Seria Książek Joanna Chyłka | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Kim jest Joanna Chyłka?

Postać genialnej prawniczki, specjalizującej się w prawie karnym, pojawiła się pierwszy raz w powieści Kasacja Remigiusza Mroza. Chyłka pracuje w jednej z najbardziej skutecznych warszawskich kancelarii – Żelazny&McVay. Bezkompromisowa prawniczka mieszka na Saskiej Kępie. Ma ewidentne problemy z alkoholem, lubi słuchać heavy metalu, zwłaszcza zespołu Iron Maiden, jeździ BMW X5.

Chyłka książki – kolejność

Zastanawiasz się, w jakiej kolejności czytać książki Mroza? Joanna Chyłka ma w nich specjalne miejsce. Seria thrillerów sądowych ponownie cieszy się popularnością, zwłaszcza że bohaterka doczekała się adaptacji serialowej.

Seria książek o Joannie Chyłce kolejność ma nieprzypadkową, przede wszystkim dlatego, że w poszczególnych tomach możemy zdobyć nowe informacje o głównej bohaterce oraz jej asystencie Kordianie Oryńskim. Poza tym opis wydarzeń i dialogi w poszczególnych tomach związane są ze zdarzeniami przedstawianymi w książkach wcześniejszych. Od czego zacząć czytanie „Chyłki”? Seria miała premierę w 2015 roku. Kolejność książek Mroza o wybitnej prawniczce przedstawia się następująco: Kasacja (2015), Zaginięcie (2015), Rewizja (2016), Immunitet (2016), Inwigilacja (2017), Oskarżenie (2017), Testament (2018), Kontratyp (2018), Umorzenie (2019), Wyrok (2019), Ekstradycja (2020), Precedens (2020), Afekt (2021).

Joanna Chyłka – książki

Remigiusz Mróz Chyłkę opisał jako opryskliwą i bezczelną, a także bezwzględną w walce o klientów. A sprawy, które prowadzi, są naprawdę różnorodne. Raz zmuszona jest bronić pedofila, który jest bratem wpływowego polityka, innym razem mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo żony i dzieci. Intrygujące i niejednokrotnie kontrowersyjne sprawy wymagają od Chyłki i jej asystenta detektywistycznego zmysłu.

Artur Żelazny uważa swoją pracownicę za piękną, silną i niedostępną. Nie dziwi go więc fakt, że praktykanci i aplikanci skrycie się w niej podkochują. Joanna Chyłka za życiowy cel postawiła sobie „odświeżenie” zawodu prawnika, dlatego często buntuje się przeciwko panującym na salach sądowych zasadom.

Sprawdź najpopularniejsze tytuły Remigiusza Mroza na Gandalf.com.pl i już teraz zaczytaj się w powieściach sensacyjnych o sprawach prowadzonych przez Chyłkę i jej kolegów po fachu.


z1