Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu Audiobook CD - Anna Czerwińska-Rydel - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu Audiobook CD

audiobook cd

Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu Audiobook CD - opis produktu:

Kiedy ujawnił się talent matematyczny Stefana Banacha? Czy był dobrym uczniem ze wszystkich przedmiotów? W co najchętniej bawił się z rówieśnikami? Czy wykładowca Stefan Banach nosił frak i cylinder tak jak inni lwowscy profesorzy? Gdzie odbywały się naukowe posiedzenia Banacha i jego kolegów? Do czego służyła im Księga Szkocka? Jakie nagrody fundowano za rozwiązanie matematycznych problematów i jaki był największy problem Stefana Banacha? Posłuchaj opowieści o barwnych losach matematycznego geniusza, którego nazwisko jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym nazwiskiem w matematyce powszechnej. Do audiobooka dołączona jest książeczka - kalendarium z życia Stefana Banacha. Audiobook ubarwiają utwory fortepianowe Stanisława Niewiadomskiego w interpretacji Pawła Rydla. MISTRZOWIE WYOBRAŹNI Zapraszamy na spotkanie z mistrzami wyobraźni. Kto to taki? Wszyscy ci, którzy potrafili zaczarować codzienność i dzięki swej pasji zdobywać, odkrywać i tworzyć rzeczy, o których nie śniło się filozofom. W tej niezwykłej podróży odwiedzicie ulicę Korzenną w Gdańsku, gdzie zobaczycie przy pracy Jana Heweliusza, podążycie śladem muzyki Fryderyka Chopina, przyjrzycie się życiu najwybitniejszej polskiej uczonej Marii Skłodowskiej-Curie i wielu innym, którzy zapisali się na kartach historii złotymi zgłoskami. Seria MISTRZOWIE WYOBRAŹNI przybliża życie i dzieło wybitnych postaci, przedstawiając je w sposób, który zafascynuje i zachęci do własnych poszukiwań i wędrówek śladami nauki. Niech te niezwykłe historie staną się okazją do odkrywania talentów, rozwijania pasji i otwierania się na świat, w którym wiele jeszcze pozostało do odkrycia. Wrota do krainy wyobraźni właśnie się otwierają.

Audiobook cd Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu Audiobook CD pochodzi z wydawnictwa Buka. Autorem książki jest Anna Czerwińska-Rydel. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu Audiobook CD

4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Czytam dla przyjemności

 • 9-01-2021
 • 17:18

...Słuchając o Stefanie Banachu miałam okazję nie tylko poznać jego życie, ale i zasady, którymi kierował się. Najważniejsza dla niego była rodzina, matematyka, uczciwość i honor. Jest on autorem licznych teorii matematycznych, które są wykorzystywane po dziś dzień np. w fizyce kwantowej oraz jest autorem podręczników do matematyki. Zapoczątkował on nową dziedzinę matematyki ? analizę funkcjonalną. Mimo licznych osiągnięć na niwie naukowej, nie potrafił wymyślić jak podzielić wypłatę by starczyła ona na cały miesiąc. Po prostu gospodarowanie pieniędzmi nie było jego najmocniejszą stroną. Polecam wam ?Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu? jako niezwykle ciekawą pozycję wśród biografii. W bardzo przystępny sposób, z licznymi wstawkami anegdot, będziecie mogli poznać geniusza matematycznego, który bardzo zasłużył się dla rozwoju matematyki.

Czy recenzja była pomocna?