Tylko dla dziewcząt książka audio MP3 / Magdalena Samozwaniec 27,51 zł | Audiobook cd w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Tylko dla dziewcząt książka audio MP3

audiobook cd

Tylko dla dziewcząt książka audio MP3 - opis produktu:

O striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym. O tym, że nie każdy przybysz z Zachodu jest fajniejszy od polskich chłopców, oraz o tym, jak być piękną w swojej skórze. Niemało tu również trafnych obserwacji na temat konfliktów międzypokoleniowych czy damsko-damskich. Zabawne i lekkie historie mówią jednak przede wszystkim o cichej wojnie, jaka od wieków toczy się między płciami, wojnie, z której kobieta świadoma swojej wartości wychodzi obronną ręką. Na każdą młodą dziewczynę czyhają pułapki, dlatego Magdalena Samozwaniec podpowiada, jak się przed nimi ustrzec. Przekonuje, że być kobietą brzmi dumnie, choć nie zawsze jest to prosta sprawa. Czas nagrania: 5 godz. 30 min. Czyta: Anna Szawiel
S
Szczegóły
 • Dział: Książki audio na cd
 • Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
 • Oprawa: pudełko
 • Wymiary: 140x125
 • Ilość stron: 2
 • ISBN: 978-83-63162-29-0
 • Lektor: Anna Szawiel
 • Wprowadzono: 22.02.2012

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

 • RRecenzje
 • Audiobook cd
 • Tylko dla dziewcząt książka audio MP3
4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Paulina

paulina.klos(at)gmail.com
 • 13-03-2012
 • 14:16

To było moje drugie spotkanie z książką w formacie mp3, a pierwsze z Magdaleną Samozwaniec. Pisarka była siostrą Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej oraz córką Wojciecha Kossaka. Jej powieści od lat bawią i wzruszają młode i nieco starsze pokolenia kobiet.

"Tylko dla dziewcząt", jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla młodych kobiet i to właśnie o nich opowiada. Książka zawiera zbiór tekstów o tym jak wyglądały relację między pannami i zalotnikami, o pociągu studentek do zagranicznych kolegów, o małżeństwie dla posagu czy też o trwającym od zawsze konflikcie pokoleń. Samozwaniec przestrzega młode kobiety przed przedwczesnym i nieprzemyślanym zamążpójściem. Przytacza czytelnikowi (w moim przypadku słuchaczowi) przykład męża - jedynaka, nad którym użala się zrozpaczona mamusia, z powodu bólu oka podczas unoszenia kolana. A nie daj Boże, mieć za męża pijaka, co to z kolegami zbyt często na piwo chadza. Są tylko dwa sposoby na takiego amanta. Jakie? Przekonajcie się sami.

Audiobook słuchało się znakomicie, dzięki wspaniałemu przekazowi pani Anny Szawiel, która włożyła całe swoje serce w nagranie, co słychać w każdej minucie. Styl Magdaleny Samozwaniec nieco przypomina mi Colette. Jest również nieco ironiczny i prześmiewczy. Pisarka z dużym dystansem podchodzi do upodobań i fochów panienek z tamtej epoki.

Słuchanie książki okazało się dla mnie wybawieniem podczas długich podróży tramwajem na uczelnie. Nie mogłam powstrzymać śmiechu i z pewnością wyglądałam nieco dziwnie mając cały czas uśmiech na ustach. Oj wyostrzył mi się apetyt na Samozwaniec!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Patrycja Łuczyńska

patrikijaa(at)gmail.com
 • 11-03-2012
 • 21:49

Magdalena Samozwaniec to pisarka z artystycznej rodziny Kossaków, siostra Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Zadebiutowała w 1922 roku parodią „Trędowatej”, która już wtedy pokazała to, jak świetnie posługuje się dow[...]m i humorem. Nic nie działa lepiej na nastrój niż odrobinę prześmiewczy charakter audiobooka „Tylko dla dziewcząt”, który mogę odtworzyć z nośnika, gdy tylko mam na to ochotę, w drodze do domu czy też przy wykonywaniu obowiązków.

Konflikty międzypokoleniowe oraz damsko-męskie, które ukazała autorka, z perspektywy czasu, dziś mogą wydawać się często absurdalne. Z drugiej jednak stron często nadal oczekuje się od swoich wybranków serca zapewnienia dobrego życia, bez względu na to, co pod tym hasłem się kryje. Mężczyzna z Zachodu, który na dodatek może pochwalić się majątkiem, bądź nieocenioną odwagą, to łakomy kąsek dla kobiet. Mężczyzna z kolei poszukuje kobity pięknej, której do pocałunków, no i oczywiście mądrej, aby miał o czym z nią rozmawiać.

Magdalena Samozwaniec zaskakuje w swojej książce humorem do przedstawionych sytuacji, na które często należy patrzeć z przymrużeniem oka. Ukazuje, że nie łatwo jest być kobietą, gdy oczekuje się od nich konkretnych decyzji, wystrzegania się nadmiernej swobody w kontaktach z mężczyznami, a z drugiej strony szybkiego zamążpójścia. Zabawniejsza strona zwyczajowości sprzed ponad czterdziestu lat, a jednak w pewnych aspektach wciąż aktualna.

W tamtych czasach tkwiło pewnie wiele absurdu, bo ciężko dziś mówić o 22-letniej kobiecie, jako o „starej”, która koniecznie musi już znaleźć męża. Spódnica nie może odsłaniać nawet kostki, bo co ludzie powiedzą? - ach, dziś o to naprawdę byłoby trudno... Pisanie listów do mężczyzn zza granicy z nadzieją, że przyślą jakiś intrygujący (i drogi!) prezent. Tylko nie czekoladki, bo takim prezentem trudno chwalić się przed przyjaciółkami.

W tym zbiorze felietonów możemy dowiedzieć się co nieco o tym, jak zdobyć męża, który zapewni nam dobrą przyszłość, ale także o tym, czego się wystrzegać. Samozwaniec w cudownie zabawny sposób ukazuje, co czyha na kobietę, gdy ta nie będzie uważna. Zarazem udowadnia, że mimo tych wszystkich przeciwności, dumą jest być kobietą.

Książkę w wersji audiobooka, do których wciąż wiele osób przekonać się nie może, ja wysłuchałam z wielką chęcią. Zwłaszcza, że tekst czytany przez Annę Szawiel brzmi tu wyśmienicie i akcentuje wszystko tak, jakbyśmy tego chcieli, z lekkością, humorem i czymś, co sprawia, że naprawdę trudno się oderwać od tych słów. Trudno wyobrazić sobie lepszą interpretację!

Audiobook, którego słucha się z lekkością. Czytany w sposób doskonały przez Annę Szawiel, poprawia nastrój i wzbudza zainteresowanie tymi czasami tak trudnymi dla kobiety. Lektura ze swobodnym językiem, dużą dawką humoru, wciągająca bez reszty! Polecam dziewczętom i kobietom, bez względu na stan i wiek:)

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.95 zł
  22.46 zł

  Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna historia. O trudnych wyborach, których musimy dokonywać, o potrzebie odkrycia swoich korzeni, a wreszcie o miłości, którą...

 • Wszyscy kochamy powieści o miłości Dziennikarka Izabela Oster z dnia na dzień rzuca pracę w telewizji. Nie wszystko jednak toczy się po jej myśli. Nowe oferty pracy nie spływają, a pracodawcy nie pukają do jej drzwi. Na szczęście przyjaciółka, Kamila Rudnicka-Clement, składa jej propozycję nie do...

 • 36.90 zł
  26.93 zł

  Niektórzy ludzie wyjeżdżają na wycieczki last minute, chodzą boso po trawie, imprezują niezależnie od dnia tygodnia i podejmują spontaniczne decyzje. Ale nie Nicola Brown. Ta dwudziestodziewięciolatka jest mistrzynią w kontrolowaniu swojego życia. Posiłki spożywa zawsze o stałej porze, jadłospis...

 • 15.65 zł

  SARAH MORGAN - W ANGIELSKIM ZAMKU Emma spostrzega, że jej szef, światowej sławy architekt Lucas Jackson, zapomniał zabrać ze sobą na weekend ważnych dokumentów. Wyrusza za nim do zamku pod Londynem. Liczy, że szybko załatwi sprawę i zacznie wymarzony urlop. Na miejscu zastaje przygotowane...

 • 34.82 zł
  22.63 zł

  Ciąg dalszy przygód bohaterów "Chwili szczęścia" rozgrywa się w Polsce, a dokładnie w Warszawie, Krakowie i Morskim Oku. Nicco postanawia odnaleźć Anię, polską turystkę, którą poznał w Rzymie i w której się zakochał. W podróży towarzyszy mu jego najlepszy przyjaciel, Gruby. Przed...

 • 42.53 zł
  41.68 zł

  Płyta `Tylko` to w pełni solowy album. To pierwszy materiał, w nagraniu którego nie wzięły udziału Ludziki, z którymi wokalista zarejestrował już trzy krążki. Bez pomocy kolegów, natłoku instrumentów czy innych `bajerów`, powstała rzecz surowa i chropowata. We współpracy z producentem, aranżerem i...