SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Zeszyty gładkie

Zeszyty gładkie, częściej niż z myślą o szkolnej wyprawce, kupowane są jako bruliony służące do rozwijania artystycznych pasji. To właśnie w takich zeszytach powstają pierwsze szkicowe wprawki, wykonywane ołówkiem portrety przypadkowo spotkanych ludzi czy uchwycone pospiesznie urokliwe krajobrazy. Każdy młody twórca powinien mieć pod ręką przynajmniej jeden zeszyt gładki A5 oraz drugi – z racji mniejszej poręczności, być może schowany w domu – zeszyt gładki A4, w którym będzie tworzył swoje dzieła „na czysto”.

Czy zeszyt gładki przydaje się w szkole?

Na niektórych lekcjach nauczyciele mogą poprosić ucznia o zaopatrzenie się w zeszyt gładki, ale nie jest to częsta sytuacja. Sporadycznie tego typu brulionów wymagają nauczyciele matematyki (podczas omawiania geometrii i tworzenia rysunków geometrycznych), biologii (dla bardziej przejrzystego kreślenia cykli rozwojowych lub odtwarzania rysunków budowy anatomicznej), rzadziej np. plastycy (dla ćwiczeń szkiców). Szkolne zeszyty gładkie A5, jak i pozostałe bruliony, występują w różnych wariantach kolorystycznych i objętościowych.

Jeżeli nie w szkole, to gdzie przydają się zeszyty gładkie A5 i A4?

Bruliony tego typu bardzo często posiadają wyjątkowo ozdobną, sztywną okładkę. Jej celem jest zwiększenie trwałości zeszytu gładkiego, który pozbawiony kratek czy linii jest bardziej estetycznym wyborem dla wszelkiego rodzaju pamiętników, osobistych notatników czy wspomnianych zbiorów szkiców. W przeciwieństwie do szkolnych zeszytów, które zwykło się wymieniać wraz z kolejnym rokiem szkolnym (chociażby dla przejrzystości gromadzonych informacji), zeszyty gładkie A4 – używane jako swoiste księgi pamiątkowe – nie mają terminu ważności. Towarzyszą właścicielom tak długo, jak długo wystarczy im stron, a później stają się fantastyczną pamiątką z młodzieńczych lat.


 

 
... ...