Skazany na góry Audiobook CD Audio - Denis Urubko - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skazany na góry Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Skazany na góry Audiobook CD Audio - opis produktu:

Autorem książki Skazany na góry jest jeden z najlepszych alpinistów na świecie - Denis Urubko. Ten wybitny kazachski wspinacz ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio i ośmiotysięczne, podczas których niejednokrotnie wyznaczał nowe drogi. Denis może poszczycić się zdobyciem Korony Himalajów bez użycia tlenu, czego dokonał jako 15 człowiek w historii. Jest również pierwszym zimowym zdobywcą dwóch ośmiotysięczników, oraz byłym rekordzistą w biegu na Elbrus (3 h 55 min 58 s ). W 1999r. w ciągu 42 dni zdobył wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego wymaganych dla uzyskania tytułu Śnieżnej Pantery, czym pobił absolutny rekord. Wspinał się z najlepszymi himalaistami na świecie w tym z Krzysztofem Wielickim czy Simone Moro. Jak sam mówi traktuje alpinizm jak rodzaj sztuki i tak jak każdy twórca potrzebuje widowni. Chce się dzielić z ludźmi swoimi przeżyciami i emocjami, które towarzyszą mu podczas wspinaczki. Wierzy, że dzięki temu ktoś, kto interesuje się alpinizmem, będzie mógł przeżyć to samo, co on. W książce `Skazany na góry`, autor opowiada o swojej przygodzie z alpinizmem. Czytelnik ma szansę zapoznania się z treningami i przygotowaniami młodego chłopaka, jak ekstremalną wspinaczkę na himalajskie giganty takie jak: Mount Everest czy K2. Dodatkowo książkę wzbogacają wspaniałe opisy Kazachstanu, Ałmatów i innych ciekawych miejsc.
Czas trwania: 10 godzin

Audiobook cd Skazany na góry Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Mountain Quest. Autorem książki jest Denis Urubko. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, literatura faktu i reportaż. Książka Skazany na góry Audiobook CD Audio liczy 2 stron. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Audiobook cd - Skazany na góry Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 10 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:1871

brak oceny 31-03-2016 13:53

Książka wspomnieniowa jednego z najlepszych kazachskich wspinaczy wysokogórskich. Opowiada o młodości autora spędzonej w Ałma Acie, stolicy położonej u podnóża Ałatau Zailijskiego. Wówczas jedynym sposobem na to, aby móc zajmować się tego rodzaju sportem było zostanie członkiem Centralnego Klubu Alpinistycznego Armii Kazachstanu. Denis Urubko, dla znajomych Dan, zaczynał od zdobywania gór sześciotysięcznych, by stopniowo spoglądać coraz częściej w stronę Nepalu, Karakorum oraz Himalajów. Uczestniczył między innymi w próbie zimowego zdobycia K2 z zespołem Krzysztofa Wielickiego. Niestety, tarcia w międzynarodowej grupie przyczyniły się do porażki ekspedycji. Udało mu się za to poprowadzić nową drogę na Broad Peak, z czego jest bardzo dumny. Książka dużo ciekawsza, gdy autor opisuje ludzi, zwłaszcza alpinistów z długoletnim stażem, niż swoje przeżycia. Trzeba się również nastawić na streszczenia historii opisanych poprzednio lub przeczytać o nich jeszcze raz tylko pod innym kątem, ponieważ ta pozycja to bardziej zbiór felietonów i artykułów niż spójna biografia. Czasami są to filozoficzne rozprawki, a nie relacje z wspinaczki, choć trzeba przyznać, że bynajmniej nie są nudne lub wydumane. Tom przeznaczony dla tych, którzy planują wyprawę w bardzo wysokie góry, aby przemyśleli, czy na pewno są zdecydowani na takie wyrzeczenia. Dla tych, którzy nigdy nie myśleli o wyprawie w góry, a chcą się dowiedzieć, czym to pachnie. Również dla tych, którzy lubią po prostu posłuchać o górach, wspinaczce i historiach opowiadanych przy herbacie z prądem.

Czy recenzja była pomocna?