Zabawki na święta dla chłopców | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Zabawki na święta dla chłopców

Świąteczne prezenty dla chłopców ⭐ Zabawki na święta w niskich cenach ⭐Szybka dostawa - sprawdź! 

Wybór odpowiedniej zabawki na święta dla chłopca może być nie lada wyzwaniem. Czasem, nawet jeśli wydaje Ci się, że dobrze znasz upodobania i charakter swojego dziecka, zakupy kończą się małą katastrofą. Choć nie ma sztywnych reguł i jasnych wskazówek, dzięki którym zawsze kupowałbyś idealny prezent, jest kilka rzeczy, które w poszukiwaniach mogą Ci pomóc. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiednie zabawki na święta dla chłopców.  

Zabawki na święta dla chłopca – dwa główne kryteria wyboru

Podczas wyboru zabawki na święta dla chłopca musisz zawsze mieć na uwadze jego etap rozwoju oraz bezpieczeństwo produktu. Jak pewnie zauważyłeś, na wielu produktach znajduje się oznaczenie wieku, np. ‘+3’. Nie bez powodu – oznacza to, że dedykowany jest on dziecku w wieku co najmniej 3 lat. Dla młodszego taka zabawka na święta będzie prawdopodobnie zbyt trudna, albo nawet niebezpieczna, z kolei sporo starszego może znudzić. Koniecznie weź to pod uwagę, aby nie skończyć ze zmarnowanymi pieniędzmi i bezużytecznym prezentem. Druga ważna kwestia, o której musisz pamiętać wybierając zabawki dla chłopców na święta, to ich jakość. Niektóre produkty mogą zawierać szkodliwe, toksyczne chemikalia. Jak się przed nimi ustrzec? Sprawdź, czy na opakowaniu znajduje się informacja o certyfikatach i atestach, które potwierdzają, że wybrana zabawka na święta spełnia stosowne normy i jest bezpieczna dla dziecka.  

Zabawki dla chłopców na święta – niemowlęta

Rozwój niemowląt zasadniczo koncentruje się wokół dwóch rzeczy – sensoryki i motoryki. Dlatego zabawki dla chłopców na święta w tym wieku powinny zapewniać stymulację sensoryczną, umożliwiać chwytanie, manipulowanie, szczypanie czy trzymanie. Zachęcać do turlania się, kopania, pełzania, siadania, wstawania – wszelkich aktywności, w których wykorzystywane są mięśnie. Wśród zabawek dla chłopców na święta z najmłodszej grupy wiekowej znajdziesz m.in. książeczki sensoryczne, grzechotki, gryzaki, pluszaki, piłki, pchacze, sortery czy duże klocki.

Zabawki na święta dla chłopców w wieku 1-3 lata

Chłopcy w wieku 1-3 lata są ciekawscy, aktywni, pełni energii i skorzy do psot. Poszukują przygód i eksplorują. Rozwija się również ich zdolność porozumiewania się. Spośród zabawek na święta dla chłopców na tym etapie rozwoju wybierz na przykład jeździki i pchacze, klocki, książeczki, instrumenty muzyczne, puzzle, kuchnię, domki, piłki.

Zabawki na święta dla chłopca w wieku 3-6 lat

Maluchy na tym etapie rozwoju stają się bardziej niezależne. Potrafią już współpracować, ale bywają egocentryczne. Opanowały pewne zdolności motoryczne, umieją bawić się z innymi dziećmi oraz negocjować. Sprawdzonymi zabawkami na święta dla chłopca w wieku 3-6 lat są puzzle, klocki LEGO, produkty do zabawy w wodzie i piasku, pojazdy, kredki, farbki do malowania palcami, książeczki z obrazkami, instrumenty, tunele, rowerki i inne zabawki na święta związane ze sportem.

Zabawki na święta dla chłopców w wieku szkolnym

Jeśli chłopiec, którego zamierzasz obdarować, chodzi już do szkoły podstawowej, a więc ma ok. 6-12 lat, zakup prezentu będzie zdecydowanie łatwiejszy. Z prostego powodu – zazwyczaj jednoznacznie komunikuje już, co chciałby dostać od Mikołaja. Świetnymi zabawkami na święta dla chłopca w tym wieku będą gry planszowe, puzzle, zestawy klocków LEGO, produkty pobudzające kreatywność oraz zachęcające do aktywności fizycznej.

Zabawki dla chłopców na święta – nastolatki

Nastolatki uważają się już zwykle za dorosłych. Tak naprawdę mają w sobie jeszcze sporo z dzieci i nadal lubią niektóre zabawki. Co podarować młodemu mężczyźnie? Z oferty zabawek dla chłopców na święta od Gandalfa wybierz na przykład blastery, figurki superbohaterów, roboty, zaawansowane zestawy LEGO, puzzle albo gry planszowe. Nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę i już dziś zamów wymarzoną zabawkę na święta dla Twojego dziecka!


z3
1 - 3 z 56 ofert