Kronika ptaka nakręcacza Audiobook CD Audio - Haruki Murakami - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kronika ptaka nakręcacza Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment odsłuchaj fragment

audiobook cd

Kronika ptaka nakręcacza Audiobook CD Audio - opis produktu:

Haruki Murakami to pisarz posiadający słuch absolutny, odbierający wszystkie tony absurdów i szaleństw życia. W tej książce autor jest ludzkim wcieleniem owego ptaka nakręcacza, który na drzewach swoim ostrym głosem zdaje się nakręcać sprężynę całego świata. Lektura przekona nas, że życie jest szalone wszędzie i zawsze, że absurd jest codziennym doświadczeniem człowieka. Jesteśmy wciągnięci w wir faktów i przeżyć, w splątane kłębowisko wszelakiej dziwności istnienia, w okrutną `ironię dziejów`, w `ironię losu` jednostek, w nierozpoznaną do końca tajemnicę każdej osobowości, złożonej ze sprzecznych, walczących ze sobą, świadomych i podświadomych cech natury ludzkiej. Cała ta sfera, tak smętna, a nawet tragiczna, zawiera w sobie również czarny humor, niemal zabawową fantastykę, hazardową grę z rzeczywistością. Powieść Murakamiego dzieje się w dzisiejszej japońskiej codzienności, wiemy, co bohaterowie jedzą, jak mieszkają, ubierają się, pracują (lub zniechęceni - nie pracują), jak się kochają (w łóżku, w snach, w wyobraźni). A jednocześnie jesteśmy jakby na innej planecie! Autor po prostu słusznie założył, że nawet najdziksza wyobraźnia nie prześcignie w szaleństwach i absurdach samego życia.

Helena Zaworska

Audiobook cd Kronika ptaka nakręcacza Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Muza. Autorem książki jest Haruki Murakami. Należy do gatunków: literatura piękna, powieść społeczno-obyczajowa. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: literatura piękna,  powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: pudełko
Wymiary: 125x136
ISBN: 9788328713024
Lektor: Grzegorz Jurkiewicz
Wprowadzono: 06.08.2019

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Kronika ptaka nakręcacza Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 14 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

amber

ilość recenzji:243

brak oceny 13-07-2009 02:01

Kronika ptaka nakręcacza to wspaniała wielowątkowa opowieść, od której zaczęłam swoją przygodę z twórczością Haruki Murakamiego. Tytułowego ptaka nakecacza nie sposób dojrzeć wśród liści. Przyfruwa w przełomowych momentach oznajmiając swą obecność specyficznym głosem przypominającym zgrzyt nakręcanej sprężyny, wprawiając świat w ruch. Powierzchownie to prosta historia. Główny bohater Toru Okada po odejściu z kancelarii adwokackiej pozostaje bez pracy. Czas wypełnia mu zajmowanie się domem i szukanie po okolicznych posesjach kota swojej byłej żony Kumiko. Jednak z każdą kolejną chwilą ukazują się coraz to bardziej niezwykłe wątki.

Czy recenzja była pomocna?