Filmy Marvel Super Heroes : seria filmowa w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Uniwersum Marvela – filmy

Marvel Cinematic Universe od kilku lat jest najbardziej dochodową franczyzą filmową, zarabiając tylko do 2019 roku łącznie ponad 21 miliardów(!) dolarów. Wynik nie powinien dziwić – wiele z tych produkcji inkasowało ponad miliard dolarów z samych biletów. Seria filmów o superbohaterach Marvela, oparta na komiksach Marvel Comics została bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków i – co najważniejsze – fanów.

Filmy Marvela – kolejność

Wszystko zaczęło się wraz z filmem Iron Man z 2008 roku. Od tamtej pory powstały 23 filmy, które podzielono na 3 fazy. Faza 1 stanowi niejako wprowadzenie, poznaliśmy w niej podstawową, ikoniczną już szóstkę Avengers, a także tajemnicze, czające się zło. Faza druga rozwinęła losy Thora, Kapitana Ameryki i innych superbohaterów, poznaliśmy też kilku nowych. Faza trzecia wprowadza dużo nowych postaci. Na wielkim ekranie zobaczyliśmy między innymi Doktora Strange’a, Spider-Mana i Czarną Panterę. Poznaliśmy również zakończenie historii przedstawianej we wszystkich trzech fazach – wielki finał i ostateczne starcie z siłami zła. 

Chronologia filmów Marvela

Tak duża franczyza, jak uniwersum filmów o superbohaterach Marvela, może budzić uczucie zagubienia – zwłaszcza że produkcje często mają swoje sequele. Różne filmy często są ściśle powiązane ze sobą na tle fabularnym. Oglądanie warto ułożyć sobie według kolejności premier produkcji. Nieznajomość filmów innych od aktualnie oglądanego nie jest wielkim problemem i można zrozumieć fabułę. Mimo wszystko warto zastosować taką właśnie kolejność filmów – Marvel Cinematic Universe, by jego świat poznać dokładnie tak, jak zamierzyli to twórcy. Dodatkowo unikniemy niepotrzebnych, psujących zabawę spoilerów.

Ranking filmów Marvela

Z tak rozbudowanej serii filmowej Marvel trudno wybrać ten najlepszy. Każdy film był inny i miał coś  odmiennego do zaoferowania widzom. Są filmy, które swoją fabułą i znaczeniem dla historii przyćmiewają inne – jak na przykład tetralogia Avengers i trzecia część przygód Kapitana Ameryki. Thor: Ragnarok i obie części Strażników Galaktyki zapewniają dużo śmiechu i zabawy. Ant-Man i Doktor Strange prezentują nietypowy, zapierający dech poziom efektów specjalnych. Czarna Pantera zachwyca oryginalną muzyką, nagrodzoną zresztą Oscarem. Każdy film cieszy oko i zapewnia dobrą zabawę.

Gdzie oglądać Marvel?

Trudno znaleźć inną, porównywalnie rozbudowaną i równie ciekawą franczyzę filmową, jak  kinowe uniwersum Marvela. Filmy z tej serii – wszystkie, włącznie z wersjami na Blu-ray, znajdziecie na Gandalf.com.pl.z3
z3