Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio - Tadeusz Biedzki - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

audiobook cd

Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio - opis produktu:

Autor podróżniczej książki `Dziesięć bram świata` zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie.
Zabiera słuchacza na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach. Dociera na Jawę, by towarzyszyć górnikom wydobywającym w skrajnie niebezpiecznych warunkach siarkę z dna czynnego wulkanu. Przenosi się do Indii, gdzie atakuje go nożownik i spotyka przerażających żebraków oraz `świętych mężów`. Płynie po Amazonce, przedziera się przez dżunglę i poznaje niezwykłego Indianina. W Boliwii unika śmiertelnie niebezpiecznego więzienia przedostając się przez zieloną granicę do Peru, by uczestniczyć tam w krwawej ofierze potomków Inków. W afrykańskim Mali szuka zaginionego podczas wojny przyjaciela, a w dolinie rzeki Omo w Etiopii poznaje dzikie plemiona i uciekać przed powodzią, w której ginie siedemset osób. W Betlejem pomaga ranionej przez izraelskich żołnierzy pięknej palestyńskiej dziewczynie, a dwa lata później poznaje w Damaszku jej ojca, syryjskiego terrorystę. W Stambule podczas trzęsienia ziemi wali się hotel, w którym mieszka, w Kurdystanie opowiada mu o swoim życiu stary bojownik kurdyjski, który nienawidzi Turków, a w Nikozji poznaje skrzywdzonego przez los cypryjskiego Turka, który nienawidzi Greków.
Jest to książka o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. Oczarowuje pięknem opisanych bohaterów, pełnią emocji i wydarzeń `nie z tej ziemi`. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam.
Książce patronowała radiowa `Trójka`, która przyznała jej Trójkowy Znak Jakości, a Michał Ogórek, Michał Nogaś z `Trójki` i Marek Czyż z TVP Info ocenili ją entuzjastycznie. Ogórek: `Po lekturze książki Biedzkiego jesteśmy bardziej zaciekawieni światem niż przed nią`. Czyż: `Już dawno nikt nie zabrał mnie w podróż, z której tak bardzo nie chciałem wracać`. Nogaś: `Lektura książek Biedzkiego to odkrywanie świata na nowo`.

Audiobook cd Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Heraclon International Sp. z o.o.. Autorem książki jest Tadeusz Biedzki. Należy do gatunków: literatura piękna, powieść podróżnicza. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: literatura piękna,  powieść podróżnicza
Wydawnictwo: Heraclon International Sp. z o.o.
Oprawa: pudełko
Wymiary: 140x125
ISBN: 9788381941440
Wprowadzono: 06.12.2019

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Dziesięć bram świata Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: