Dinozaury – zabawki, gry, figurki – Sklep Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Dinozaury zabawki

Małe dzieci są z natury naukowcami. Ich wrodzona ciekawość każe im zadawać dociekliwe pytania, obserwować świat wokół nich i próbować dowiedzieć się, jak to wszystko działa. Dinozaury to jeden z tematów, który szczególnie fascynuje małych odkrywców. Może ze względu na to, że zwierzęta te są nieco przejaskrawiane? A może dlatego, że nie można zobaczyć ich na żywo, chociażby w zoo? Niezależnie od przyczyny, dzieci mają wiele pytań na temat tych prehistorycznych stworzeń. Aby wprowadzić malucha w ich świat, warto sięgnąć po zabawki dinozaury z oferty Gandalfa. Wspólnie poszukajcie odpowiedzi na nurtujące pociechę pytania. Możesz być zaskoczony widząc, że nawet bardzo małe dziecko nauczy się rozpoznawać figurki dinozaurów, nazywać je i wyjaśniać, co jadły oraz jak się poruszały.

Zabawki dinozaury

Jest coś w majestatycznych, potężnych i wymarłych stworzeniach, co pobudza wyobraźnię dzieci w różnym wieku. Zabawkami dinozaurami bawią się zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Jeśli poszukujesz ich dla swojej pociechy, dobrze trafiłeś! Sklep Gandalf oferuje Ci dinozaury zabawki w świetnych cenach. Velociraptor, Baryonyx, Ankulosaurus, Brachiosaur, Stegosaurus, T-Rex… Mamy je wszystkie! Wybieraj spośród szerokiej gamy zabawek, od realistycznie odwzorowanych figurek dinozaurów, przez pluszaki, aż po interaktywne, ryczące stwory.

Dlaczego dzieci uwielbiają figurki dinozaurów?

Istnieje wiele powodów, dla których dzieci chętnie bawią się figurkami dinozaurów. Przede wszystkim były to duże, przerażające stworzenia, które żyły ponad 65 milionów lat temu. Wyginęły, więc nie można ich tak po prostu obejrzeć w zoo. W internecie nie ma nagrań, które pozwalałyby zobaczyć, jak polują, tak jak w przypadku dużych kotów czy niedźwiedzi. Te niesamowite, ociężałe stworzenia pomagają dzieciom zrozumieć bieg czasu na Ziemi. Maluch może nie do końca rozumieć, jak to się stało, że dinozaury wyginęły, ale jest świadomy, że już ich nie ma. A skoro nie ma, to nie trzeba się ich bać. Nie przerażają go więc ostre zęby dinozaurów figurek.

Dinozaury figurki – skamieliny

Rozmiar szkieletu dinozaura wywołuje u dziecka podziw. Fakt, że stworzenia te nie istnieją, sprawia, że kości są mniej przerażające. Często maluchy wolą nawet oglądać szkielety niż figurki dinozaurów. By pokazać dziecku, jak wyglądały kości tych stworzeń, nie musisz odwiedzać Muzeum Historii Naturalnej. W ofercie Gandalfa znajdziesz zabawkowe dinozaury skamieliny. Dzięki nim maluch może wcielić się w rolę paleontologa.

Wymyśl dinozaurowe gry

Zabawki dinozaury można wykorzystać do wielu ciekawych zabaw. Z pomocą figurek dinozaurów warto rozpocząć naukę liczenia, a także poprawiać koncentrację. Wystarczy umieścić pod kubkami pary takich samych dinozaurów. Gra memory gotowa! Figurki dinozaury przydadzą się też do rozwijania wyobraźni. Zachęcaj dziecko do odgrywania scenek z ich wykorzystaniem. Wykorzystaj też do gry dinozaury różnej wielkości, by uczyć malucha kategoryzacji. Spróbujcie porównać figurki dinozaurów, np. ‘Triceratops jest większy niż…, ale mniejszy niż…’. Zabawki te mogą też pełnić funkcje stempli. Pomalujcie ich kończyny i odciskajcie na papierze. Zachęć dziecko do zabawy w paleontologa. Zasyp figurki dinozaurów w piasku, czy kaszy mannie, wręcz mu pędzel, lupę, linijkę i pozwól odkrywać. Dobra zabawa gwarantowana!


Nie wiesz, jaka zabawka będzie idealna dla Twojego dziecka? Sprawdź produkty o tematyce: Zabawki - figurki / dinozaury. Zabawki mają unikatowy design i są dostosowane do wieku. Znajdziesz tutaj coś dla dzieci od: 0 lat. Produktów jest aż: 316 – wszystkie otrzymasz w niezwykle przystępnej cenie. Zabawki, które pokocha Twoje dziecko, kupisz w Gandalf.com.pl z rabatem do 85%. Opis w karcie produktu pomoże w wyborze, a zamówienie złożysz w prosty i przyjemny sposób.
z38
1 - 38 z 902 ofert