Stryjeńska Diabli nadali Audiobook CD Audio - Angelika Kuźniak - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stryjeńska Diabli nadali Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Stryjeńska Diabli nadali Audiobook CD Audio - opis produktu:

Zofia Stryjeńska była malarką na śmierć i życie, budziła podziw i zawiść, zaznała wielkiej sławy i nędzy. A w tle jej życia: chwiejna niepodległość, elity kulturalne międzywojennej Polski ? Iwaszkiewicz, Lechoń, Tuwim, Pawlikowska-Jasnorzewska, Boy, Witkacy, a zaraz potem Hitler i Stalin.
O czym rozmawiały cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co je łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jakie złudzenia straciła? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.

Audiobook cd Stryjeńska Diabli nadali Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Angelika Kuźniak. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Audiobook cd - Stryjeńska Diabli nadali Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:1980

23-03-2021 21:59

Nietuzinkowe losy niebanalnej postaci. Artystki, która swoje życie poświęciła sztuce, a ta jej się tak pięknie nie odwdzięczyła. Zofia Stryjeńska poświęciła malarstwu wiele ? ot, choćby bliskość z własnymi dziećmi. Wiedziała, że albo sztuka i długie godziny przed sztalugami, albo matkowanie. Dla możliwości studiowania w Monachium przebrała się za mężczyznę, podrobiła dokumenty. Lecz czy się opłaciło? Jesteście ciekawi, poczytajcie. Naprawdę warto. Opowieść jest barwna, pełna kolorów niczym malarstwo Zochy, a jej wyrazisty język sprawia, że niejednokrotnie zaśmiałam się w głos. Wersja audio przyjemna dla ucha, jedynie żal, że obrazów w niej nie ma. Zawsze można poratować się internetem, ale to już nie to samo. Jednym słowem ? polecam.

Czy recenzja była pomocna?