Seria Książek Terra Incognita | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Terra incognita – seria

Terra Incognita seria to zbiór powieści dokumentalnych opisujących dalekie i bliskie miejsca na naszej planecie oraz rozgrywające się w nich historie. Jest wydawany przez Wydawnictwo W.A.B. od 2004 roku. Książki Terra Incognita należą do gatunku reportaż literacki, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Większość tytułów to pełne pasji opowiadania o dalekich krajach i sytuacji w nich. Oprócz skrupulatnego reportażowego zapisu znajdują się w nich również refleksje na temat obecnej sytuacji oraz historii danego regionu. Są pełne dynamizmu, energii, wnikliwych spostrzeżeń i komentarzy.  

Świat przedstawiony w Terra Incognita

Opowieści opisane w ramach cyklu zapewniają czytelnikom podróż po różnych krajach i zakątkach Ziemi. Często przedstawiają miejsca, na których skupiona jest uwaga świata, lecz pozostają one mało znane dla większości osób. Przykładowymi lokacjami, w których rozgrywa się akcja książek terra incognita są Kaukaz, Uganda, Pakistan, Chiny czy Iran, ale również i bliższe naszym realiom Grecja, Rosja, Niemcy oraz sama Polska. Większość z nich koncentruje się na ludziach i ich losach. Okraszone odpowiednim komentarzem, pozycje z serii terra incognita pokazują powiązanie między jednostkami, a ich decyzjami odbijającymi się na dzieje całych narodów. Pokazują rolę przewrotów, polityki, a także zmian klimatycznych w życiu obywateli. skrupulatnie edytowane w celu zapewnienia informacji wysokiej jakości. Sceptycznie nastawieni czytelnicy twierdzą, że część książek z cyklu Terra Incognita zawiera zbyt dużo opisów i detali. Dzięki temu jednak reportaże te oddają prawdziwą sytuację i stanowią podstawę do niejednej wnikliwej dyskusji na temat dalszych losów naszej planety i jej mieszkańców.

Książki Terra Incognita i ich wydania

Seria Terra Incognita została zainicjowana w 2004 roku, a kolejne powieści z cyklu są wydawane przez Wydawnictwo W.A.B. W ramach serii swoje książki wydali tacy autorzy jak znany Wojciech Jagielski (np. Modlitwa o deszcz opisująca sytuację w Afryce), Max Cegielski (Pijani Bogiem), Marek Kęskrawiec (Czwarty pożar Teheranu) czy Krystyna Kurczab-Redlich (Głową w mur Kremla). Książki Terra Incognita to również reportaże zagranicznych twórców – m. in. Karela  Čapka czy Tiziano Terzaniego. W ramach kolekcji każdego roku ukazuje się kilka nowych pozycji, a Wydawnictwo W.A.B. dba o wysoką jakość przedstawionych informacji. Są one weryfikowane i zgodnych z rzeczywistą sytuacją na świecie.

Terra Incognita – dlaczego warto przeczytać?

Głównym celem reportaży z serii Terra Incognita jest przekazywanie wiedzy - wiedzy o otaczającym nas świecie, a także o społeczeństwach i procesach, które je kształtują. Dzięki tej znajomości będziemy w stanie lepiej zrozumieć i opisać świat, w którym żyjemy. Książki z serii Terra Incognita rozwiną naszą empatię i pomogą poznać codzienne trudności, z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy innych kontynentów. Dzięki reportażom na temat ruchów społecznych - jak na przykład pomarańczowej rewolucji na Ukrainie - dzień po dniu poznamy wydarzenia determinujące życie danej społeczności, a nawet i całego świata na kilkadziesiąt lat do przodu. Terra Incognita to obowiązkowa lektura dla tych czytelników, którzy pragną świadomie przeżyć swoje życie.

Początki reportaży typu Terra Incognita w Polsce

Wśród polskich twórców niekwestionowanym mistrzem był Ryszard Kapuściński uznawany za ojca współczesnego reportażu w Polsce. Poprzez intrygujące opisy i wciągające historie rozpopularyzował książki z kategorii literatura faktu wśród milionów Polaków. W Terra Incognita seria wydają jego godni następcy. W dzisiejszych czasach Książki Terra Incognita grają coraz ważniejszą rolę. Jest to spowodowane rosnącym zainteresowaniem sprawami społecznymi i zwiększającą się ilością problemów cywilizacyjnych.


z3
1 - 3 z 74 ofert