Ewangelia według Jana Audiobook CD Audio - PRACA ZBIOROWA - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ewangelia według Jana Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Ewangelia według Jana Audiobook CD Audio - opis produktu:

Ewangelia w formie dźwiękowej w wykonaniu 30 znamienitych polskich aktorów. Z pewnością znajdzie uznanie nawet u najbardziej wymagających słuchaczy. Jest to ewangelia, która powinna znaleźć się w każdym domu!?

Według Biblii Poznańskiej wydanej przez księgarnię Św. Wojciecha w Poznaniu 1987 r.

Obsada:

Jezus Chrystus: Andrzej Ferenc

Narrator: Aleksander Bardini

W pozostałych rolach:

Mark Bargiełowski, Juliusz Berger, Maciej Borniński, Maria Ciesielska, Mariusz Dmochowski, Marek Frąckowiak, Antonina Girycz, Tadeusz Grabowski, Joanna Jędryka, Stefan Knothe, Wiesław Komasa, Tomasz Krupa, Piotr Loretz, Michał Maciejewski, Kazimierz Mazur, Ryszard Nawrocki, Marek Nowowiejski, Marian Opania, Lech Ordon, Maciej Robakiewicz, Anna Romantowska, Henryk Talar, Jerzy Tkaczyk, Zdzisław Wardejn, Ewa Wawrzon, Janusz Zakrzewski, Tomasz Zaliwski, Magdalena Zawadzka.

Muzyka:

Kompozycja - wykonanie: Sławomir Kulpowicz

Harfa: Anna Faber
`To zaś spisano, abyście uwierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście przez wiarę w imię Jego mieli życie` (20:31)

Audiobook cd Ewangelia według Jana Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Źródła Życia Fundacja. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: religia, Biblia. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

RECENZJE - Audiobook cd - Ewangelia według Jana Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

WIROB

ilość recenzji:4

brak oceny 19-07-2018 10:04

Ewangelia Jana sama w sobie jest niezwykłym przeżyciem, angażującym odbiorcę na długi czas. Dociera do świadomości powoli, od zapamiętania do zrozumienia, które tak naprawdę jest przemianą wewnętrznego świata odbiorcy w świat wielowymiarowy. To tekst, który żyje i dialoguje w świadomości, który staje się drogą poznania przez rozkodowanie treści symbolicznych - znaków. Nagranie zrealizowane przez wielu aktorów, otwiera nową perspektywę odbioru. W porównaniu do lektury tekstu lub nagrania zrealizowanego przez lektora, wielogłosowa interpretacja teksu ułatwia jego przyswojenie, mamy bowiem wstępną segregację tekstu i jego wstępną interpretację przekazaną w drugiej uwadze, czyli z odwołaniem do mechanizmów świadomych i nieświadomych. Narracja p.Aleksandra Bardiniego genialnie wydobywa warstwę nośną tekstu, wprowadza w coraz dalsze etapy drogi, odsłaniając jej tajemnicze bogactwo, p.Andrzej Ferenc z niezwykłym wyczuciem przekazuje słowa przypisane Jezusowi oddając nastrój i głębię, momenty przełomowe i sam fakt obecności Jezusa, a pozostali aktorzy genialnie tworzą plastyczne i barwne tło wydarzeń i polemik. Tekst dzięki takiej interpretacji staje się żywy, wychodzi poza swą linearną strukturę, pobudza wyobraźnię i pozostaje ze słuchającym, wnikając w jego intymny świat. Tak zaczyna się wewnętrzna podróż, z która jest tak, jak z ziarnem rzuconym przez siewcę w ziemię: ziarno kiełkuje, rośnie, on sam nie wie jak :)

Czy recenzja była pomocna?