Seria Książek Lucyfer | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lucyfer

Lucyfer Gwiazda Zaranna postanawia opuścić piekło i udać się na wakacje do Los Angeles, gdzie zakłada klub nocny o nazwie „Lux”… Zaraz, zaraz – co? Ano właśnie. Sprawdź serię komiksową Lucyfer na Gandalf.com.pl i poznaj przygody władcy podziemia.

Lucyfer komiks DC

Postać Lucyfera ma swój początek w kultowym cyklu komiksowym Sandman, wymyślonym przez Neila Gaimana. Komiks Lucyfer napisany jest przez Mike’a Careya, a ilustrowana przez Sama Keitha oraz Marka Dringenbera. Ukazywał się od 1999 do 2006 roku nakładem wydawnictwa DC Comics. Lucyfer ukazał się po polsku dzięki wydawnictwu Egmont Polska, a całą historię zebrano w 11 tomach.

Akcja komiksu Lucyfer wielokrotnie splata się z serią komiksową Sandman Gaimana, który jednocześnie wymyślił  także postać Lucyfera. Pisarz wzorował wygląd zewnętrzny diabła na Davidzie Bowie, co sprawiło, że wielu fanów komiksu początkowo była zawiedziona z powodu doboru serialowego aktora, który Bowiego nie przypomina.

Bohater komiksu Lucyfer

Mimo że tytułowy Lucyfer jest niezwykle przystojnym, czarującym mężczyzną, który jednocześnie jest okrutny, cyniczny i egoistyczny, ma także swoje moralne zasady. Przede wszystkim nigdy nie kłamie. W DC Universe Lucyfer uznawany jest za drugą najpotężniejszą istotę we Wszechświecie po Bogu Przymierza. Kiedy Lucyfer doprowadza do drugiego powstania przeciwko Ojcu, awansuje na Boga. Jednocześnie doprowadza do konfrontacji z nadnaturalnymi istotami.

W pierwszym tomie Lucyfera zaufany archanioł Boga składa bohaterowi ofertę nie do odrzucenia od samego Stwórcy. W zamian Lucyfer ma zyskać nietykalność i możliwość powrotu do nieba. Co takiego Lucyfer ma zrobić, że Bóg jest w stanie go ułaskawić? Przekonaj się sam!

Cykl komiksów Lucyfer:

1. Diabeł na progu 

2. Dzieci i potwory 

3. Potępieńcze związki 

4. Boska komedia

5. Inferno

6. Dworce ciszy 

7. Exodus

8. Wilk pod drzewem 

9. Przełom 

10. Gwiazda zaranna 

11. Kompleta 


z1
1 - 1 z 13 ofert