Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio - Clive Staples Lewis - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment odsłuchaj fragment przeczytaj fragment

Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio

Tom 7

audiobook cd

Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio, Tom 7 - opis produktu:

W końcowym, siódmym tomie cyklu jesteśmy świadkami śmiertelnego boju o Narnię, do jakiego staje ostatni król, Tirian, wraz z garstką przyjaciół. Czy uda im się zwyciężyć i ocalić cudowną krainę przed zniszczeniem? Ostatni, siódmy tom, czytają, podobnie jak poprzednie, Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert. Czytają: Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert Czas trwania: 4 godz. 46 min.

Więcej audiobooków z tej serii

Audiobook cd Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio Tom 7, pochodzi z wydawnictwa Media Rodzina. Autorem książki jest Clive Staples Lewis. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, fantastyka. Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio jest częścią serii Opowieści z Narnii. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Opowieści z Narnii Ostatnia bitwa Audiobook CD Audio, Tom 7

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

misia2

6-07-2011 21:43

recenzja nagrodzona 2.00pkt

,,Ostatnia bitwa"to jak sama nazwa wskazuje ostatnia siódma część tej serii.Tym razem małpa Krętacz wpada na pomysł,żeby przebrać osła Łamigłówka za Aslana.Jego przyjaciel tego nie chce,ale małpa jest przebieglejsza niż osioł.Wszyscy Narnijczycy zaczynają wierzyć,że to prawdziwy Aslan do nich przybył.Tym czasem książe Tirian-prawowity krół narnii wraz ze swym jednorożcem Klejnotem chcą przerwać tą ,,historyjkę wyssaną z palca".Chytra małpa nakazuje przywiązać Tiriana do drzewa.Jednak te tarapaty nie będą długo trwać,ponieważ Julia Pole i Eustachy Scruub-znani z czwartej części przybywają do Narnii.Tym czasem ,,niby Aslan"ucieka ze stajni gdzie był przetrzymywany.Razem z Julią,Eustachym,Klejnotem i królem postanawia pomóc im zniweczyć plan małpy.Gdy Krętacz nie może już pokazać publicznie,,Aslana" wymyśla,że lew jest groźny i chce ukarać Narnijczyków.Małpa i kot Imbir mają plan.Goryl wymyśla,że równie przebiegły kot Imbir
wejdzie do stajni i powie,że wdział tam Taszlana- czyli Aslana i Tasza w jednej osobie.Jednak nie przewidują czegoś innego.Gdy Imbir wchodzi do stajni natychmiast wylatuje z niej jak oparzony,ale jest coś jeszcze.Kot wylatuje z niej jako...nieme zwierzę.Co wydarzyło się dalej?Co stanie się z Krętaczem?Polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Marta Kicińska

9-11-2009 16:30

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Apokalipsa św. Jana jest księgą trudną do zrozumienia. Potrzeba do niej wielu kluczy, by docierać do sensu znaczeniowego kolejnych rozdziałów. Jednak nawet pęk kluczy to za mało, by księgę "pojąć". Wydaje się więc, że pomysł, by właśnie Apokalipsę przebrać za bajkową powieść dla dzieci to szaleństwo i pomysł nierealny. Jednak Clive Staples Lewis zaprawił się już poprzez sześć tomów Opowieści z Narnii w przekazywaniu dzieciom samego serca Ewangelii i prawd zawartych w całej Biblii. Głębia wielu dialogów i sytuacji przedstawionych sprawia, że z wielkim zainteresowaniem w krainę Narnii wchodzą też dorośli, którzy toczą już w dorosłym życiu duchowe walki. W książkach Lewisa - nie tylko tych dla dzieci - można te walki zobaczyć w formie bardzo szczegółowych obrazów.Największa walka rozgrywa się u końcu czasów. O nich właśnie traktuje "Ostatnia bitwa". W tej książce pisanej językiem zrozumiałym dla dzieci, a jednocześnie tak pięknym i literackim rozpoznajemy apokaliptyczną wizję ostatecznego upadku fałszywych proroków i tanich bożków, rozsiewających wokół siebie jedynie aurę strachu i zapach śmierci. To ostateczne starcie dobra ze złem i zwycięstwo nad egzystencjalną nocą, przez którą całe stworzenie cierpi. Walczący po stronie Aslana i zwyciężający dzięki jego mocy, to oczywiście ci sami, których św. Jan w swojej Apokalipsie przedstawia jako ludzi w białych szatach. Książka pięknie i łagodnie, w duchu autentycznego chrześcijaństwa, jakim emanował Lewis, mówi dzieciom o śmierci. Przedstawia ten moment w sposób zaskakujący także dla dorosłych i wzbudza nadzieję, że tak samo pozytywnie będziemy zaskoczeni w momencie własnej śmierci. Dzieci odnajdą w tej książce małe okno na nieskończoność. Dorośli sedno przepowiadania Dobrej Nowiny o zbawieniu w obrazie napisanym z wielkim rozmachem. Tu dodatkowo nagranym z wielkim rozmachem.

Czy recenzja była pomocna?