Czasy secondhand Koniec czerwonego człowieka audiobook CD - Swietłana Aleksijewicz - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Czasy secondhand Koniec czerwonego człowieka audiobook CD

audiobook cd

Czasy secondhand Koniec czerwonego człowieka audiobook CD - opis produktu:

Nie sposób go z nikim pomylić, choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie, co jest dobre, a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus. Nie umarł wraz z upadkiem imperium, za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości, gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm, ojczyznę zastąpił supermarket, a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy, chętnie opowiada o swoich bohaterach i męczennikach, o nadziejach i rozczarowaniach, o złości, frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści, domowych i osobistych, składa się nowa niezwykła książka wybitnej białoruskiej autorki, laureatki literackiej Nagrody Nobla. Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi, którego losy przeplatają się z Historią.
`Swietłana Aleksijewicz nie osądza ` ona w każdej sytuacji szuka sedna zjawisk, najgłębszych przyczyn; równie ważne jest dla niej to, co jednostkowe, szczególne ludzkie losy, jak i najszersze znaczenia zdarzeń. Ta podwójność spojrzenia i empatia są jej wyjątkowym darem.` Agnieszka Holland

Audiobook cd Czasy secondhand Koniec czerwonego człowieka audiobook CD pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Swietłana Aleksijewicz. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Czasy secondhand Koniec czerwonego człowieka audiobook CD

4.7/5 ( 9 ocen )
  5
  6
  4
  3
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

ilo99

 • 13-06-2017
 • 13:55

Jak zwykle w przypadku tej autorki mnóstwo godzin spędzonych na rozmowach z ludźmi. I to z różnych obozów (komunistów, zwolenników pieriestrojki, popierających pucz Jelcyna) i wyrażających różne poglądy. Spotyka się z młodymi, pełnymi nadziei i optymizmu. Ze starymi, którzy brali udział w drugiej wojnie światowej, tymi, którzy zachwalają komunizm, lecz również z tymi, którzy cierpieli w łagrach, obozach i domach dziecka. Rozmawia z żołnierzami walczącymi w Afganistanie. Z bezdomnymi. Z bogaczami. Z emigrantami. Na dobrą sprawę chyba nie ma środowiska, które autorka pominęła. A jakie wnioski płyną z tych rozmów? Otóż, właśnie, czytelnik musi dojść do nich sam. I to bardzo cenię w reportażach pani Aleksijewicz. Jeśli chodzi o wersję audio, to pani Czubówna jak zwykle genialna. Nie zawiodłam się. Sama przyjemność ze słuchania, nawet gdy treść poruszająca. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?