ARMENIA Karawana śmierci Audiobook CD Audio - Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń - Audiobook cd | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

ARMENIA Karawana śmierci Audiobook CD Audio

audiobook cd

ARMENIA Karawana śmierci Audiobook CD Audio - opis produktu:

Armenia. Niegdyś potężne imperium rozciągające się od Morza Kaspijskiego po Morze Śródziemne, dzisiaj zubożałe państewko na Kaukazie Południowym. A przecież to tutaj, na szczycie Araratu, osiadła po biblijnym potopie arka Noego, to tutaj na nowo miał się zacząć świat. Armenia jako pierwsze państwo na świecie przyjęła chrześcijaństwo, a jej mieszkańcy uznali się za naród wybrany przez Boga. Ale jeśli Bóg naprawdę wybrał Ormian, to potraktował ich niczym Hioba.
Ten mały naród z bogatą tradycją piśmiennictwa, kultury i sztuki żyje dzisiaj wspomnieniami czystek, wojny i prześladowań, nieustannie ożywia pamięć o karawanach śmierci i ludobójstwie. Trudne sąsiedztwo naznaczone konfliktami zbrojnymi, napięcia polityczne, emigracja zarobkowa to zaledwie kilka przeszkód, które spowalniają rozwój Armenii, stawiając ją wśród najbiedniejszych republik poradzieckich. Za to rozsiani po całym świecie Ormianie tworzą zwartą i solidarną ponadpaństwową wspólnotę, która pielęgnuje świadectwa zamierzchłej świetności ojczyzny i pieczołowicie zlicza znamienite postaci ormiańskiego pochodzenia.
Armenia. Karawany śmierci to owoc wieloletnich podróży dwojga wybitnych specjalistów od tematyki wschodniej.

Czas trwania: 8 godzin 23 minuty

Audiobook cd ARMENIA Karawana śmierci Audiobook CD Audio pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorami książki są Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Audiobook cd
ARMENIA Karawana śmierci Audiobook CD Audio

4.6/5 ( 8 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

ilo99

18-02-2021 16:54

Książka nie tylko o czasach tytułowych karawan śmierci, czyli latach 1895 i 1915, gdy władze tureckie przeprowadziły na ziemiach zachodniej Armenii dwie fale czystek etnicznych. Szacuje się, że zginęło wtedy około 1,5 miliona ludzi. Charakterystyczne dla tego okresu było wyganianie Ormian całymi rodzinami na pustynię, bez odpowiedniej odzieży i żywności ? niech siły natury wyręczą zbrodniarzy. W reportażu mowa również o długofalowych skutkach trzęsienia ziemi w Giumri, o prezydencie Koczarianie i jego poplecznikach, o wojnie o Górski Karabach. Jest również rozdział o tkaniu dywanów, o fali wśród żołnierzy i młodych mężczyznach, którzy nie wracają z wojska. Przejmująca książka, którą świetnie przeczytał lektor, Maciej Więckowski. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?