Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD Audio - Clive Staples Lewis - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment

Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD Audio

Tom 1

audiobook cd

Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD Audio, Tom 1 - opis produktu:

Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CDNarnia to piękna i tajemnicza kraina zamieszkiwana przez niezwykłe stworzenia - fauny, karły, satyry i mówiące zwierzęta.
Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja trafiają do niej zupełnie przypadkiem, przez starą szafę., która kryje w sobie przejście do innego świata. Rodzeństwo przeżyje tam przygodę, o jakiej nigdy nawet nie marzyło - stanie do walki z Białą Czarownicą, aby ratować Narnię przed wieczną zimą. Na szczęście jednak ich sprzymierzeńcem okaże się mądry lew Aslan.
Piękna i ponadczasowa opowieść o przyjaźni, odwadze i odwiecznym konflikcie pomiędzy dobrem i złem.
Audiobook czytają Agnieszka Greinert i Jerzy Zelnik.

Autor: Clive Staples Lewis


Autor - C.S. Lewis - był profesorem literatury na angielskich uniwersytetach, Oxfordzie i Cambridge, ale oprócz działalności naukowej zajmował się także pisaniem powieści. Opowieści z Narnii to jego najsłynniejsze dzieło, które podbiło serca i wyobraźnię zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Ukoronowaniem niezwykłej popularności Lwa, Czarownicy i starej szafy stała się ekranizacja filmowa z 2005 roku.

Audiobook cd Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD Audio Tom 1, pochodzi z wydawnictwa Media Rodzina. Autorem książki jest Clive Staples Lewis. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura młodzieżowa, fantastyka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Audiobook CD Audio, Tom 1

4.4/5 ( 32 oceny )
  5
  25
  4
  1
  3
  3
  2
  1
  1
  2

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Sylwusia2

 • 10-12-2009
 • 17:55

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Świetna książka! Któż z was o niej nie słyszał?! Głównymi bohaterami książki jest rodzeństwo: Łucja, Edmund ,Zuzia i Piotr. Akcja dzieje się w Anglii podczas wojny. Dzieci zostają odesłane na wieś do wuja mieszkającego w wielkim domu.

Pewnego razu dzieci bawią się w chowanego. Najmłodsza dziewczynka – Łucja

Zobaczyła w pewnej chwili szafę. Zajrzała i zobaczyła wiele futer. Było to dla niej czymś wspaniałym, albowiem uwielbiała ona futra.Postanowiła wejść. Szła przez szafę długo, aż zobaczyła coś niespodziewanego...Wkroczyła w świat. Panowała w nim zima. Spotkała tam Fauna i zaczęła z nim rozmawiać. Niezwykłe stworzenie zaprosiło ją na podwieczorek, a ona po długim namyśle dziewczynka zgodziła się. Po odwiedzinach wróciła do rodzeństwa myśląc,że będą oni bardzo zaniepokojeni jej nieobecnością więc wybiegła z szafy wykrzykując, ze już jest, ale spotkało ją coś czego się zupełnie nie spodziewała – pytanie skąd wróciła. Dziewczynka zdezorientowana zaczęła myśleć,czy czasem to co się zdarzył nie był snem. Nie, nie był to sen i ona to sobie uświadomiła i opowiedziała o wszystkim. Jaka spotkała ją reakcja??? Oczywiście została wyśmiana. Nikt nie wierzył jej. To wszystko uznane było po prostu za wyobraźnię małej dziewczynki. Nie wiedziała co ma robić. Chciała to wszystko udowodnić. Udowodnić, że nie kłamie, ani, że nie kłamie.

Kilka dni później tak samo wszedł tam Eustachy. Oglądnął świat i zrobiło mu się bardzo głupio, że nie wierzył siostrze, która nigdy nie kłamała. Spotkał on „miłą panią” która poczęstowała go ptasim mleczkiem i powiedziała, że dostanie go tyle ile dusza zapragnie, gdy nie powie bratu i siostrom, że się spotkali, oraz gdy przyprowadzi ich tam. Chłopiec zgodził się i postanowił to zrobić... Po wielu próbach udało im się wszystkim przedostać do „innego świata”. Edmund był pod działaniem działaniem czaru zawartego w ptasim mleczku i uważał czarownicę,która podawała się jako owa miła pani i został z nią. Tam zaczęły się naprawdę ciekawe przygody. Przygody ciekawe, wzruszające i trudne...

W owej Narnii dzieci poznają władcę całego „tamtego świata” – lwa Aslana, toczą wojnę i wygrywają ją. Po wygranej wojnie dzieci dostają od lwa rzeczy, które mają im pomagać w władaniu Narnią, albowiem zostali oni władcami całej Narnii.

Pewnego razu po wielu latach panowania w królestwie władcy udają się na polowanie i znajdują owe miejsce z którego przybyli na ten świat. Postanawiają wrócić. Idą lasem i nagle znajdują się w szafie. Wychodzą z tej tak dobrze znanej im szafy znajdują się w pokoju z szafą jako... jako takie same dzieci, jakie do niej weszły. Tak kończy się pierwsza opowieść o nich.

Zapraszam do przeczytania książki.

Czy recenzja była pomocna?