Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio - Tadeusz Biedzki - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio

audiobook cd

Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio - opis produktu:

Autor podróżniczej książki `Dziesięć bram świata` zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie.
Zabiera czytelnika na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach. Dociera na Jawę, by towarzyszyć górnikom wydobywającym w skrajnie niebezpiecznych warunkach siarkę z dna czynnego wulkanu. Przenosi się do Indii, gdzie atakuje go nożownik i spotyka przerażających żebraków oraz `świętych mężów`. Płynie po Amazonce, przedziera się przez dżunglę i poznaje niezwykłego Indianina. W Boliwii unika śmiertelnie niebezpiecznego więzienia przedostając się przez zieloną granicę do Peru, by uczestniczyć tam w krwawej ofierze potomków Inków. W afrykańskim Mali szuka zaginionego podczas wojny przyjaciela, a w dolinie rzeki Omo w Etiopii poznaje dzikie plamiona, których za kilka lat nie będzie, by potem uciekać stamtąd przed powodzią, w której ginie siedemset osób. W Betlejem pomaga ranionej przez izraelskich żołnierzy pięknej palestyńskiej dziewczynie, a dwa lata później poznaje w Damaszku jej ojca, syryjskiego terrorystę. W Stambułu podczas trzęsienia ziemi wali się hotel, w którym mieszka, w Kurdystanie opowiada mu o swoim życiu stary bojownik kurdyjski, który nienawidzi Turków, a w Nikozji poznaje skrzywdzonego przez los cypryjskiego Turka, który nienawidzi Greków.
Jest to książka o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. A równocześnie cudowna pięknem opisanych bohaterów, pełna emocji i wydarzeń `nie z tej ziemi`. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam.

Audiobook cd Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa StoryBox.pl. Autorem książki jest Tadeusz Biedzki. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Tadeusz Biedzki - posłuchaj także

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio

4.4/5 ( 8 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

ilo99

22-05-2017 10:47

Subiektywne opinie na temat najbardziej zapalnych miejsc w świecie. Autor odwiedza między innymi Gruzję, Palestynę. Rozmawia z Kurdami, turecką ludnością zamieszkującą Cypr. Za każdym razem stara się wysłuchać ich punktu widzenia. Czasami brakowało mi rozmów z przedstawicielami drugiej strony konfliktu, chociaż ich opinie z reguły są dobrze znane i rozprzestrzeniane przez media. Można zarzucić autorowi stronniczość, lecz z drugiej strony kto jest w stanie rozsądzić, która nacja ma rację, gdy wina leży po środku. Z reguły jest tak, że każdy z narodów łamie ustalenia, nagina prawa, pytanie tyko kto kogo wcześniej przyłapie. Cenna była dla mnie możliwość wysłuchania tej mniej medialnej opcji, tej która ma mniejszą siłę przebicia, a zarazem mniejsze pieniądze. Dobrze czasami zobaczyć jak wygląda życie Palestyńczyka, czy Kurda, a nie tylko Żyda czy Turka, dowiedzieć się, co leży u podłoża ataków terrorystycznych. Jeśli chodzi o wersję audio, to pomimo tego, że czytał Roch Siemianowski, którego bardzo lubię słuchać, tym razem nie byłam zachwycona. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?