Gandhi Autobiografia Audiobook CD Audio - Mahatma Gandhi - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Gandhi Autobiografia Audiobook CD Audio

Dzieje moich poszukiwań prawdy

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Gandhi Autobiografia Audiobook CD Audio, Dzieje moich poszukiwań prawdy - opis produktu:

Jest to książka-drogowskaz, klasyczna autobiografia, opowiadająca jego własnymi słowami historię życia Gandhiego oraz tego, jak rozwijał swoją koncepcję niestosowania przemocy oraz biernego oporu, która utorowała Indiom drogę do niepodległości i stała się podstawą wielu ruchów niepodległościowych.
M.K.Gandhi to jeden z twórców współczesnej państwowości indyjskiej i propagator pacyfizmu jako środka walki politycznej.

Tak o książce przy okazji jej pierwszego wydania pisał Jawaharlal Nehru:
`Z radością dowiedziałem się, że `Autobiografia` Mahatmy Gandhiego ma się ukazać w polskim przekładzie. Zwrócono się do mnie o napisanie przedmowy do tego wydania. Pisać o Gandhim było dla mnie zawsze nad wyraz trudnym zadaniem. Zbyt wielkim był człowiekiem i wywarł na mnie - podobnie zresztą jak na niezliczonej ilości innych ludzi w Indiach - zbyt duży i bezpośredni wpływ, bym mógł pisać o Nim obiektywnie. Gdy tylko pomyślę o Nim, nasuwa mi się wiele refleksji.
Zgłębić Jego myśli do końca nie było rzeczą łatwą nawet dla wielu spośród nas, a cóż dopiero, gdy chodzi o europejskiego czytelnika.
Wydaje mi się, że dominowały w Nim dwie naczelne cechy: poszukiwanie prawdy i nieustraszoność. To one zaprowadziły Gandhiego na drogę, na którą większość ludzi rzadko wstępuje. Okoliczności życiowe niejednego spośród nas zmuszają do zawierania kompromisu z prawdą, wielu lęka się następstw, jakie może za sobą pociągnąć przystąpienie do akcji, którą skądinąd uważamy za słuszną.
Był nieprzejednany, gdy w grę wchodziły sprawy zasadnicze, a przecież jednocześnie był niezmiernie ludzki i ten właśnie bijący od Niego humanizm sprawiał, że Gandhi był tak bardzo wyrozumiały w obcowaniu z ludźmi. W żadnym razie nie był ja­kąś wyniesioną na piedestał osobistością, której należałyby się jedynie podziw, uwielbienie, a która mogła nawet budzić uczucie strachu.
Gandhi posiadał zdumiewającą właściwość przyciągania do siebie ludzi, nawet i tych, którzy się z Nim nie zgadzali, a obda­rzając ich swoim uczuciem, zjednywał sobie ich serca. Był ży­wym przykładem tego, jak dobroć ludzka budzi nawzajem w innych ludziach uczucie dobroci, jak miłość rodzi miłość, a ła­godność potrafi poskromić i tych, co są nieokrzesani, brutalni i gwałtowni.
Gandhi był całkowicie pochłonięty gorącym pragnieniem dźwig­nięcia wzwyż prostego człowieka, setek milionów prostych ludzi Indii, i oceniał wszystko w zależności od tego, jaki to będzie miało wpływ na los tych ludzi.
Idea pokoju nie była dla Niego jakimś odległym ideałem, do którego trzeba dążyć, ale czymś, co należało realizować w co­dziennej praktyce.
Gandhi wierzył ponadto, że jakkolwiek słuszny mógłby być cel, do którego się dąży, to przestanie nim być w chwili, gdy będzie się go realizować niegodnymi środkami. Toteż dla niego równie ważne były środki, jak i metody działania.
Nie bacząc na swoje niezwykle pracowite życie Gandhi pisał dużo i można z Jego pism poznać niezwykłe cechy, jakimi był obdarzony ten człowiek. Nie sądzę jednak, by Jego pisma mo­gły dać całkowite wyobrażenie o tym, jaką był indywidualnoś­cią, jak wiele posiadał czaru, rozumu i przyjaznych uczuć dla ludzi.
Najbardziej wszakże zastanawiającą rzeczą, gdy chodzi o Gandhiego, jest to, że ten człowiek o cechach świętego stał się przywódcą wielkiego ruchu mas, którym kierował posługując się nie tylko swoją mądrością, lecz również wielkim politycz­nym rozumem. W ten sposób stopniowo tchnął wiarę w naród Indii i uwolnił go od strachu.
Gandhi stał się `Ojcem Narodu`, jak Go z miłością nazywano, a przecież Jego nauki przeznaczone są nie tylko dla Jego narodu, lecz również dla wszystkich innych narodów.`
Jawaharlal Nehru; New Delhi, 28 maja 1957 r.

Audiobook cd Gandhi Autobiografia Audiobook CD Audio Dzieje moich poszukiwań prawdy, pochodzi z wydawnictwa Storybox. Autorem książki jest Mahatma Gandhi. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: biografie i wspomnienia
Wydawnictwo: Storybox
Oprawa: pudełko
Wymiary: 124x145
ISBN: 9788381462426
Lektor: Michał Breitenwald
Wprowadzono: 16.10.2015

RECENZJE - Audiobook cd - Gandhi Autobiografia Audiobook CD Audio, Dzieje moich poszukiwań prawdy

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 15 ocen )
 • 5
  13
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  2

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: