Berlingowcy Żołnierze tragiczni Audiobook CD Audio - Dominik Czapiga - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Berlingowcy Żołnierze tragiczni Audiobook CD Audio

 • Promocja
  image-promocja

audiobook cd

Berlingowcy Żołnierze tragiczni Audiobook CD Audio - opis produktu:

`W maju znów zaskoczyła nas wiadomość, że organizuje się wojsko. Co to za wojsko? W końcu wyjaśniło się, że to polskie wojsko. [...] Uśmiechała mi się droga do Polski, do tej Polski wytęsknionej, wyśnionej po nocach i wreszcie powrót do niej realny. [...] Opanowała mnie tylko radość, którą psuło to, że jeszcze może się coś stać, że jeszcze mogą cofnąć decyzję, że jeszcze mogą odwołać, że jeszcze mogę zostać, aby zachwycać się tajgą, a ja przecież tych zachwytów miałem już dosyć. Naprawdę dość.
Ze wspomnień Wacława Zakrzewskiego

Wspomniane wyżej wojsko polskie tworzono od 1943 roku w Sielcach nad Oką. Historia opowiadana jest przez dziewięciu jego żołnierzy: szeregowych, podoficerów, oficerów polityczno-wychowawczych: Bolesława Dańko, Stanisławy Drzewieckiej, Józefa Dubińskiego, Józefa Franczaka, Romana Marchwickiego, Jana Proroka, Andrzeja Reya, Daniela Rudnickiego i Wacława Zakrzewskiego. Ich wspomnienia, pochodzące z Archiwum Wschodniego Ośrodka KARTA oraz z kolekcji osobistej pułkownika Józefa Margulesa znajdującej się w Zbiorach Specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej, zostały wzbogacone komentarzem historyka, który kreśli szerszy kontekst zdarzeń, porządkuje i tłumaczy to, co dla Słuchacza mogłoby być niejasne.

Audiobook cd Berlingowcy Żołnierze tragiczni Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa RM. Autorem książki jest Dominik Czapiga. Należy do gatunków: historia. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
Dział: Audiobooki na CD
Kategoria: historia
Wydawnictwo: RM
Oprawa: pudełko
Wymiary: 133x189
ISBN: 978-83-7927-681-3
Lektor: Sławomir Holland
Wprowadzono: 15.11.2016

RECENZJE - Audiobook cd - Berlingowcy Żołnierze tragiczni Audiobook CD Audio

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.1/5 ( 8 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: