Dekameron Audiobook CD Audio - Giovanni Boccaccio - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dekameron Audiobook CD Audio

  • Promocja
    image-promocja

audiobook cd

Dekameron Audiobook CD Audio - opis produktu:

"Dekameron" (z greckiego: dziesięć dni) to cykl 100 nowel, opowiadanych w ciągu 10 dni 1348 roku przez grupę szlachetnie urodzonych florentyńczyków, którzy schronili się przed epidemią dżumy w podmiejskiej willi.
Kolejne opowieści wciągają nas w świat zmysłów - miłości niekoniecznie małżeńskiej, przygód erotycznych, uciesznych gier i zabaw będących udziałem ludzi bystrych i inteligentnych. Znakomicie nakreślone sylwetki bohaterów, złożoność i wielobarwność ich charakterów, realizm obyczajowy, to niewątpliwe atuty tego zbioru. Co więcej, Boccaccio snuje opowieść bez dygresji i dłużyzn, skupiając całą uwagę na jednym wątku, zaskakując słuchaczy niespodziewanymi zwrotami akcji i efektowną pointą.
"Dekameron" powstał w połowie XIV wieku, długo krążył w rękopiśmiennych odpisach, by po z górą stu latach doczekać się oficjalnego wydania. Czytelnicy nie cieszyli się nim jednak zbyt długo - w połowie XVI wieku książka trafiła do kościelnego indeksu ksiąg zakazanych. I chyba tkwi w nim do dziś...

Audiobook cd Dekameron Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Heraclon International Sp. z o.o.. Autorem książki jest Giovanni Boccaccio. Należy do gatunków: literatura piękna, klasyka.
S
Szczegóły

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - Dekameron Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: