Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego Słuchowisko MP3 / Krzysztof Wiernicki | Audiobook cd w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego Słuchowisko MP3

audiobook cd

Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego Słuchowisko MP3 - opis produktu:

Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu `Tor Vergata`, a także przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych w rozgłośniach radiowych ? włoskiej RAI oraz niemieckiej WDR - Westdeutscher Rundfunk Köln.
Początkowo zafascynowany był jazzem europejskim i muzyką ukraińską oraz mołdawską - z czasem jego zainteresowania idą dalej i przenoszą się na kontynent południowoamerykański. Krzysztof Wiernicki odwiedza go regularnie, z uwagą zbiera materiał, realizuje reportaże muzyczne z niemalże wszystkich krajów Ameryki Południowej.
W Brazylii jego poszukiwania idą szczególnie w kierunku muzyki bardzo odległej od samby czy bossa novy. Audio - książka, którą właśnie macie Państwo w ręku poświęcona jest tej części brazylijskiej twórczości muzycznej, jaka jest najmniej znana na naszym kontynencie.
Autor świadomie prowokuje tych, dla których muzyka brazylijska to karnawał
w Rio de Janeiro z przeróżnym szkołami samby. Przedstawia różne style i epoki, które same mieszają się w jedno, bo Brazylijczyk nie rozgranicza tak rygorystycznie muzyki zwanej rozrywkową od poważnej. Do wszystkiego podchodzi poważnie, a jednocześnie z uśmiechem.
Autor więc prowadzi słuchacza przez muzyczny labirynt od czasów kolonialnych, przez okres imperium, aż do współczesności. Pozycja ta nie jest w żadnym wypadku naukowym kompendium, a raczej zaproszeniem do wspólnej podróży, czasem w jedną a czasem w drugą stronę, nie próbując dopasować się do jakiejkolwiek szuflady.

Czyta: Joanna Lissner, Stanisław Biczysko

MP3/6 godzin
S
Szczegóły

Audiobookowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
 • -40%
 • -35%
 • -24%
Karuzela Książka audio MP3

Paulina Świst

28,05 zł 36.91
 • -14%
 • RRecenzje
 • Audiobook cd
 • Brazylia. Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego Słuchowisko MP3
4.4/5 ( 8 ocen )
  5
  5
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

ilo99

 • 28-10-2016
 • 08:47

Bardzo lubię muzyczne książki pana Wiernickiego. Otóż, nie dość, że ze swadą opowiada o muzyce danego kraju, o jej pochodzeniu, o losach osób ją tworzących, to na dodatek ilustruje te historie muzyką. Dobraną odpowiednio do tematu, ukazującą pełnię kunsztu wykonawcy lub kompozytora, o którym właśnie skończył mówić. Należy jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz. Nie znajdziecie w tej książce najmniejszej nawet wzmianki o sambie. I jest to zrobione z premedytacją. Autor uważa, iż na ten temat napisano już tyle, że teraz czas na inne gatunki muzyczne, którymi delektują się Brazylijczycy. Dowiemy się zatem czym jest choro, jak przedstawia się obecnie współczesna muzyka poważna (uroczy utwór pt. ?Pijmy coca-colę?) oraz jak ewoluowały poszczególne gatunki muzyczne. Szczerze polecam, jak również książki o muzyce Mołdawii czy Ukrainy. Sama przyjemność słuchania.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata, a także przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych w rozgłośniach radiowych włoskiej RAI oraz niemieckiej WDR - Westdeutscher Rundfunk Kln. Początkowo zafascynowany jazzem...

 • 24.94 zł
  21.20 zł

  Mapa główna, mapy tranzytowe, plany miast, pełny indeks.

 • 52.98 zł
  44.51 zł

  Brazylia to nie tylko największe państwo Ameryki Łacińskiej, ale także kraj, który może się poszczycić największą bioróżnorodnością na świecie. Występuje tu sześć ekosystemów cechujących się niepowtarzalną fauną i florą - począwszy od "miejskiej dżungli" Sao Paulo po duszne gęstwiny...

 • 36.90 zł
  29.88 zł

  Piękne Rio de Janeiro, tajemnicze głosy dżungli, upojne rytmy samby... Trzy kobiety nie mogą oprzeć się urokom Brazylii. Brazylijskie szmaragdy Sophie i Alonso przyjaźnili się już w szkole. Z czasem przyjaźń przekształciła się w głębsze uczucie. Jednak Sophie wyszła za mąż za Clive?a...

 • Brazylijskie szmaragdy Sophie i Alonso przyjaźnili się już w szkole. Z czasem przyjaźń przekształciła się w głębsze uczucie. Jednak Sophie wyszła za mąż za Clive`a Wilkinsa, który wkrótce zginął w Brazylii w nieznanych okolicznościach. Wówczas Alonso znowu pojawia się w jej życiu. Jest teraz...

 • 88.62 zł
  64.70 zł

  Muzyka uspokaja oraz uczy dźwięków, rytmu. Po naciśnięciu kolorowych przycisków, zostaną aktywowane. Naciśnij klakson, aby usłyszeć dźwięki samochodu i klasyczne melodie. Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia.