebieskich oczach i blond włosach, której wierność jest wiernością wyższego rzędu, duchową, bo nie cielesną przecież.
`Zuza albo czas oddalenia` przełamuje granicę fikcji i życia relacją z placu boju, na którym miłość wydaje się już być dosłownie - na śmierć i życie. Ściśnięta między chwilą uniesienia a ostatnią kropką.


Jerzy Pilch (ur. 1952 r. w Wiśle) - pisarz, dramaturg, felietonista. Na jego frazie wychowało się całe pokolenie polskich czytelników. Był felietonistą Polityki, Dziennika, Przekroju. W 2015 roku powrócił na łamy Tygodnika Powszechnego z cyklem `Autobiografia w sensie ścisłym`. W 1988 roku zadebiutował tomem opowiadań `Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej`, nagrodzonym Nagrodą Fundacji im. Kościelskich (1989).
Ośmiokrotnie nominowany do literackiej Nagrody Nike. Cztery jego książki znalazły się w finalne Nike: `Tezy o głupocie, piciu, umieraniu` (1998), `Bezpowrotnie utracona leworęczność` (1999), `Pod Mocnym Aniołem` (2001) i `Moje pierwsze samobójstwo` (2007). Powieść `Pod Mocnym Aniołem` została laureatką tej nagrody. Nominację dostał również `Dziennik` - do Nagrody Literackiej Nike za 2013 rok. Laureat Paszportu Polityki za książkę `Bezpowrotnie utracona leworęczność` (1998).
Laureat Nagrody Odry za rok 2013 za powieść `Wiele demonów` i `Drugi dziennik`. `Wiele demonów` została wyróżniona również Nagrodą Literacką Gdynia za rok 2014. Dwa razy jego utwory znalazły się na liście stu najlepszych książek w USA wytypowanych przez magazyn Kirkus Reviews: `Tysiąc spokojnych miast` (2010) i `Moje pierwsze samobójstwo` (2012). Powieść `Spis cudzołożnic. Proza podróżna` w 1994 roku doczekała się ekranizacji - autorem scenariusza i odtwórcą głównej roli jest Jerzy Stuhr. Na początku 2014 roku na ekran trafiła również adaptacja `Pod Mocnym Aniołem` w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Jerzy Pilch jest autorem scenariuszy dwóch filmów z serii `Święta polskie`, tj. `Żółty szalik` (2000) w reżyserii Janusza Morgensterna i `Miłość w przejściu podziemnym` (2006) w reżyserii Janusza Majewskiego.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: pudełko
Wymiary: 135x185
ISBN: 978-83-08-06000-1
Lektor: Zbigniew Waleryś
Wprowadzono: 10.09.2015

RECENZJE - Audiobook cd - Zuza albo czas oddalenia Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: