Chopin Miłość i pasja Audiobook CD Audio - Iwona Kienzler - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Chopin Miłość i pasja Audiobook CD Audio

audiobook cd

Chopin Miłość i pasja Audiobook CD Audio - opis produktu:

Cudowne dziecko, paryski celebryta, osamotniony geniusz. Gdyby żył współcześnie, uchodziłby za ikonę męskiego stylu. Zdobywałby serca niebanalnym poczuciem humoru i ciętym piórem, a tabloidy rozpisywałyby się o jego związkach z kobietami, bowiem damy, starsze i młodsze, wręcz za nim przepadały.Fryderyk Chopin, geniusz fortepianu, jeden z najbardziej znanych Polaków, stał się ikoną i obiektem narodowego kultu, a był przy tym człowiekiem o niebanalnej osobowości i ciekawym, choć krótkim życiu. Na co młody Fryderyk trwonił pieniądze? Która z pań była największą muzą kompozytora? Co łączy Chopina z Mozartem? Każdy, kto próbuje zmierzyć się z jego biografią, co rusz napotyka na tajemnice bądź nieścisłości i to od dnia narodzin aż do chwili śmierci wielkiego kompozytora.

Audiobook cd Chopin Miłość i pasja Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Heraclon International Sp. z o.o.. Autorem książki jest Iwona Kienzler. Należy do gatunków: literatura piękna, powieść biograficzna. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
Chopin Miłość i pasja Audiobook CD Audio

3/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

ilo99

23-02-2021 11:04

Książka, która jest swoistym kompendium poprzednich biografii Fryderyka Chopina. Nie wnosi nic nowe, jedynie podkreśla rozbieżności pomiędzy zdaniami oraz faktami, jakie znaleźli wcześniejsi biografowie. Autorka chętnie identyfikuje się z czytelnikiem, co czasami może przeszkadzać w lekturze, zwłaszcza gdy odbiorca ma inne zdanie. Jeśli chodzi o wersję audio, to nie jest zła. Lektorka czyta z zaangażowaniem, aczkolwiek statecznie i nieśpiesznie, tak aby słuchacz mógł do woli delektować się tekstem. A czy jest czym? Mam mieszane odczucia. Może ze względu na wiele przeczących sobie faktów z biografii muzyka, które wymienia autorka. Mam wrażenie, że moja wiedza o kompozytorze jest uboższa niż przed lekturą, ponieważ nawet informacje, które traktowałam jako pewniki zostały nadwątlone. Ot, choćby sugestia, że Chopin był ukrytym homoseksualistą. Albo, że zmarł na mononukleozę, a nie na gruźlicę. Albo że był wulgarny, a nie delikatny i dowcipny. I tak można byłoby wyliczać jeszcze długo. Posłuchać można, lecz nie wiem, czy nie lepiej poszukać innej biografii muzyka. A jest ich całkiem sporo.

Czy recenzja była pomocna?