Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Audiobook CD Audio - Stanisław Grzesiuk - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Audiobook CD Audio

Trylogia czerniakowska

 • Promocja
  image-promocja

Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Audiobook CD Audio, Trylogia czerniakowska - opis produktu:

Boso, ale w ostrogach
Pierwsza część autobiografii Grzesiuka, której tytuł był jednocześnie mottem życiowym autora. Barwna, pełna humoru opowieść o dorastaniu w przedwojennym Czerniakowie, dzielnicy warszawskiej biedoty. W tle sugestywnie przedstawiony folklor warszawskiej ulicy lat 30. XX wieku.

Pięć lat kacetu
Druga i przez wielu uznawana za najlepszą cześć autobiografii Grzesiuka, przedstawiająca losy autora podczas pięcioletniego pobytu w obozach koncentracyjnych Mauthausen, Dachau i Gusen. Opowieść o tym jak szkoła życia, cwaniactwo i doświadczenia z warszawskiego Czerniakowa pomogły mu przetrwać krytyczne chwile i przeżyć do wyzwolenia.

Na marginesie życia
Trzecia i ostatnia część autobiografii Stanisława Grzesiuka opowiada o zmaganiu z ciężką chorobą gruźlicą leczeniu i związanych z tym pobytach w szpitalach i w sanatoriach. Pomimo kolejnych operacji i kiepskich rokowań lekarzy Na marginesie życia tchnie optymizmem i życiową energią. Tu także usłyszymy niepowtarzalny język Grzesiuka, charakterystyczne dla warszawskiego Czerniakowa konstrukcje słowne, właściwy autorowi humor i dystans do przeciwności losu.

Zobacz inne pakiety audiobooków!

Pakiet Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Audiobook CD Audio Trylogia czerniakowska, pochodzi z wydawnictwa Storybox. Autorem książek jest Stanisław Grzesiuk. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, historia. Oprawa jest pudełko Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Promocje: pakiety
Kategoria: biografie i wspomnienia,  historia
Wydawnictwo: Storybox
Oprawa: pudełko
Okładka: pakiet
Wymiary: 978-83-8146-037-8
ISBN: 9788381460378
Lektor: Arkadiusz Bazak
Wprowadzono: 29.06.2021

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

Stanisław Grzesiuk - posłuchaj także

RECENZJE - Audiobook cd - Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia Audiobook CD Audio, Trylogia czerniakowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 9 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: