Stary człowiek i morze Audiobook CD Audio - Ernest Hemingway - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Stary człowiek i morze Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Stary człowiek i morze Audiobook CD Audio - opis produktu:

Stary człowiek i morze to piękna opowieść o heroizmie i sile ludzkiej woli. Historia samotnego starca, żeglarza potrafiącego zmierzyć się z lękiem, słabością i wyznaczyć sobie cel godny podziwu - odmienić pechowy los, zawalczyć o szczęście. Santiago wyrusza daleko w morze, by spełnić swoje marzenie - złowić ogromną rybę. Jego spotkanie z olbrzymim merlinem jest walką ze sobą samym, ze zwątpieniem. To zręcznie ujęta przenośnia, która uzmysławia jak wiele zależy od nas samych.

Książka należy do kanonu lektur szkolnych.


Ernest Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w Oak Park na przedmieściach Chicago. Wybitny pisarz amerykański, doskonały nowelista i autor opowiadań. W roku 1954 otrzymał Literacką Nagrodą Nobla. W wieku 62 lat popełnił samobójstwo. Całe życie poszukiwał przygody, był sanitariuszem w I wojnie światowej, uczestniczył w wojnie domowej w Hiszpanii, podczas II wojny światowej był korespondentem wojennym. Miłośnik polowań i corridy. W swojej twórczości przeszedł od rozczarowania czasami po I wojnie światowej, kiedy napisał manifest powojennego tzw. straconego pokolenia pisarzy amerykańskich po gloryfikację siły moralnej człowieka.

Audiobook cd Stary człowiek i morze Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Muza. Autorem książki jest Ernest Hemingway. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, lektury szkolne, literatura dziecięca, literatura młodzieżowa, literatura piękna, klasyka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Ernest Hemingway - posłuchaj także

RECENZJE - Audiobook cd - Stary człowiek i morze Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 12 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: