Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Audiobook CD Audio - Swietłana Aleksijewicz - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Audiobook CD Audio

audiobook cd

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Audiobook CD Audio - opis produktu:

Laureat nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety była gotowa już w 1983 roku. Dwa lata przeleżała w wydawnictwie. Autorkę oskarżono o `pacyfizm, naturalizm oraz podważanie heroicznego obrazu kobiety radzieckiej`.
W okresie pieriestrojki książka prawie jednocześnie ukazywała się w odcinkach w czasopiśmie Oktiabr i Roman-gazietie oraz została wydana w dwóch wydawnictwach: Mastackaja Litieratura oraz Sowietskij Pisatiel. Ogólny nakład powieści wyniósł prawie 2 mln egzemplarzy. Na podstawie książki powstał cykl filmów dokumentalnych, wyróżniony m.in. Srebrnym Gołębiem na Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Animowanych w Lipsku. Jegor Letow, założyciel i wokalista legendarnego rosyjskiego zespołu punk rockowego `Grażdanskaja Oborona`, napisał piosenkę zainspirowaną książką Aleksijewicz.


Swietłana Aleksijewicz - urodziła się w 1948 roku w Iwano-Frankiwsku, później z całą rodziną przeniosła się na Białoruś. W 1972 roku ukończyła dziennikarstwo na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym w Mińsku, pracowała jako wychowawczyni w internacie, nauczycielka, dziennikarka. Jest laureatką wielu międzynarodowych nagród, w tym National Book Critics Circle Award w 2005 roku za książkę `Krzyk Czarnobyla` w kategorii literatury faktu. Słynie z krytycyzmu wobec polityki Aleksandra Łukaszenki. Jej książki nie były i nie są drukowane na Białorusi. Od 2000 roku przebywa na emigracji (Włochy, Francja, Szwecja). Wychowuje córkę swojej zmarłej siostry.

Przekład z języka rosyjskiego: Jerzy Czech
Czas trwania: 11 godzin

Audiobook cd Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Swietłana Aleksijewicz. Należy do gatunków: historia, powszechna, literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Wojna nie ma w sobie nic z kobiety Audiobook CD Audio

4.4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

ilo99

5-10-2016 13:07

Już dawno nie czytałam, a właściwie nie słuchałam książki, która byłaby tak poruszająca. Absolutnie nie zdawałam sobie ze skali zjawiska, to znaczy, że tak wiele kobiet było w radzieckiej armii. I na tak różnych stanowiskach. Począwszy od piekarek i praczek, przez piechotę,sanitariuszki, czołgistki, pilotki i snajperki. Wykazywały się hartem ducha i odwagą, determinacją i zaangażowaniem. Były to z reguły młode, a nawet bardzo młode dziewczyny. Część z nich nie miała nawet osiemnastu lat. Ich wspomnienia są różnorodne, lecz wszystkie nieodmiennie powtarzają, że wojna to był straszny czas, który niechętnie wspominają, że same nie mogą uwierzyć w to jak walczyły i na jakie poświęcenia było je stać. Moim zdaniem lektura obowiązkowa. Podziwiam zapał autorki, setki przeprowadzonych rozmów i ogromne starania, aby książka ukazała się drukiem. Jeśli chodzi o wersję audio, to spokojny głos pani Krystyny Czubówny sprawia, że z uwagą przysłuchujemy się wstrząsającej treści. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?