Lux perpetua Audiobook CD Audio - Andrzej Sapkowski - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Lux perpetua Audiobook CD Audio

Trylogia Husycka Tom 3

przeczytaj fragment

Lux perpetua Audiobook CD Audio, Trylogia Husycka Tom 3 - opis produktu:

Trzecia część trylogii husyckiej...

`Lux perpetua` z języka łacińskiego znaczy dosłownie `nieustające światło` lub skłaniając się do luźnego tłumaczenia zakorzenionego w katolicyzmie `światłość wiekuista`.

Krwawy czas wojen husyckich na Dolnym Śląsku jest tłem przygód młodego Reynevana. Przemierza on ziemie śląskie, czeskie i polskie w poszukiwaniu mordercy swojego brata. Po drodze wplątuje się w intrygi miłosne i polityczne. I gdy odnajduje miłość swojego życia, wybranka jego serca zostaje uprowadzona. Spokojne usposobienie idealisty, zielarza i medyka ustępuje mrocznej stronie jego charakteru. Aby odzyskać ukochaną musi wcielić się w husyckiego szpiega, zabójcę i mściciela. Stawia wszystko na jedną kartę i postanawia uwolnić swoją miłość z rąk porywaczy.


Kontrastowość okrucieństwa wojennego z wątkami miłosnymi podsyca ciekawość jaki będzie finał przygód Reinmara z Bielawy. A będzie zaskakujący jak na Sapkowskiego przystało!

`Lux perpetua` godnie wieńczy wybitne dzieło mistrza powieści fantastycznych i twórcy bohatera `Wiedźmina`. Trylogia napisana z rozmachem i z wielką precyzją o każdy detal historyczny, opatrzona specyficznym humorem Sapkowskiego i jego kunsztem pisarskim.


Słuchowisko `Lux perpetua` dotrzymuje kroku wielkiemu dziełu Sapkowskiego. Powieść dźwiękiem pisana ma oprawę na najwyższym poziomie. Wspaniali aktorzy, dzięki którym bohaterowie ożywają i wychodząc z cienia liter, tworzą przestrzenne i prawdziwe rysy charakterologiczne. Efekty dźwiękowe urzeczywistniają fabułę i przenoszą słuchacza w świat znany jedynie w literaturze. Muzyka filmowa Adama Skorupy podsyca atmosferę dając dodatkowe doznania estetyczne.

`Lux perpetua` to superprodukcja teatru wyobraźni, w którym główną rolę tworzą współgrające ze sobą dźwięki i fantazja słuchającego. Pod zamkniętymi powiekami można ujrzeć sceny batalistyczne, miłosne i wielką politykę minionych czasów. Warto wybrać się w tę niezapomnianą podróż z powieścią oprawioną dźwiękiem. Zapraszamy.

To już ostatnia część największej do tej pory produkcji audiobookowej w Europie!
124 aktorów wcieliło się w 192 role, a spektakularne efekty dźwiękowe z klimatyczną muzyką Adama Skorupy stworzyły niezapomniany teatr wyobraźni.
Występują m.in.: Krzysztof Gosztyła, Anna Dereszowska, Lesław Żurek, Krzysztof Wakuliński, Henryk Talar, Artur Barciś, Magdalena Różczka, Kazimierz Kaczor, Adam Ferency, Krzysztof Banaszyk, Jacek Lenartowicz.

Czas trwania: 22 h 51 minut

Audiobook cd Lux perpetua Audiobook CD Audio Trylogia Husycka Tom 3, pochodzi z wydawnictwa SuperNowa. Autorem książki jest Andrzej Sapkowski. Należy do gatunków: fantastyka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki audio na cd
 • Kategoria: fantastyka
 • Wydawnictwo: SuperNowa
 • Oprawa: pudełko
 • Wymiary: 140x125
 • ISBN: 978-83-7578-049-9
 • Wprowadzono: 30.10.2013

RECENZJE - Audiobook cd - Lux perpetua Audiobook CD Audio, Trylogia Husycka Tom 3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:1871

brak oceny 2-08-2018 18:44

Akcja pięknie się rozwija. Bohaterowie są zaprzyjaźnieni, więc nie trzeba się zbytnio skupiać, aby zapamiętać nowe twarze. Nadal wiele się dzieje, a Reynevan plącze się tu i tam usiłując znaleźć damę swego serca. Przy okazji pomaga Husytom zdobywać miasta, donosi, czy też dzieli się posiadanymi informacjami. Interpretacja zależy od tego, po której stronie konfliktu się opowiadamy. Nadal jest wiele scen batalistycznych, a krew leje się wiadrami. Jeśli zaś chodzi o wykonanie, to słuchowisko wciąga niczym bagno. Nim się człowiek obejrzy, a już po uszy zanurzony jest w świecie
XV-wiecznego Śląska. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?