27 śmierci Tobyego Obeda Audiobook CD MP3 - Joanna Gierak-Onoszko - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

27 śmierci Toby`ego Obeda Audiobook CD MP3

 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

audiobook cd

27 śmierci Toby`ego Obeda Audiobook CD MP3 - opis produktu:

27 śmierci Toby`ego Obeda Audiobook CD


Reportaż nagrodzony NIKE Czytelników!
To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy. Z tymi `ocaleńcami` autorka książki - Joanna Gierak-Onoszko przeprowadziła rozmowy. Na ich podstawie nakreśla nam, jak wyglądało życie w szkołach z internatem, prowadzonych przez środowiska katolickie i protestanckie. W reportażu 27 śmierci Toby`ego Obeda autorka opisuje koszmar, jaki przeżyły kanadyjskie dzieci rdzennych mieszkańców, odbierane na siłę rodzicom. Dzieci te były molestowane seksualnie, torturowane, prześladowane. Treść reportażu 27 śmierci Toby`ego Obeda brzmi jak literacka fikcja, jednak wszystko to zdarzyło się naprawdę. Joanna Gierak-Onoszko opisuje wstydliwy rozdział w historii Kanady, uważanej za kraj idealny do życia.

- Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie podnieśli. W Europie ekscytujecie się modą na Kanadę, bo patrzycie na nią przez kolorowe skarpetki naszego nowoczesnego premiera. Ale prawda mniej się nadaje do lajkowania - mówi jeden z bohaterów książki.

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który diametralnie burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

27 śmierci Toby`ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.
Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w reportażu
27 śmierci Toby`ego Obeda.

Autorka 27 śmierci Toby`ego Obeda - Joanna Gierak-Onoszko


Joanna Gierak-Onoszko - polska reportażystka, dziennikarka, pisarka, felietonistka. Urodziła się w 1980 roku i wiele lat spędziła w Kanadzie. Tam właśnie napisała książkę zatytułowaną 27 śmierci Toby`ego Obeda, będącą jej debiutem literackim. Reportaże Joanny Gierak-Onoszko poruszają istotne kwestie prawnicze, społeczne oraz dotyczące praw człowieka. Dziennikarka wygrała plebiscyt na `Nike` Czytelników za reportaż 27 śmierci Toby`ego Obeda. W 2015 roku była nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż o pomocy lekarzy i wolontariuszy z Berlina udzielanej uchodźcom, natomiast w 2017 roku otrzymała nagrodę za najlepszy reportaż prasowy na Festiwalu Wrażliwym za tekst o międzynarodowej akcji ewakuowania psa z Aleppo.

Audiobook cd 27 śmierci Toby`ego Obeda Audiobook CD MP3 pochodzi z wydawnictwa Heraclon International Sp. z o.o.. Autorem książki jest Joanna Gierak-Onoszko. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Audiobook cd - 27 śmierci Toby`ego Obeda Audiobook CD MP3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: